20 Minutes - O kapele | Bandzone.cz

20 Minutes pop-folk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Black Sea (Just The Two Of Us), EP 2020)
  Nezařazeno
 • Blue Suede Shoes # Single 2019
  Sister Sister
 • Remember Me # Single 2018
  Nezařazeno
 • I Don't Mind # Single 2017
  Nezařazeno
 • Fight # Single 2016
  The Dream In My Pocket (EP)
 • Lil' Girl # Single 2015
  The Dream In My Pocket (EP)
 • It's Never Too Late # Single 2014
  Nezařazeno
 • Once (I Was In Love) # Single 2013
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

(z emailu pro A. Kocábka, magazín Headliner)

 • (...) hrávali s námi kluci Jakub Fendrych na klávesy a Kryštof Krása na bubny. Tak jsme fungovali cca rok. Před tím, na úplném začátku, jsme byly ve složení 2 španělky, 3 zpěvy (3 holky). Kapelu jsme založily se sestrou, když nám bylo 14, k příležitosti Vánočního křesťanského koncertu. V minulosti jsme zpívávaly na školních akcích již své písně, ale to, že založíme kapelu a že si budeme nějak říkat přišlo až v zimě r. 2010.
 • Na otázku proč se jmenujeme 20 Minutes odpovídáme: "Legenda říká, že právě 20 minut dělilo můj a sestřin příchod na svět."

 • Pro nás nastala velká změna, když jsme se s klukama dohodly na tom, že nebudeme již ve spolupráci pokračovat. To už jsme se nějakou dobu znaly s Emou Brabcovou, která nás učila zpěv a vzala nás v lednu 2014 na akustický koncert LUNO v Akropoli jako vokalistky. Lidem se tahle podoba kapely hodně líbila, takže jsme s nima odjely ještě další koncerty. Dokonce jsme pak nahráli i akustickou desku s věcma tak, jak jsme je hráli v té Akropoli. Close to Silence. No a s tím se pak spojilo takové mini tour. Teď tahle Luní éra skončila na Grape Festivalu. LUNO by se mělo vrátit do svých starých kolejí bez vokalistek.

 • No, každopádně naše období vokalistek pokračuje. Všimla si nás kapela MANDRAGE a vzali nás na své čtyrměsíční divadelní turné O(d) začátku. Momentálně zpíváme s Adrianem T. Bellem a nemůžeme si to vynachválit. :) Jako vokalistky jsme zpívaly ještě s Holden Caulfield (nahrávaly jsme hlasy na jejich desku Hopetown), s rockovýma The Drain nebo s Adamem Vopičkou. Role vokalistek nás těď hodně baví. Je příjemné být součástí scény na podiu, ale nebýt ten, na kterém to visí. Občas si vymyslíme malou choreografii a rády sledujeme staré soulové klipy, kde jsou vokalistky nedílnou součástí. Snažíme se, aby to naše zpívání vzadu nebylo jen o "uuu" a "aaa", ale abychom přinesly na tu scénu více, třeba právě hezké pokoukání.


 • EP The Dream In My Pocket je náš začátek. Po roce bychom zase rády daly dohromady kapelu. Je to celkem oříšek dát dohromady lidi, kteří se budou při nejmenším respektovat :) 

 • Momentálně 20 Minutes fungují akusticky. Když dostaneme nabídku, vezmem kytaru a jedem. Je v tom velká svoboda. Takhle jsme vycestovaly do Brightonu, Londýna a Berlína. Buskovat. Hrát na ulici jsme začly před 4 lety a stále nás to těší. Spontánnost, volnost, láska k hudbě a k lidem. Ideální místo na pozorování a sdílení. Na ulici se nám líbí, že ta zpětná vazba je okamžitá a taky to, že na ulici nejsou žádná pravidla. Jsme děti ulice v trochu jiném smyslu... 

Kdo jsme:

20 minutes je pražská art-popová kapela s nádechem rock-folku,

jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky - jednovaječná dvojčata.

Proč 20 minut?

"To je podle legendy čas, který dělil můj a Denisin příchod na svět."

Naše aktivita:

United Islands 2013,

Pražský Majáles 2013, 2014

Žižkovská Noc,

Fiesta Nové Scény 2012, 2013,

Mattoni Maraton

StreetCulture Live Session 2011, 2013

křest DEMO CD "Songs Written By Mary", "The Dream In My Pocket"

turné s MANDRAGE

miniturné s LUNO

"předskokani" Tata Bojs s kapelou Adriana T. Bella /The Prostitutes/

Grape Festival na Slovensku, Colours of Ostrava apod.

Napsali o nás:

http://www.couchstory.org/simona-a-denisa/

Dvojčata Simonu a Denisu Katzer na ulici nelze přehlédnout. A i kdyby se vám to náhodou povedlo, určitě je někde v centru Prahy uslyšíte. Obě jsou totiž výborné muzikantky a buskerky – nejen, že jako vokalistky hostují několika slavným kapelám, ale vystupují i samy pod jménem 20 minutes. Přesně tolik je totiž dělilo od příchodu na svět.

http://casopis.headliner.cz/2015-10/20-minutes

Simona a Denisa Katzerovy jsou stále vyhledávanějšími vokalistkami, které za sebou mají spolupráci hned s několika interprety. Teď přichází čas na jejich vlastní projekt.

Není jim ještě ani dvacet a už toho za sebou mají tolik, že jim o deset let starší muzikanti mohou závidět. A všechno začlo už před pěti lety...

http://www.monstermusic.cz/aktualne/20-minutes-boduji-se-svym-prvnim-videoklipem/

20 Minutes, skupina složená s dvou jednovaječných dvojčat, zasvěcuje svůj celý život hudbě a speciálně art-popu. Sestry Simona a Denisa Katzer od roku 2010 již spolupracovaly s nejedním jménem českého hudební scény, mimo jiné například s Tata Bojs, Luno nebo Mandrage, také už ale stihly odehrát přes stovku samostatných koncertů a dát dohromady jedno EP The Dream In My Pocket.

Koncerty:

Nabídky na koncerty, akce, doprovodné programy posílejte na 20minutes@seznam.cz

Naše hudba:

Hrajeme hudbu na pomezí žánrů art-pop, soul a pop-country.

Máme vlastní písničky, které jsou v angličtině. 

Oficiální stránky:

→ www.20minutes.cz

Členové

Denisa Katzer: texty, zpěv, kytara elektrická a akustická

Simona Katzer: zpěv

 

 

Díky za vaši podporu!

http://www.facebook.com/20minutesCZ

Bio a historie