Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lukáš Taverna blues-rock'n'roll / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • (bez názvu) 552 ×

Novinky

kapela task

Kapela Fency vznikla 28. října 1998. Byla to sobota v Image Baru. V tu dobu již Lukáš pravidelně asi dva měsíce hrával v černém divadle Image v Pařížské ulici s kapelou Lazy Bones. Byla to první Lukášova česká kapela, jejíž ostatní členové bohužel nebyli příliš zvyklí na italské temperamentní chování. Nelíbilo se jim, že tehdy jejich sedmnáctiletý pianista a zpěvák během vystoupení skákal po pianu, lezl po něm a dělal striptýzy... Přesto, že tohle lákalo fanoušky a diváky mnohem více než tehdy ještě hrubě amatérská hudba, co z chlapců lezla, Lukáš byl tedy z kapely jednoduše vyhozen.

Jenže podniky, ve kterých kapela v té době vystupovala, chtěli Lukáše a nechtěli čtyři "tvrdé Y", co stáli nehybně na podiu a neuměli hrát... Lukáš měl tedy před sebou těžký úkol: Zůstaly mu sjednané termíny, asi 8-12 koncertů za měsíc, ale neměl kapelu, která by je odehrála. Tak narychlo sestavil kapelu Fancy. Název byl určen náhodným otevřením anglického slovníku... Tehdy začalo nesmírně dlouhé kamarádství s bubeníkem Martinem Švubem, který v kapele hraje dodnes. Kapela Fancy měnila často hráče a dokonce i název. Jelikož v Image Baru tehdy měli divadelní představení s názvem Fancy, kapela se přejmenovala na Fency, aby se to nepletlo.

V kapele se vystřídalo mnoho hráčů. Někteří vydrželi pár let, někteří jen jeden večer... Petr Koranda, Jirka Pilař, "Hona" (z kapely Classic Rock And Roll Band Pepy Pilaře), Dan Kozel, Adam Lešikar (z kapely And The End). V roce 2001 se náhle objevil Ondra Skoumal, se kterým Lukáš nahrál desku Chiodo Fisso. A protože v tomto tandemu byly nahrány všechny nástroje a zpěvy na desce, vznikl název TASK, složený ze jmen TAverna a SKoumal, aby se tímto odlišili od kapely Fency. Jenže postupně se kapela Fency přejmenovala na Task a dodnes vlastně není jisté :-), jak se kapela jmenuje a používají se oba názvy.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Marie

Nová hudební scéna, KP Bohemians Rhapsody, chce o sobě dát vědět i na Bandzone!

Pro všechny kapely, pro které je hudba stále ještě zábavou, je tu možnost zahrát si v nově vzniklém kulturním prostoru poblíž stanice metra Želivského.
Více informací na: http://bandzone.cz/klub… či na: http://bohemians-rhapsody.cz/, případně na tel. +420 777 874 725.

Za KP Bohemians Rhapsody,
Honza

Těšíme se na vás!

lukas


Bez profilu

a klavirysta...nahrany ve studiu...nemůže znit tak živě jak na živu..jinak se odvazuje až moc;)

lukas


Bez profilu

děkují za kladné názory.

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 7

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
5 095
Poslechnuto skladeb
552
Profil registrován
23.4.2009