Sixth Dimension - O kapele | Bandzone.cz

Sixth Dimension thrash-metal / Most

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 669
  Nezařazeno
 • Ve jménu víry
  Nezařazeno
 • Modla strachu
  Nezařazeno
 • Vztek
  Nezařazeno
 • Soudy
  Nezařazeno
 • ...a smrt
  Nezařazeno
 • Závisti navzdory
  Nezařazeno
 • Trauma
  Trauma

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Díky,že jste zavítali na náš profil.

Kapela se skládá zatim ze 3 muzikantů:

Buchy-bicí 

Špirda-Kytara, vokál

Tom - Kytara,zpěv                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     V případě zájmu o  nás neváhejte kontaktovat (určitě se domluvíme) :         

Kontakty na kapelu :

Špirda-spirda74@seznam.cz,Tel:720 736 277                                    

Buchy - p.buchy@seznam.cz , Tel : 723 876 812

Více informací v Bio.

Bio a historie

  Kapela 6TH DIMENSION vznikla na konci roku 2002, setkáním ostřílených muzikantů.
      
     BUCHY začal už v roce 1987, kdy hrál s místní kapelou KREVEL (thrash metal). Po základní vojenské službě spoluzaložil F.S.F.I. /FOUR SEATS FOR INVALIDES/ (grind core), s nimiž strávil sedm let hudebního života a zplodil dvě alba ,Hiromost‘ a ‚Blast‘. Dalším jeho působištěm byla kapela D.I.A. (melodic metal) s nimiž strávil dobrých pět let. Tato parta přestala fungovat z důvodu onemocnění jednoho ze zakládajících členů.

Buchy pak chtěl s bubnováním skončit, ale jdostal nabídku do rodících se Sixth Dimension ....od Špirdy a Zakka. 

Špirdovy muzikální kořeny sahají do roku 1991. Kapele MANDATORY SUICIDE (?) byl věrný zhruba zhruba rok a půl, kdy společne tvořili a koncertovali. Pak se na krátkou chvíli, cca. sedmi let odmlčel a v roce 1999 opet nastartoval jamovací dráhu mladého a talentovaného draka.

V roce 2000 se podílel na vzniku ‚Imperia’. Z této party se Zakkem odcházejí a tím se skládačka pomalu, ale jistě dává dohromady.


Píše se únor 2008 a řady 6th Dimension přichází doplnit Bombo -  bývalý kytarista skupin Paramount (87-89), Alien (91), D.I.A. (91-02) a vlastního projektu F.S.P. (01-03).

Ten po 5-ti letém hudebním půstu a nabídce mistrů z 6th uchopit opět hudební nástroj ovšem tentokrát čtyřstrunný, těžkotonážní tuto nabídku přijímá, aby pokračoval v drcení mozkových buněk thrashovým nářezem Sixth Dimension.

Je květen 2011 a  řady Sixth opouští Zakk pro neshody s ostatními členy kapely. 

Takže červen a červenec se staly pro Sixth měsíci oslovování, vybírání a probírání koho na post zpěváka i kytaristy případně, kdo by to zvládl najednou. Nakonec došlo na škatulata, páč na post kytaristy se po mnoha letech vrátil Bombič a opustil tak své již oblíbené čtyři struny. Ty obsadil mistr Johnnies dosavadní manager Sixthů a zbýval již jen zpěv.

Našel se borec zvaný Dzazo jehož Sixthům dohodil kapelmajstr ze Želenických Inborned Lycanthropy - Kenťák. Bohužel po měsíci a půl zkoušení nového i starého matroše, došlo na morovou ránu. Mistr Dzazo oznámil, že dostal pracovní nabídku do ciziny, která se opravdu neodmítá páč v našich krajinách si muzikou na živobytí nevyděláš. A tak je konec září leta páně roku jedenáctého, druhého milenia a Sixth prozatím drtí thrash bez zpěvu, oslovuje další pány muzikanty i srdcaře (zpěváky) a pevně doufá, že se někde skrývá ten pravý talent ,hlavně dobrej kamarád, který doplní jejich řady.

A po dlouhém hledání a ještě delším přemlouvání je členem kapely ve své premiéře za mikrofonem a plníc si svůj dávný sen Paolo Masák Wíďuzz a to od podzimu 2011.

V Březnu 2012 už opět kapela vylézá na podia a drtí, rychleji a tvrději ku spokojenosti fanoušků.

Společně pak dvakrát vystupujeme na Schacht Open Air v Oelsnitzu, v Lipsku, na IL Festu a jinde.

V roce 2013 po nepříjemném zdravotním přerušení rozjeté činnosti dokončujeme EP Přežít, které vychází v srpnu.

Zároveň odehráváme první koncerty na Moravě spolu s Line of Sight v Brně a Hodoníně s vratkami v Chomutově a Lovosicích + posléze povedený koncert v Modré Vopici s Noir Absinthea, na podzim účast na Beer Festu v Mosteckém Oku + společně s německými Caroozer a Line of Sight turné Before We die - Praha, Brno, Hodonín, pak zimní Death in Winters thrash s Dark Salvation, Vibrathor a mnoha dalšími - viz archivy koncertů.

Rozjela se spolupráce s Dissection, Hellocaustor a dalšími.

V roce 2014 jsme začali práce na dalším EP, které jsme nahráli ale kvůli technickým i zdravotním důvodům nakonec nedokončili. 

Po návratu k finalizaci nahrávky jsme usoudili, že by bylo lepší ji přehrát - provedli jsme historickou změnu ladění a vylepšili nahrávací techniku v našem studiu a v roce 2015 celý počin mezi víkendy nabitými koncerty jsme celé EP nahráli znovu.

Nakonec jsme TRAUMA připravili k vydání a oficiálnímu křestu na březen 11. v roce 2016 v Mostě a 2.4.2016 v německém Lipsku. Za ten rok jsme odehráli 23 koncertů a podívlai se na podia v Německu i Slovnesku - Žilině a Martině.

Vroce 2017 jsme měli trochu pomalý start a nakonec po 3 odehrnaých koncertech se rozhodl Pavel Masák Wíďuz kapele oznámit, že  již neche dále vystupovat.

Takže od května 2017 jsme opět ve 4 a nencháváme mototr vychladnout, Jenda/Johnnies se posouvá za hlavní mikrofon a od konce léta už plníme domluvené koncerntí závazky.

2018 hrajeme další akce včetně skvělých festů Metal Open Air Modlíkov a Symbolic fest + vlastní akce a výměny. Všechyn zaaznamenané v reprotech od Davea.

V roce 2019 dobýváme další dálky, hrajeme např. v Kielu nebo Tiengenu v německém Černém lese a připravujeme pro fanoušky nový merch s profi designem a také novou nahrávku.

V roce 2020 vychází EP Tabula Rasa, nahraná v mosteckém Ponte records Studiu v roce 2019. Po nástrahách doby křtíme a krátce nato se dělí naše cesty s ombem anabíráme na kytarové křídlo Toma (ex-Agmen, Tyranizer, a další) . Hrajeme pár možnýc akcí a makáme na zlepšování soundu, stylu i muziky a připravujeme novou nahrávku. Nevzádávme se!

V listopadu z osobních důvodů končí Johnnies/Jenda, 10 let basák, dočasný zpěvák a po 12 let manager kapely.