mtrakal.cz - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

mtrakal.cz Muž, 35 let / Pardubice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek mtrakal.cz si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Jsem se zase jednou dopálil (ale jen lehce :-))

Kopie na blog.trtkal.net

Tak jsem opět narazil na unii posluchačů. Jasný, tady se to hemží samýma hudebníkama, ale řekněte mi, kolik z vás vidělo nějaký finanční injekce od "skvělé", "úžasné" a mnou asi nejvíce nesnášené společnosti OSA? Nikdo! Finance si rozeberou skvělí čeští popaři, kteří o portále BZ nemají ani páru.

Odpor k OSA

Proč nemám OSU rád? Jelikož z těch komu jdou finance v celku nikoho neposlouchám. (Dobrá, aby mě někdo nenařkl, že kecám, projel jsem seznam interpretů co mám ve winampu a od A-K jsem nalezl jediného hudebníka (Farnou, která se mi tu válí) a toho bych bez otálení z fleku smazal a ani mi nijak nechyběl). Dál by to pokračovalo úplně stejně,...) OSA má být neziskovka a podle zpráv si sežere (vsadím se, že nejen na provoz) přes 1/3 výpalného co z nás vytáhne. Hudebníkům neprofesionálům z toho nekápne nic. Chci si vyfotit fotky, vylálit svoje data, vytisknout obrázek, který jsem si nakreslil a ze všeho platím poplatky. A kdo dá peníze mně za to, že jsem si to nakreslil sám a mám uložená svoje data? Hmm OSA to nebude. Přesto jí musíme/te platit všichni bez rozdílu.

Presumpce neviny

Presumpce neviny nic asi této společnosti neříká, takže holt budeme platiti vždy. A co z toho pro mne plyne? No jelikož jsem stejně vždy vinen a zloděj, tak proč bych si něco měl kupovat, když to mám předplacené touto společností? Aha, není zde něco divného? Z pohledu koncového zákazníka ani ne, máme předplaceno. Z pohledu hudebníka? Hmm, zase mě okradli. Ale tak co s tím?

Jde to i jinak

Vydávat CD JDOU kupovidu i za dost nízké ceny a bez distributorů, kteří si mastí kapsu. Přápadně jdou vydávat elektronické verze se zpoplatněním mnohem menším, jelikož nejsou nutné poplatky na výrobu nosiče. Skvělý příklad, že i takto to funguje (ovšem ne u POPových sra*ek s prominutím, jelikož o ty nikdo zájem moc nemá a přesto je všude cpou...) ukázala dost parádně skupina NIN, při vydání jejich desky. Překlad a popis si můžete přečíst na cdr.cz a posléze na dsl.cz. Že to takhle nejde? Nezdá se.

Ano, kradu a jsem na to částečně hrdý

Tím se dostávám zpět k tomu, že ano kradu hudbu, nepodporuji hudebníky kupováním CD. Přesto si nepřipadám vinen, jelikož mnohem raději je navštěvuji na festivalech, koncertech a nebo koupím tričko, ktreré je stále levnější, než blbý CD. To stejně posloucám proto, abych věděl o čem to bude na koncertu :-)

Unie posluchačů

Tak a aby toho nebylo málo, existuje Unie posluchačů, která mi na jednu stranu přijde úsměvná, na druhou bych poplatky za tleskání opravu zavedl. OVŠEM jen pro hudebníky, kteří jsou sdruženi v OSE, aby se jim jejich zisk hezky vykompenzoval. Proč by měli platit i hudebníci, které mám rád a kteří ze mě skrz OSU vytřískávat vůbec nic nechtějí?

Poznámka na konec

Rádia? Nechci být nezdvořilý, ale já jsem rádio neměl puštěné už několik let a nijak mi to nechybí. Neposlouchám tuhle hudbu, nic mi to nedává, přesto za to každý platí. Hmm, s tím také nesouhlasím, ale co naděláme že.

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Kýbel Mačiek

Nazdar Trakal! Hľadáš novú muziku? Skús dačo z nášho nového albumu! Sme buranrollová (?!) kapela z Nitry, radi spievame o veciach, ktoré si kapely bežne nevšímajú - vyskúšaj niečo z nášho playlistu a nechaj sa prekvapiť! Ďakujeme vopred za odozvu a podporu :)

Peshata

Ahoj mtrakale, zveme tě na 25.3. 2016 do RC Ponorka, kam zavítá náš potulný cirkus Peshata. Pozvi kamarády/ky a přijďte si užít zvířata. :-)

Zobrazit všechny názory