4 Lišky - O kapele | Bandzone.cz

4 Lišky punk-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Černá
  Určitě RUM!
 • Siréna
  Určitě RUM!
 • Určitě rum
  Určitě RUM!
 • Nazaretský
  Demo 2011
 • RUM
  Demo 2011
 • Triphopová
  Demo 2011

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Klarinet, Saxofon
Nástrojové obsazení: Zpěv, Heligonka
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Zpěv, Kazoo, Pozoun

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Punkové seskupení.

Nyní figurujeme v šestičlenné sestavě:

Hanička - zpěv, akordeon

Alenash - zpěv, pozoun

Aki - klarinet, saxofon, zpěv

Pája - kytara, zpěv

Bakťa - basa

Ashley - bicí

Repertoár máme zhruba na hodinu.

Na podiu jsme zvyklí se smrsknout, ale potřebujem ozvučit:

bicí, basu (kombo), kytaru (kombo), klarinet (linka) , 4x zpěv + harmonika.

 

 

 

 

Bio a historie

2000 - DEMO - Znáte jeho cenu?

2004 - DEMO - Punk is not podle not

2010 - DEMO - 2010

2013 - CD - Určitě RUM!

Kapela 4lišky vznikla v roce 1998 na půdě MFF UK v sestavě zpěv Alenáš, kytary Gom a Pája, basa Řepa a bicí Curt. První koncert se konal 19. června 1999. V této sestavě jsme nahráli v Mělnickém studiu Strunka (nahrával a míchal Milan Drechsler) demo "Znáte jeho cenu?". 

V roce 2001 jsme angažovali Einyho na zpěv, neboť Alenáš se vydal na cestování po Asii. Po jeho návratu jsme natočili v ZUŠ Němčice demo "Punk is not podle not" (nahrával Vítězslav Křivánek, míchal Marek Voříšek). 

Před Alenášovo druhou cestou na východ, kterou plánoval na několik let, jsme se dohodli, že taková spolupráce nemá cenu. Zangažovali jsme tedy nové dvě zpěvačky Hanku a Lamii.

V roce 2003 Řepa prásknul punkovou průkazkou o stůl a museli jsme opět měnit sestavu. Gom zahodil kytaru a navlékl basu a zahozenou kytaru pozvedl nový člen Ashley. Sotva jsme se v nové sestavě sehráli, opustil nás Einy. A aby toho nebylo dost Curtovo náročné zaměstnání nás připravilo i o bubeníka.

Po půl roce hledání jsme našli Youena Le Granda z Francie, který s námi dokázal bubnovat skoro rok a pak se beze slova vypařil. Zato kde se vzal tu se vzal Aki hrající na klarinet.

Rozhodli jsme se tedy nesázet již na žádnou vnější sílu a zreorganizovat se. Ashley zahodil zvednutou kytaru (nejdřív to zkusil na Palmovce, ale dostal novou, které se vzápětí zbavil v Kobylisích) a sedl za bicí.

Absence hrubého mužského hlasu nás přiměla přizvat ke spolupráci Alenáše, který přes veškeré sliby, že je světoběžník, setrvával již třetím rokem v Evropě.

Na podzim roku 2010 jsme natočili krátké demo, které si zde můžete poslechnout (Nazaretský, Rum, Triphopová), jež se mělo stát základem pro kompletní album, plánované na rok 2011. Bohužel nás během nahrávání v roce 2011 vypeklo nejmenované studio, které nám uprostřed práce přestalo zvedat telefony, později přidalo spoustu výmluv a nám zbyly jen špatně smíchané mp3  tří komplet nahraných songů (Bouřka, Legalizační, Balada mravoučná). 

V roce 2012 nás opustila Lamie a tak v rámci nově aranžovaného složení přibyla Hance v rukou tahací harmonika, a řádně jsme rozšířili dechovou sekci. AKI se od Lišek (konečně) nechal přemluvit a pořídil si saxofon a Alenáš naopak přesvědčil lišky, že nejlepší pořádné kazoo je snižcový pozoun.

V roce 2013 jsme pokřtili CD s názvem "Určitě RUM!" nahrané a smíchané ve studiu 3bees.