Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Orsagh electronica-alternative / Odry

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Vítejte na mém profilu :)

Upraveno:

Jelikož kapela není aktivní, ani se v podstatě o kapelu nejedná, dovolte mi vám tady v "novinkách" přiblížit, o co se jedná.

Tento projekt vznikl během mých středoškolských let, když jsem experimentoval s hudebním softwarem. Chtěl jsem se nějakým způsobem hudebně realizovat a možnost vytváření různých zvuků a skladeb na počítači bylo lákavou příležitostí. Motivoval mne můj tehdejší spolusedící Fractal, který sám vytvářel a následně na různých party produkoval elektronickou hudbu ve stylu psytrance. A tak jsem na konci roku 2002 nainstaloval na svém PC program Fruity Loops Pro a začal v něm sem tam něco zkoušet. Během dalších dvou let jsem vytvořil nejrůznější smyčky, zvuky a snažil se je zasadit do souvislých skladeb. Mým snem bylo vytvořit něco jako "album", pohrát si s různými nápady a spojit je v jeden celek. Dělal jsem to v podstatě pro radost, někdy se mi dokonce osvědčilo tímto způsobem "ventilovat" svoje stavy, pocity apod. Výsledkem bylo "album" se šestnácti skladbami (z nichž mnohé jsou kratší a tvoří jakési přechody), které jsem pojmenoval Fruity Balance a rozdal mezi některé své přátele a spolužáky.

Neměl jsem ani nemám v úmyslu svoji hudbu s někým nebo něčím poměřovat, šířit ji apod... Tvorba je ryze amtérská ve všech ohledech (kvalita samplů, nápady atd..). Jak už jsem napsal, hlavní motivací byla zvědavost a uspokojení z tvůrčí činnosti, jedná se v podstatě o pokus, o žert (navíc jsem se vlastnímu skládání věnoval spíš sporadicky, např.jednou za měsíc) a nyní jsou pro mě tyto skladby hlavně pěknou vzpomínkou na tehdejší roky... :)

Všchny nápady použité ve skladbách jsou mé vlastní, s vyjímkou sklady č.9 "Poug", kterou z rozmaru spoluvytvořila má sestřenice Johanka, a skladby č.16 "Never Gonna Give It Up", která obsahuje jeden převzatý motiv a v závěru jednu část Chopinovy etudy. Takže pokud sem zavítáte a třeba si i něco pustíte, můžete zanechat koment, jak na vás působí... budu rád :)

Na závěr uvedu, že v současné době se elektronické hudbě nevěnuji ani to zatím do budoucna nějak neplánuju..


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Hani

Zajímavý projekt :) Jen jsem očekávala více zapojení "živého" klavíru - vzhledem k tvým schopnostem, podle mě by to bylo ještě zajímavější. Takový druh hudby bych si samostatně nepustila, ale dokázala bych si to představit jako podkreslení nějakého klipu či podobně. Nejvíc mě zaujala skladba 1 a 16. Ale ventilace svých pocity a postojů tímto způsobem - to vůbec není špatné. V tom rozhodně pokračuj ;)

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
559
Poslechnuto skladeb
343
Profil registrován
27.1.2012