Martians - Úvod | Bandzone.cz

Martians alternative-rock / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

26. září 2022
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • A Soul of New Days
  NIGGER
 • Deceiver
  NIGGER
 • Freedom Ahead
  NIGGER
 • Abusing The Muse
  NIGGER
 • Lucid
  NIGGER
 • Worm Nest
  NIGGER
 • Leave Me Alone
  NIGGER
 • Story Of The End
  NIGGER
 • Goodbye Song
  NIGGER
 • Conjuring (single 2018)
  NIGGER

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

MARTIANS - DEBUTOVÉ ALBUM A KLIP!

(Upraveno: )

You Are Here - tak se jmenuje debutové album pražské kapely MARTIANS v jejíž řadách figurují členové Mindwork, Face the Day, Between the Planets a Elbe – tedy Martin Schuster a Martin "Spacosh" Peřina.

Album, které obsahuje 9 skladeb vyšlo jak na klasickém CD, tak na vinylu. Dostupné je samozřejmě i na všech digitálních platformách.

Hudební složku lze označit jako alternativní rock s abstraktními vizemi art rocku a indie rocku, blízko má např. ke kapelám jako Radiohead, Steven Wilson, Sigur Ros apod.

Bubny na album nahrál zkušený Roman Vícha (Ewa Farna, Muff, atd), desku mixoval Matouš Godík (Machinarium, Floex, Bratři Orffové, - 123 min, atd) a o grafickou stránku se postaral Aleš Fulín, který stojí např. za grafikou pro kapelu Zrní.

"Špatně se mi to popisuje, když jsem jeden z autorů, ale na albu se mi líbí, že i přes melancholickej háv, v kterým je zaobalená, má pozitivní poselství, nabízí naději, nastavuje přívětivou tvář. Já vim, že má teď každej trochu jiný starosti, ale přesto, nebo spíš právě proto, bych vás chtěl pozvat k poslechu. Třeba vám pomůže se trochu uklidnit a utříbit si myšlenky." dodává k albu Martin Schuster.

Zároveň také kapela uveřejnila animovaný klip ke skladbě Freedom Ahead, který pro kapelu vytvořil Aleš Fulín.

"Námět klipu je rámcově položen do roviny všedního dne člověka pracujícího za počítačem. Postupně prochází různými fázemi - od rutinní pracovní reality (nezřídka proložené různými abstraktními výjevy) se postupně skrz monitor počítače přesunuje do jakési roviny snění a vystoupení někam dál nad rámec oné všednosti a rutiny.

Alešovi jsme ve stručnosti řekli, o čem by měl klip zhruba být a on to zpracoval s umem sobě vlastním. Jeho vizuál skladbě dodává další rozměr…nicméně dle jeho slov to prý vytvořil robot umístěný na Marsu, který to vygeneroval a poslal zpět:)." uvádí na adresu klipu Spacosh.

Youtube Video Q1xI3aRdqJ0Youtube Video Q1xI3aRdqJ0

Youtube Video ZWnwwm0eyx4Youtube Video ZWnwwm0eyx4

Související odkazy:

Celé album na YouTube: https://youtu.be/omIDAbJKZ7g

Digitální platformy (Spotify, Deezer, apod.): https://martians.hearnow.com

Bandcamp (Digital, CD, Vinyl): https://martiansband.bandcamp.com

FB Martians: https://www.facebook.com/martiansproject

Instagram Martians: https://www.instagram.com/martians.band

E-mail: martiansband@email.cz

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa