Square Wheel - Úvod | Bandzone.cz

Square Wheel alternative-rock / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Song 4
  Nezařazeno
 • All Through the Night
  Nezařazeno
 • When you - live
  Nezařazeno
 • Edge
  Nezařazeno

Kontakty

Novinky

O ROZPADU SQUARE WHEEL

    Ještě, než začnu jménem kapely Square Wheel psát naprosto otevřeně, rád bych se předem omluvil Adamu Majerníkovi, bývalému členovi kapely, bubeníkovi, zpěvákovi a bývalému kamarádovi, pokud se ho následující slova jakkoli dotknou, nicméně fakt, že PRAVDA je občas krutá a bolí, je neodiskutovatelný. Taky bych rád, jak už bylo řečeno, konstatoval to, že v následujících několika odstavcích budu vyjadřovat názor kapely bez jakýchkoli osobních příkresů, polopravd nebo lží, celý text bude založen na PRAVDĚ a ničem jiném.
    Dlouhou dobu jsem přemýšlel nad celkovou formulací skutečnosti, aby i naprosto nezučastněný KDOKOLI pochopil, oč se vlastně jedná. Ani teď si nejsem naprosto jistý, ale budu dělat vše, co bude v mých silách, abych naplnil, co jsem si předsevzal. Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli má vůbec cenu psát sáhodlouhý text, který, jak je možné přijde možná naprosto vniveč, ale moje rozrušení z celého toho případu mě asi přesvědčilo, že to cenu má a že si to možná někdo rád přečte. Jak už jsem řekl v úvodu, nemám v nejmenším úmyslu na Adama házet špínu nebo jej očerňovat, což se možná, teď už k mému nepochopení, bude asi někomu zdát. Jde mi celou dobu pouze o to, abych obsáhl STRUČNĚ historii kapely, její význačné body, ale ZEJMÉNA důvody, proč  už kapela nikdy nebude hrát ve složení, v jakém hrála.
    V definitivní sestavě jsme začali koncertovat někdy v polovině roku 2008. V KAPELE NIKDY NEŠLO NIKOMU O TO, JAK KDOKOLI Z NÁS HRAJE - BYL TU TEN RESPEKT MEZI ČLENY, KAMARÁDSTVÍ, DŮVĚRA, ZÁBAVA - NIKDY SE NEŘEŠILY HRÁČSKÉ DOVEDNOSTI, což bylo i pro mne rozhodně plus. Všechno bylo tak v pohodě, jak jen mohlo být. Kapela se navzájem respektovala, vztahy v ní byly víc než dobré. Byli to tři kluci z gymplu a bubeník z konzervatoře. Dobré vztahy se zhoršovaly, jak léta šla a k nápravě nepomohlo ani to, že bubeník začal brát vážně víc jeho oblíbenou marihuanu než svou kapelu. Došlo to až tak daleko, že z domu bral cennosti, jež šel směnit za peníze, aby měl za co nakupovat prostředky k ukojení za školou svých uměle vytvořených potřeb - což bych i přezevše nerad dál rozpitvával. Na světlo světa se dostal i fakt, že si Adam Majerník celou svou konzervatoř vymyslel a že byl v té době ještě školou povinný žák. Problémy se dostaly napovrch nejen ve sféře kamarádství kapel, ale mnohem dál, což se určitě nelíbilo jeho mamince, kterou, což je a vždy bylo vidět, buď mu to přičteno k dobru, má velmi rád. Nikdy nesnášel dobře ani nevinný humor, který byl opravdu jen za účelem pobavení pronesen směrem k rodičům, typický prvek teenagerovského humoru aneb TVOJE MAMA! Nicméně zpět - pro zbytek kapely tahle situace znamenala kapky opravdu silné, tak jsme se s ním sešli, situaci s ním vyřešili z očí do očí, načež nám řekl, že sám vidí, co z něj tráva dělá, že už to sám snášet nechce, tak s tím sekne. Tím zhruba končí první etapa kapely.
    Ta druhá začíná asi o 4-5 měsíců později, když jsme se s kapelou rozhodli dát novému, změněnému Adamovi druhou šanci. Adam vypadal, že za celou dobu šel do sebe a změnil se, což bylo vidět a všichni si toho vážili. Dokonce dokončil ročník jeho tehdejší školy a dal si přihlášku na opravdovou konzervatoř, pilně se snažil dostat se na ní, což se mu povedlo. Měl z toho radost - kdo by ostatně neměl? Kapela byla opět jako dřív a vypadalo to, že si i blízká na lepší časy. Koncertů sice nebylo jako dřív, ale o to více jsme se na ně těšili. Do toho všeho jsme se ještě rozhodli s Adamem vstoupit do další kapely, já jakožto baskytarista a Adam v roli zpěváka. Euforie stoupla do hlavy a semtam se začaly dít blbosti, zdánlivě nevinné.
    Nevím, kdy přesně následoval další mezník, kdy se pomalu začaly věci převracet... Takovým první várkou oleje do ohně bylo to, že Adam, přesto, že ještě nedosáhl plnoletosti, řídil často auto, nad čím se nejspíš nezamyslel, jelikož by případnou nehodou nezpůsobil následné peklo sobě, ale kvůli věku rodičům - čili jeho mamince. Kapitola s řízením odezněla a machroviny tohoto typu Adama přešly. Zanedlouho poté se dostalo napovrch, že Adam byl opět přistižen s trávou. Sáhněme si všichni na srdce - kdo z nás to kdy nezkusil? Asi málokdo. Sáhněme si znovu na srdce - kolik z nás má na to vyloženě negativní názor? Asi taky málokdo, proto tuhle věc každý hravě přešel a jak se říká, když se to nepřežene, tak to ani nevadí.
    Jenže - hodně lidí z Adamova okolí začalo docela hlasitě mluvit o tom, že v tom Adam snad zase opět lítá. Někdy v tom období se kapela Square Wheel rozpadla. Důvodem byly špatné vztahy v kapela, to, že si každý na zkoušku už přišel jen zahrát sám za sebe. V kapele by totiž měla být důvěra daleko větší než v obyčejném kamarádství. (Adamova slova) Taky k tomu přispělo to, že kapela už nebyla jednolitá, ale roztříštěná na několik kusů. Všichni z nás začali docela projevovat zájem na tom, aby se to začalo nějak řešit. Nicméně to nebyl zájem z hlediska činů, ale spíš zájem - zatím - slovní.
    Na otázky, proč se kapela rozpadla si Adam k nepochopení ostatních vymyslel báchorku, že je to kvůli baskytaristy a jeho chybějící snahy se zlepšovat. Pak přišla asi největší rána, konkrétně 26. září 2010 v neděli, která zasáhla celou kapelu i její okolí - ADAM SI SVOU VYSNĚNOU KONZERVATOŘ OPĚT VYMYSLEL!!! Několik zdrojů potvrdilo, že ŽÁDNÝ ADAM MAJERNÍK se na Janáčkově konzervatoři v Ostravě nevyskytuje. A protože jsme už z dřívějška měli špatné zkušenosti a důvody mu nevěřit, tak jsme si tuto nesrovnalost ověřili přímo na studijním oddělení Konzervatoře v Ostravě a všechny obavy se potvrdily. Mi osobně je líto, že i přes druhou šanci, kterou Adam dostal, přes to, že byl v kolektivu lidí, kde mohl říct všechno naprosto otevřeně a přes to, že mu nikdo z členů kapely nijak nekřivdil, ani mu nic zlého neprovedl, že přesto všechno Adam zradil a provedl tuto ohavnost. Kdysi jsem Adama bral dost blízko sebe, věřil mu, ale celou tuhle kauzu a důvod, proč tohle vlastně provedl - já prostě nechápu. Možná je to nějaká nemoc nebo potřeba chronického lhaní. Dle mého, ale i sdíleného názoru ostatních členů kapely, nikdy neměl důvod předstírat nějaké přehnané zkušenosti - tímto odkazuji na druhou větu třetího odstavce, že nikdy nikdo netlačil na to, aby se někdo zlepšil v hraní.
    Po tomhle všem, co se z jeho strany stalo, už asi nejde brát jej jako kamaráda a snad ani vzpomínat na něj v dobrém. Taky nechci, aby si myslel, že se mu snažíme nějak ublížit, jde jen o to, aby si uvědomil, že se nezachoval, jak by se zachovat měl. O to víc zamrzí, když se chová, jako by se nic nestalo. Je na něm aspoň vidět, jak lze jeho slova a činy brát vážně. Když tvrdí, že by si lidé v kapele měli být blízcí, pak snad ani nechci vidět, co si vymýšli za pohádky "běžným" lidem v jeho okolí. Ani jeho jedna (Square Wheel), či druhá (Lonely Rope) exkapela, už nemáme důvody mu věřit jediné slovo, což by asi ani přes velkou snahu a sebezapření nešlo... Je na každém, jak si tento článek přebere, ale každopádně myslím, že je aspoň hodný zamyšlení.

