Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Šavlozubý ponožky pop-folk / Lovosice

„Stále žijeme :) (8. srpna 2018)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Šavlozubý ponožky na Dni lovosických autorů

Šavlozubý ponožky na Dni lovosických autorů

Originální písně plné osobitého humoru a nápaditých melodií přiveze na Den lovosických autorů skupina Šavlozubý ponožky. Pop-folková formace rozezpívá 7. listopadu knihovnu ve Pfannschmidtově vile v Lovosicích.

Projekt Den lovosických autorů, který si vetkl za cíl prezentovat neokoukané regionální talenty, přinese i několik hudebních vystoupení. Jedním z očekávaných bude koncert rázovité skupiny s názvem Šavlozubý ponožky (zkráceně Sapon nebo Šavozubky). Jejich písničky jsou mezi mladými lovosickými posluchači stále oblíbenější.

Kapelu tvoří tři členové. Lukáš Vlasák je začínajícím spisovatelem a na Dni lovosických autorů přednese rovněž autorské čtení ze svých povídek. Martin Schmiedl absolvoval výuky hry na housle v lovosické LŠU a v Šavlozubých ponožkách hraje i na africký buben zvaný djembe, který si přivezl z Ghany, kde studoval. Ondřej Vašaš se hudbě věnuje nejaktivněji – vedle Šavlozubých ponožek hraje na elektrickou kytaru v metalových kapelách Steelfaith a Enemist. Mohlo by se zdát, že tři takto rozdílné osobnosti nemohou spolutvořit jednu kapelu. Opak je pravdou – kluci jsou kamarádi od dětství, společně hrají od 15 let a své přátelství přenášejí do písní i na koncerty.

Tvorba Šavlozubých ponožek by se dala charakterizovat jako pop-folk s absurdními texty. Kdo však již Šavlozubky slyšel, ví, že jakékoliv žánrové nálepky jsou pro jejich tvorbu nedostatečné. Nejstarší písně z „pubertálního“ období kapely vynikají hravou poetikou nonsensu. Novější songy – např. singl Husky, který kluci nahráli loni v létě – pojednávají básnickým způsobem o strastech obyčejného života mladých dospělých. Šavlozubý ponožky staví své melodie na silných, zpěvných refrénech, které si posluchači pobrukují i cestou domů z koncertů.

Youtube Video mKKzEgSYkCIYoutube Video mKKzEgSYkCI

I když kapela vznikla hlavně pro pobavení členů, zájem o její koncerty vzrůstá, čemuž se kluci ze Šavlozubek nebrání. Vrcholem letní sezóny 2015 pro ně bylo vystoupení na prvním dni festivalu Altros. Několikrát vytleskané přídavky natáhly koncert na dvě a půl hodiny. Na Dni lovosických autorů zahrají Šavlozubý ponožky výběr z nejlepších hitů. Přijďte si je poslechnout 7. listopadu do Pfannschmidtovy vily v Lovosicích!


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Karolína


Bez profilu

Když jste včera hráli na náměstí v Lovosicích, s kamarádkou jsme neodolaly a šly se na vás mrknout. Bylo to perfektní. Zatančily jsme si a řádně zadováděly. Díky. Snad tu budete brzy zase hrát.

Zobrazit všechny názory »