strom6661 - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

strom6661 Muž / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek strom6661 si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Velké kapely, Kulová CD

Upraveno:

Pamatujete si ještě dobu, kdy se natáčely a prodávaly LP desky? A taky se POSLOUCHALY! Celé!! A to nepříjemné vyrušení, když se musela otočit druhá strana… Vzpomínám na elpíčka nejmenované kapely, kde se dvě minuty veslovalo nebo telefonovalo nebo něco jiného podobného, co bylo hudbě nepodobné. Jedno téma se přelévalo a pomalu pozměňovalo klidně dvě minuty (a často ještě déle).

Dneska na poslech celého CD má člověk čas snad jenom v autě, když jede někam dál nebo když trčí v koloně. Ono to jednak souvisí s tím, že už není tolik desek, kde se „dají poslouchat“ všechny písničky, a jednak na CD vleze téměř dvojnásobek minut než na LP. A některé kapely toho (bohužel úplně zbytečně :-) ) využívají. Buď tam dají pár věcí navíc, které by na LP neprošly sítem výběru nebo se neomezují ve stopáži a pak je na CD sedm desetiminutových kompozic. Na to nemají ani ti „Mejdni“, kteří jsou delšími věcmi proslulí. Na LP měli jednu dlouhou a zbytek poměrně běžnou stopáž. Ovšem na CD se úplně utrhli z řetězu. Už je to na mě moc. Jak výjimečné jsou To Tame A Land nebo The Rime of The Ancient Mariner, tak na posledních CD už mi to všechno splývá.

Proto mě fascinují kapely jako Slayer. Celé LP Reign in Blood (na kterém je mimochodem 10 písniček a z toho jedna téměř pětiminutová) nemá ani 30 minut. A to mluvím o LP, na které se dalo dát tehdy přes 45 minut. A nemůžu říct, že by se mi ta deska zdála krátká. Ani náhodou.

Nebo System of a Down a jejich deska Toxicity. Nemluvím teď o celkové stopáži, ani o počtu písniček. Ale valná většina věcí má plus mínus tři minuty. A ve spoustě z nich je pro mě nápadů, které by mnoho kapel rozmělnilo do dvou ne-li tří songů. Tomu by někteří řekli obrovské plýtvání :-)

V poslední řadě mí nejoblíbenější – AC/DC. Ti to řeší zase jinak. Jeden, dva dokonalé riffy, zpěvný refrén, sólo, mezi tím vším dvě, tři sloky a pryč od toho. Vše „osekané až na kost“. Nic zbytečného.

Pro mě to jsou tři z možných přístupů, které fungují (tedy na mě). A co nemusím jako posluchač, tak tomu se snažím vyhnout při skládání. Je to valčík, nemá to refrén a je to pořád dokola? Dej tam tři sloky a jestli to bude mít víc jak dvě minuty, tak to zkrať. Je to „dřevorubecké“ blues? Nech dvě sloky, zkus měnit aranže, zkus zrychlovat a jdi od toho.

Že to jsou čtyři skladby a mají dohromady jenom deset minut? Ále – Velký Kulový !! (http://bandzone.cz/velkykulovy)

Strom

ps.: Další příspěvky do blogu najdete na našem oficiálním webu:   www.velkykulovy.cz/prispevky  (+ texty a další zajímavosti)

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

AIKA

Zdravím Strome6661, díky za přidání a za poslech. Vážím si toho. Ať to hraje! Aika

Zobrazit všechny názory