Listolet - Novinky | Bandzone.cz

Listolet trance-folk / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Kocour spí (singl 2018)
  Nezařazeno
 • Hermelín (singl 2014)
  Nezařazeno
 • Za komín
  Malý kluk
 • Lullaby (feat. Beata Bocek)
  Malý kluk
 • Kdovíkam
  Malý kluk
 • Chceš mě chci tě (Mňága Tribute)
  Nezařazeno
 • Leť holka leť
  Listolet
 • Starý dům
  Listolet
 • Spící listí
  Listolet
 • Krajina
  Listolet

Pětiminutový tulák

Trvalo to dlouhých šest let než listoletci upekli nové album. Je tu, jmenuje se Pětiminutový tulák a těch šest let je znát. Přibylo polámaných taktů a dalších kudrlinek, i když ani dnes Listolet nezapře folkové kořeny. Dvanáct probarvených skladeb je zabaleno do ilustrovaného "bukletu" od valašské výtvarnice Petry Jirouškové. Mezi hosty tentokrát najdeme třeba etnojazzovou zpěvačku a skladatelku Lucii Páchovou nebo klasika mnoha žánrů, Jardu Svobodu ze skupiny Traband.

Deska je putovní, a to hned v několika ohledech. Písně vznikaly na cestách – frontman kapely Tomáš Háček strávil část oněch uplynulých šesti let coby pouliční muzikant, součástí bukletu je proto i mapa s místy zrodu písniček. A také nahrávání desky bylo putovní, točilo se kousek po kousku v obývácích a kuchyních. „Nahráváním to teprve začíná. Pak přichází týdny aranžování a zvukové alchymie,“ přiznává frontman kapely Tomáš Háček. Kromě něj se na této desce autorsky vrací i druhý zakládající člen Listoletu Kuba Navrátil, který se v minulých letech věnoval vlastnímu projektu Láska. „Album stavíme jako obraz pro uši, pod fasádou folkrockových písní je mnoho detailů skrytých ve zvukových záhybech. Co skladba, to zvuková krajina, jiný příběh.“

Právě „příběhy“ v mnoha perspektivách jsou tématem desky. „Osobní příběh člověk potřebuje, aby vůbec ráno vstal z postele, příběhy jsou nám domovem i vězením, na příběhy se i umírá,“ vysvětluje Háček. Album je ale také o toulání a o domově - vychází v momentě, kdy listoletce zastihl přechod do stavů rodinných. „Co může udělat snílek, aby zůstal snílkem, když se stane otcem od rodiny?“ přemýšlí přistávající listoletci a navrhují tuláckou homeopatii. Pětiminutový tulák je pozvánka k instantním útěkům do volajících dálek a ke šťastným návratům domů.

Singl: Kocour spí!

(Upraveno: )

Máme singl! Je to svérázný love song "Kocour spí". V této bajce určené "párům v pokročilém stádiu" nechybí zvířátka a dramatické zvraty, jako v každém partnerském vztahu. Po boku listoletce Tomáše Háčka v písni hostuje zpěvačka Lucie Páchová, kterou můžete znát z jejích autorských experimentálních a etnojazzových projektů Talaqpo a Paliome.

zpěv: Tomáš Háček, Lucie Páchová
kytary: Kuba Navrátil, Ondra Bulla
klávesy: Tomáš Háček
trumpeta: Martin Kučera
baskytara: Marek Vráblík
bicí: Vojta Bystrý

mix: Tomáš Háček
mastering: Broněk Šmíd

Singlem "Kocour spí" o sobě dává Listolet vědět po čtyřleté publikační odmlce. Jedná se o prvního vyslance nové desky, na které listoletci pilně pracují a jejíž vypuštění chystají UŽ V ÚNORU! Bude na ní 12 písní z pera Tomáše Háčka a Kuby Navrátila a jejím tématem jsou příběhy. "Žijeme v příbězích, umíráme na příběhy, ale bez příběhů to nejde."

Listoletecké jaro

Jsme zpět!

Po roční pauze chystáme nové CD a v nejbližších dnech vyrážíme na miniturné:

7. 3. Vsetín
15. 3. Praha
16. 3. Vacovice
17. 3. Strakonice
19. 3. Brno

Přijďte si poslechnout nové polotovary!