Snažil jsem se vyvarovat jakýchkoli urážek cti nebo vulgarismů, ale nazávěr musím říct, že nás skutečně mrzí, že z osob jemu blízkých musí pernamentně dělat naprosté kokoty.

Square Wheel

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

hc3studio

ahoj, kdyby jste premysleli o nove nahravce, muzeme vam to nahrat v nasem profesionalne vybavenem studiu za rozumnou cenu. Cena je dohodo i kdyz na strankach mame 270Kc/hod. Demo od 2000. Davame i slevy pro studenty. Jinak v sekci kapely mame vsechny ty, co u nas nahravali. Vice o studiu na http://www.hc3.cz/studio/
S muzikantskym pozdravem, Mirek

_MhIkHe_

Takze....precetl sem si tady spoustu nazoru....a nekteri lidi sou fakt kokoti....Bubenik umi zpivat perfektne....ale musi byt ve strizlivem stavu...a nebo jen lehce priopily.....a ne na srot.kytarysta mike.....umi hrat perfektne na kytaru.bas kytarista je taky perfektni a zpevak+kytara....ano je pravda ze mu to obcas ujede ale co jsou to jenom lidi a lidem se libi tak o co vam jde....vsichni kluci v kapele jsou perfektni lide a take perfektni muzikanti....a to jak tady pisete ze jim chyby basak kytarysta a bubenik........tak si bezte poslouchat nake vase zasrane rybycky 48......kdyz se vam SQUARE WHEEL nelibi......podle meho nazoru uz treba jen jako cloveka jsou ti kluci perfektni a maji pred sebou velkou karieru....a kdyz se na to podivam z muzikantskeho pohledu....tak mam stejny nazor...Proste abych to zhrnul SW je dobra kapela a zadny problem ze zpevakem podle meho nazoru nemaji.....dawemu to sice obcas ujede ale co stava se...to je asi vse c bych rekl k teto kapele....Jen tak dal kluci a tesim se na konck

Zobrazit všechny názory