valasskerockovani - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

valasskerockovani Valašská Polanka

Playlist je prázdný :(

Fanoušek valasskerockovani si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Metal night II

Po loňském velmi úspěšném festiválku v metalovém duchu se letos ve Valašské Polance na konci května opět představí 6 kapel.

Datum: 30.5.2009
Místo konáni: Sportovní areál TJ Sokol Valašská Polanka/za deště sál KD
Začátek: 19:30
Vstupné 120 Kč

Black Adder: hardcore-metalcorová partička z Valašského Meziříčí se v metalových vodách pohybuje již patnáct let. Po několika personálních změnách se sestava ustalila a vykrystalizovala. Mají za sebou desítky koncertů.

Desert Storm: power-metal / Vsetín
Skupina Desert Storm (www.desert.zde.cz) vznikla na podzim roku 2000 kolem kytaristy Jiřího Skaláka (ex-Atrakce). Ostatní členové se rekrutovali z řad vsetínské skupiny Wilderness. Zpěv Robin Weintritt, bicí David Pipek, basová kytara Michal Kubíček a druhá kytara Radim Bartoň. David a Michal posléze skupinu Wilderness opouštějí a naplno se věnují skupině Desert Storm. Radim se pak rozhodne naplno se věnovat své domovské skupině Wilderness a Desert Storm opouští. Jako náhrada nastupuje kytarista skupin JSX (www.jsx.zde.cz), Waťák (www.watak.cz) a ex-Lifescape (www.lifescape.zde.cz) Michal Bazalka.
Skupina v této době (2000-2003) hraje převážně převzaté písničky klasického rocku a heavy metalu. V roce 2002 však odchází zpěvák Robin za prací do Prahy a jako náhrada nastupuje Jiří Gattermayer (Ramses, ex-Whorehouse). Desert Storm se s touto změnou začínají profilovat jako Iron Maiden & Bruce Dickinson Tribute Band.
V roce 2004 však dochází ve skupině k zásadní změně a začíná se pracovat na vlastních skladbách. Skupina zatím nahrála dva demosnímky - Stíny svědomí (2005) a Divadlo šílenství (2006). Ve stejném složení funguje doposud a připravuje třetí desku Invaze bláznů.
Na jaře 2009 odchází po vzájemné dohodě kytarista Jiří Skalák a CD Invaze bláznů (2009) je natočeno již bez něj.
Abstract Essence: experimental-metal / Vsetín

Vsetinká kapela jenž vznikla v roce 2004, proplouvá metalovými vodami, aniž by se dala přesneji zaškatulkovat. Jejich odlišný pohled na metal si záhy získal řady fanoušků a vystoupili na několik metalových festivalech po boku světoznámých kapel. Není tedy divu, že když v květnu 2007 vydali své první cd, bylo považováno za nejlepší debut roku. Momentálne AB nahrávaji nové cd.

Euthanasia: metal-doom / Havířov

Další metalová kapela, jenž letos slaví 15 výročí od svého vzniku. Představila se již na minulém ročníku Metal night a díky velmi pozitivním ohlasům návštěvníků, byla pozvána i letos. Euthanasia jest stálicí na české metalové scéně a pravidelně se představuje na velkých festivalech. To ale neubírá na atraktivnosti jejich koncertů, naopak. Vyhranost a stálost složení kapely má na kapelu jen pozitivní vliv.

Six Degrees of Separation: metal / Ludkovice u Luhačovic
SDOS

V roce 1996 vzniká v Ludkovicích metalová kapela, jejíž ambice jsou vysoké, vždyť již po třech měsících vydávají první demo! Po několika letech koncertování a druhém demu, pak v roce 2002 pak vychází první plnohodnotné cd, jenž si záhy získává pozitivní reakce jak u kritiků, tak i u samotných posluchačů. Po vydáni cd pak kapela poprvé odjíždí za hranice vlasti a vydává se na tour do Rakouska a Švýcarska. Po menší pauze zpusobené změnami v sestavě a dvou deskách se kapela v roce 2007 vrací na koncertní pódia. Od té doby nepřetržitě brázdí české metalové vody.

Memoria: alternative-metal / Hranice na Moravě

Kapela MEMORIA vznikla v červnu 1998, ovšem tehdy ještě pod názvem MYSTERY. Na přelomu let 1998 a 1999 bylo nahráno demo "Desire". V roce 1999 postihly kapelu zásadní personální změny. V březnu 2001 kapela vydává svou první desku s názvem "Children of the Doom" u Leviathan Records, to však už pod názvem MEMORIA. V roce 2002 opouští kapelu zpěvák Pavel Chudý, kterého nahradila mladá talentovaná zpěvačka Andrea Baslová. Na konci roku 2002 se MEMORIA dostává do stáje vydavatelství REDBLACK. Kapela připravila deset skladeb a v únoru 2003 je pod producentským dohledem Miloše "Dodo" Doležala zvěčnila v jeho studiu Hacienda pod názvem "The Timelessness". V březnu 2007 je započato nahrávání třetího alba s názvem "Ambivalent Ecstasy". Jak natáčení, tak ostatní práce na desce se poněkud pozdržely, přesto se vyplatilo si na vydání počkat. Album "Ambivalent Ecstasy" spotřilo světlo světa 1.5. 2008. Nyní kapela propaguje poslední fošnu a pracuje na novém materiálu.

Line-up Metal night II
19:30-20:20 Black Adder
20:40-21:20 Desert Storm
21:40-22:20 Abstract Essence
22:40-23:30 Euthanasia
23:50-00:40 Six Degrees of Separation
01:00-01:50 Memoria
23:50-0:40 Six Degrees of Separation
01:00-01:50 Memoria

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

FEST OF AGONY

Ahoj, zveme Tě na akci a počítáme s Tebou, tak ne že sklameš...:-)

FEST OF AGONY 12,
Halenkov u Vsetína, 14.4.2012 od 20hod

- GREEDHALE (crust/grind)
- DECIDE (thrash/death)
- RAIWA (kopanica core)
- COHORTA (hardcore/metal)
- BLACKOPATHY (black metal) SK

Zobrazit všechny názory