Medooza - Úvod | Bandzone.cz

Medooza alternative-punk / Děčín

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Medooza - Zapomněl
    Nezařazeno
  • Mně neujel vlak
    Nezařazeno

Kontakty

Novinky

Kdo je Medooza? (BIOGRAFIE)

(Upraveno: )

Datum narození: 23.02.2001

Místo narození: Děčín (Ústecký kraj)

 

Medooza, vlastním jménem Robert, je český zpěvák/rapper v žánrech jako je alternativní rock, emo rap, nebo pop punk. Už od svých 13 let hrál v rockové kapele (The Trippiez) v roli kytaristy a občasného skladatele. K hudbě se však dostal již ve zhruba 7 letech, když mu jeho kamarád  poprvé ukázal nahrávky rockové kapely Kiss. Právě v ten moment si oba dali za cíl a životní sen stát se jednou úspěšnými rockovými hvězdami. Postupem času se začal spíše zajímat o žánry jako punk, nebo grunge. Následně nastupuje na střední školu (děčínskou obchodní akademii), kde ho začínají ovlivňovat i žánry jako rap a zároveň se v průběhu studia začne zajímat o spisovatele jako Jack Keroac, Edgar Allan Poe, nebo prokleté básníky. 

Právě na střední škole se v něm začíná poprvé projevovat odpor k autoritám a existenční krize. Jako problémový žák ve třetím ročníku propadá a maturitu úspěšně skládá až v roce 2021.
Za své největší idoly označil Kurta Cobaina (Nirvana) a později i Lil Peepa. (podle něj jsou to nejdůležitější osobnosti, které nejvíce ovlivnily jeho hudbu).

Po rozpadu kapely se vydává na sólovou dráhu. V té době však už jako populární vypravěč creepypast a internetový tvůrce známý pro videa o mytologii, dark webu, drogách, lucidních snech nebo historii. Většina jeho písní má kytarové melancholické beaty a texty ve kterých nechybí hluboké myšlenky, které jsou často vyjadřovány pomocí metafor atd. Sám některé své skladby přímo označil jako balady.

Na konci roku 2021 se spojil s rapperem Pawlie Poiznem, který dříve vystupoval v pop-punkových kapelách jako Koblížc!, nebo Levi2u a společně vytvořili převážně rockově laděné EP, které představilo mnohem energičtější styl a kvalitnější, studiový zvuk. 

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie