Šílený Fridrich - O kapele | Bandzone.cz

Šílený Fridrich indie-alternative / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Muzeum (živě ve Válci - 2019)
  Nezařazeno
 • Pan Cogito
  Pan Cogito - singl
 • Kohout
  Pan Cogito - singl
 • Ukolébavka
  Pan Cogito - singl

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Veronika Berná - zpěv, triangl

Milan Broum - elektrická kytara

Honza Drahorád - housle

Aleš Berný - kytara, pětistrunná kytara, žigul

e-mail: silenyfridrich@gmail.com

Bio a historie

Skupina vznikla původně jako duo manželů Veroniky a Aleše pod názvem "dvě kotleti", který vzešel z hlášky vrchního v hospodě v Městečku na Křivoklátsku, který se zeptal: "Kdo měl ty dvě kotleti?" Dvojice absolvovala několik sólových vystoupení.

Po čase se přidal Milan, s kterým Aleše pojí přátelství už od gymnázia a v minulosti spolu hráli v několika kapelách. V trojici začali zkoušet. Nakonec se přidal Honza Drahorád, kterého Aleš s Veronikou našli u ohně v někdejší komunitní zahrádce v ulici Na Smetance.

Ustálené seskupení přijalo název Šílený Fridrich podle sbírky básníka Petra Motýla. Výsledkem úsilí doprovázeného konzumací alkoholu byla řada koncertů a v listopadu konečně rozšířený singl "Pan Cogito / Kohout / Ukolébavka" se skrytým bonusem "O alkoholu a Vladimírovi".