Roko band - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Roko band pop-rock / Jablonec nad Nisou

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 1

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 492
Poslechnuto skladeb
1 727
Profil registrován
18.6.2018

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Za vznikem kapely stojí touha nejstaršího a paradoxně, hudebně nejméně zkušeného člena Jirky oslavit narozeniny autorským koncertem písní, které po léta tvořil a úspěšně ukládal do zásuvky. Ke spolupráci přibral zkušeného rockera Vláďu a zpěvačku Moniku. Hned po koncertu zjišťoval, jestli by se kytarista Jakub, mladší o celou generaci, nenechal oslovit kytarou basovou. Kuba svolil a brzy se zapracoval. Post bubeníka převzala elektronika, neb sehnat „živého“ bubeníka na Jablonecku a Liberecku se ukázalo být úkolem téměř nadlidským. U kláves zasedl Marcel, který s Vláďou a Monikou spolupracoval již dříve v rámci jiných hudebních počinů. To bylo právě tak akorát na první koncerty, které proběhly u příležitosti oslav adventních, vánočních a tříkrálových.

Skupina hraje a zpívá o světě vyděděnců, samotářů i tzv. „lepších“ lidí, kteří jeden s druhým nic mít nechtějí, a přece všichni potřebují pomoc. Protože, ať už si to uvědomují, nebo ne, nežijí to pravé lidství. Zpívá o tom Jednom, který, i když neviděn lidskýma očima, volá a zve jednoduše a srozumitelně lidi, aby přešli ze smrti, kterou si na sebe svými činy upletli, do života, který jim vybojoval On.

Skupina zkouší v Jablonci nad Nisou ve složení:

Monika „Maja“ Černíková – zpěv

Vladimír Rohrbach – frontman, zpěv, kytara, foukací harmonika, cajon, programování elektronických bicích

Marcel Kadlec – klávesy

Jakub Votrubec – baskytara

Jiří „Tomík“ Kouba – kytara

Monika, Marcel a Vladimír jsou členy Křesťanského sboru Dobrá zpráva, Jiří je člen a Jakub přítel Ochranovského sboru při ČCE.