IONS - Úvod | Bandzone.cz

IONS progressive-metal / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

17. října 2022
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Run
  Nezařazeno
 • After Us The Flood
  IONS
 • Hero
  IONS
 • Callousness
  IONS
 • A Terrible Mistake
  Nezařazeno

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

IONS udělali hrůzostrašnou chybu a vyráží na turné s Mornou

(Upraveno: )

Kapela IONS chystá na příští rok své druhé album. Jeho předzvěstí je nový singl s názvem “A Terrible Mistake”, ke kterému vznikl i videoklip. Kapela navíc aktuálně jede své první česko-slovenské mini turné.

IONS byl původně sólový projekt kytaristy Jakuba Tirča, na jehož prvním EP Introspection hostoval zpěvák Shorty Lago. Jejich spolupráce však neskončila a v roce 2019 vydali debutové eponymní album IONS. “Můj plán s Introspection byl takový, že to bude pouze jednorázová spolupráce s hosty. Když jsme se ale znovu spojili a v lednu 2019 ve stejné sestavě chtěli vydat album, bylo jasné, že už to není sólový projekt, ale kapela,” vzpomíná na tuto přirozenou změnu Jakub Tirčo. 

Částečně i vlivem pandemie nebyla kapela doposud schopna vystupovat, což se ale už právě v uplynulém týdnu stalo skutečností. Kapela vydává nový singl "A Terrible Mistake" a má před sebou českou část svého prvního podzimního mini tour po Česku a Slovensku, kde představí i nové skladby. Na příští rok plánuje vydat několik dalších singlů a koncem roku 2023 by měl být venku také jejich druhé album.

“Vždy je složité vybrat první singl, který by univerzálně vystihoval dané kreativní období kapely. Nahráli jsme prvních pět úplně odlišných skladeb, které plánujeme postupne vydávat, a jednohlasně jsme sa shodli na A Terrible Mistake”, dodává Jakub.

Shorty mluví o textu skladby: "Chyby děláme všichni, ale tou největší chybou (A Terrible Mistake) je když jsme přesvědčení, že se nás nějaký problém nebo chyba netýká. Tehdy se z něho nedokážeme poučit a chybu zbytečně opakujeme. Klíčové je nevyčlenit se ze situace. Pokud se děje neprávo někomu cizímu, musí nás to zajímat a měli bychom se víc angažovat.

IONS si od svého prvního alba prošli několika personálními změnami a sestava, kterou uvidíme na koncertech je Shorty Lago (zpěv, klávesy), Jakub Tirčo (kytara), Milan Zolota (kytara), Jiří Horák (basa) a Martin Pisko (bicí).

Ke skladbě A Terrible Mistake kapela natočila videoklip, který ve spolupráci s Petrem Rončíkem vznikl v prešovském klubu Stromoradie, do kterého se vrátí už 29. října. Celý seznam koncertů již započatého tour si můžete přečíst níž:

20.10.2022 – Brno, Artbar (Morna, IONS, Obligod) 

21.10.2022 – Praha, Chapeau Rouge (Morna, IONS, Eight Minutes of Daylight) 

22.10.2022 – Valašské Meziříčí, Bar Lira (Morna, IONS) 

29.10.2022 – Prešov, Stromoradie (Etterna, IONS, Ybliss)

5.11.2022 – Přerov, Restaurace Pivovar (Morna, IONS, Cruel Company)

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Nově přidané videa

Zobrazit všechna videa

Poslední názory

Zobrazit všechny názory