Theodor Franklin - Úvod | Bandzone.cz

Theodor Franklin rock / Praha

Profilový obrázek Theodor Franklin
Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • V dálce v lesích
    Nezařazeno
  • A Perfect Drop In The Ocean
    Nezařazeno

Kontakty

Novinky

Opět od začátku, opět plni energie

Vážení přátelé,

jak jistě vědí všichni z vás, kteří byť periferně sledují dění v našem uskupení, v posledních měsících jsme se opět trápili hledáním někoho, kdo by se u nás posadil za bicí soupravu. Nejen to, minulý semestr náš hráč na basovou kytaru, Ondra, strávil na studijním pobytu v Lublani, což nám, společně s prvým zmíněným faktorem, znemožnilo veškeré vystupování. Přinesli jsme vám tedy mezitím pouze podomácky vyrobený singl o dvou skladbách a několik výkřiků do tmy zde na bandzone, nebo na našem facebooku, a tím to tak končí. Ale to se teď změní!

Ostatně, změní se skoro všechno. Důležitou zprávou je, že Ondra dospěl asi před dvěma týdny k závěru, že ho nebaví dojíždět do zkušebny až na Háje a také, že stále intenzivnější „progressive“ zaměření naší kapely se mu příliš nelíbí a rozhodl se Theodor Franklin opustit. Tímto tedy směřujeme(přesněji, Tadeáš směřuje) k Ondrovi díky za těch několik měsíců, které s námi strávil, bylo pěkné mít konečně basáka se smyslem pro rytmus, který je zároveň schopný tam zahrát něco alespoň vzdáleně připomínající autorův záměr :) . Ve stejné době už ovšem projevil zájem o hru v našem uskupení bubeník Martin Fejt, bylo tedy opět rozhodnuto boj nevzdát a sehnat nového basáka, který by s Tadeášem a Martinem odehrál zkoušku a... no, uvidí se. Tímto basákem se stal Honza Chmelík, jazzman a nadšenec do nápadité hudby obecně. Mimochodem, Honza se chlubí nástrojem Fender American Standard Jazz Bass, který hraje.... no, prostě jako jazz-bass hrát má, takže parádně! Na tom má samozřejmě nemalý podíl to, jak mistrně Honza basu ovládá...

Zkouška tedy proběhla, slovo dalo slovo, nota notu a Theodor Franklin se vám opět představuje v nové sestavě!

Nutno říct, že jazzové vlivy basy a výrazně méně metalové vlivy bicích zcela jistě dají naší kapele dosti odlišný zvuk, a spolu se stále více a více artificielní tvorbou(nebo snahou o ni) vám příště pravděpodobně přineseme něco trochu jiného, než na co jste si u nás zvykli, pevně ovšem věříme, že "jiné" v tomto případě znamená "lepší"!

Budeme tedy nyní cvičit, až se z nás bude kouřit a co nejdřív se pokusíme představit se vám na nějakém koncertě, takže se těšte a až to bude aktuální, snad již za pár týdnů, přijďte!

Theodor Franklin

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Bez profilu

Starej Gúgl

Jo, lepší se to.

Bez profilu

joker

tohle myslite važne? bubenik naprosto mimo a ten zbytek taky totalne mimo rytmus. To bych chtel videt toho klavesaka kterj se přida. To video ve vlastnim zajmu stahnete.

Bez profilu

fredy

meli by na sobe hooodne zamakat jestli to chtej nekam dotahnout. Tohle zatim neni ani na vesnickou tancovačku

Zobrazit všechny názory