Aďas Hrbek - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Aďas Hrbek acoustic-rock / Ostrov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • O životě
  • Říkanka o mastičce
  • Vesmír bůh
  • Úvaha o lásce
  • Odpovědi v galerii
  • Fenka Pičis
  • Malířova zpověď
  • Jasno
  • Hujajája indián
  • Zesnulé rockové hvězdy

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Písníčkář ze západních čech, z Karlovarského kraje, hrající na akustickou kytaru svojí vlastní tvorbu.

Bio a historie

Ad'as Hrbek

Vlastním jménem Adolf Hrbek se narodil 11. září 1975 v Ostrově. Už od útlého dětství měl rád přírodu a tu s radostí pozoroval.Malování se začal věnovat na základní škole. Mezi jeho vzory patřili oba dědečkové jak z otcovy strany Adolf Hrbek, který vedl obecní kroniku, do níž uměleckým písmem zapisoval pamětihodnosti.  Dále z matčiny strany Otakar Mejzlík, který maloval hrady a zámky na porcelánové talíře.

Po ukončení základní školy. Byla silnější láska k přírodě. Proto nastoupil na Střední lesnickou školu ve Šluknově. Tam i při studiu rozvíjel svůj malířský talent. S dokončením školy a nastoupením na základní vojenskou službu. Se dlouhé chvíle strávené na mimo rodinu zdály s malováním snesitelnější. Maloval obrázky uhlem, kamarádům z posádky a tím si zlepšoval svůj talent. Až od dva roky později po ukončení vojenské služby vznikl obraz "Einstein".

A po něm následoval obraz "Dívka s talířem ve vlasech" .

Po dobu několika let Ad'as Hrbek nemaloval , aby se mohl strat o svoji rodinu. Hlavně o syna Patrika. Kterému se snažil předat všechny své zkušenosti z oblasti malby a kreslení. V tomto období, ho hlavně zaujala tématika Afriky. Hlavním z obrazů byli " Střet jaguárů " a " Masajka I ". Ovlivnění směru malování přišlo až po přečtení knihy Šifra mistra Leonarda. Na základě toho vznikl obraz "Svatý grál". Mezi další témata patří krajiny a zvířata, u nichž  se odráží láska k přírodě.

Během své tvorby namaloval mnoho aktů a také sérii obrazů " Zesnulé rockové hvězdy", v nichž spatřuje svoji lásku i rockové hudbě.

Postupem času, začal předávat své zkušenosti i dětem v místním Ostrovském kroužku výtvarné výchovy. Za dobu co maluje měl mnoho vernisáží a výstav.  Od září roku 2014 je spoluautorem projektu " Děti kreslí křídou". Věnuje se mnoha benefičním koncertům na podporu dětí s rakovinou a snaží se je podpořit dražbou svých obrazů.Více zde: https://adik-hrbek.webnode.cz/