Sarasota - Úvod | Bandzone.cz

Sarasota punk-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Lála Pešek
  Nezařazeno
 • Zabil jsem Sováka, pánové...
  Nezařazeno
 • Kachničina
  Nezařazeno
 • Lidi
  Nezařazeno
 • Srnec
  Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

NAPSALI O NÁS

(Upraveno: )

Nevím, jestli znáte nějaké „matfyzácké“ kapely (rozuměj kapely studentů či pedagogů spojených s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy ;-)), ale když napovím – SRPR nebo Ahmed má hlad, tak určitě zjistíte, že znáte ;-). No, a pokud si chcete rozšířit své znalosti o další takovou kapelu, tak přijdte 31. března do Bastionu. Nejen, že uslyšíte alternativní brněnskou kapelu Květy, ale ještě o hodně alternativnější pražskou kapelu Sarasota. Vím, o čem píšu. Já jsem je slyšel.

Když ještě přihlédnu k místu konání koncertu, kterým nebyl zakouřený klub (to už dávno ne…), ani sál hospody či vesnický kulturák, ale teráska vedle jurty nejmenované lesní školky, byl to opravdu nezapomenutelný koncert. Po několika „předskokanech“, které svým repertoárem (folk, folkrock, reggae apod.) celkem zapadali do mé představy žánrů, které se asi hrají v lesních školkách, vystoupila na prkna, která znamenají Hubíles ;-) partička, která tuto moji představu zbořila behěm prvních několika taktů. Tedy na bandzone mají nálepku punk-rock, na stránce matfyzácké kapely dokonce jazz-rock! Marně přemýšlím, co bylo na té hudbě jazzového (až na občasné využití baskřídlovky), snad určitá hravost a nenadálé změny rytmu. Zato punku bylo hodně. Přesto bych se zdráhal označit toto těleso za punkovou kapelu. Já sám jsem si tento hudební zážitek spojil se zážitkem raného poslechu FPB nebo UJD. Samozřejmě s odstupem třiceti let. Ale stejná dravost, nasazení, divoké změny rytmu, výkřiky a deklamace frontmana, mocné a nosné sborové refrény, crazy texty plné popkulturních odkazů – Bože! co vám ty Cimrmani udělali :-D. Prostě to byl zanícený poslech zaníceného posluchače. U textů bych se ještě rád pozastavil, protože nejsou normální ;-) a to v nejlepším slova smyslu. Nejsou úplně určené dětem (proč ta lesní školka?! ;-)) a útlocitným paničkám, ale jsou veselé, hravé a jak už jsem psal, najdete v nich spoustu vtipných odkazů, kterí vás pobaví. Rulezz :-D

Tento koncert byl pro mě jednoznačně velkým překvapením a zážitkem. Proto jsem rád, že budu mít příležitost Sarasotu opět slyšet a to u nás v Bastionu. Určitě si ji přijďte poslechnout taky!

–RC Bastion35, Jaroměř (2023)

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Zobrazit všechny názory