Mokovor - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mokovor 30 let / Zruč nad Sázavou

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Mokovor si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Proč je promo fotka důležitá?

Nejprve by si každý měl uvědomit, že Bandzone je vlastně jeden obrovskej stojan na cédéčka a jednotlivý kapely, jsou jednotlivý cédéčka v něm. Jediný co je trochu rozdílný od toho co tady píšu, je fakt, že vše je virtuální. Ale to na věci nic nemění...
Každá kapela, která si vydá CD, tak chce aby si ho lidé koupili. Proto to dělá. Pokud má své fanoušky, má samozřejmě i svou klientelu a tedy potencionální kupující jejich CDs. Ale i tahle kapela, která je populární se snaží upoutat nové posluchače. Ale jak toho dosáhnout v obchodu? Nejlépe tak, že budou mít nápaditý obal. Tohle je společné pro všechny. Jak pro úspěšné kapely, známé kapely, tak pro začínající. Obal je hrozně důležitý pro to samotné cédéčko. Zákazník (posluchač, fanoušek) se na něj podívá a pokud ho něčím zaujme, může z toho jednak vyvodit co ta skupina hraje a jaký jsou to asi paka, popřípadě inteligenti. Tohle všechno je schopen dobrej obrázek na titulní straně říci. Ale zajímavé a možná zajímavější jsou ty, které neřeknou vůbec nic. Tak či onak si zákazník koupí CD a doma si ho poslechne. Co se tím snažím říct..?
Když tady na BZ je každá kapela "jakoby" CD, tak by měla mít hlavní, nebo chcete-li, titulní obrázek nějak nápaditý, zkrátka takový, aby se ho dotyčná kapela netyděla dát na své CD. A je jedno jestli na 1. CD nebo na X-té CD.
Zde na BZ je spoustu titulních obrázků velmi odfláknutých a to třeba jen fotkou z mobilu, jen aby tam něco bylo. Samozřejmě, žedeset z devíti zlých jazyků vám budou tvrdit, že hlavní je přece muzika. A ve své pravé podstatě je a vždycky byla (do budoucna to bude ale čímdáltímvíc jinak..) Ale bez komerce by se nedostala mezi veřejnost. Takže ANO hudba je hlavní, ale pokud jí chci mít dál, než jen doma udělanou, tak jí můsím nějak oblíct. Začnu tím že udělám obrázek a něco k tý hudbě i napíšu, ale o tom bude jinej článek. ..
Fotky. Určitě, pokud se někomu povede udělat krásnou fotku, která osloví samotného interpreta, klidně ji tam může dát. Musí si ale být jistý tím, že ta surová fotka sama o sobě osloví i kolemjdoucí fanoušky, protože to je to nejdůležitější. Fanoušek si klidně může napsat do vyhledávání třeba jen žánr a teď jede. Nejprve si najde svoje známé a pak až, pokud má náladu a čas, kouká i po ostatních. Ale co v tom seznamu vidí? Jen malinké obrázky kapel. O žádné nic neví a neví co to asi bude zrovna konkrétně za hudbu. Takže zpravidla každý 3. fanoušek, který to dělá minimálně podobným způsobem, jde podle obrázků. Proto jsou PROMO-FOTKY důležité.

Závěr si samozřejmě každý udělejte podle svého, ale myslím, že těch 5 minut, které to i méně zkušeným grafikům zabere není zase tak moc, takže proč fotky z mobilu...?

 

 

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Aleš Brixi

Ahooj Mokovore :) Snad neurazím, spíš doufám, že potěším malým spamem. Rád bych tě pozval k poslechu nových i starších písniček.. Díky a doufám, že se budou líbit ;)

Molly

Milí fanoušci,
zvu Vás na druhý ročník Pryglfestu 2012, který proběhne 22.6. od 16:30 v Brně na hradě Veveří!!!
Těšit se můžete na kapely UCan2, Nerve, Reej, Petra Ševčíka a také na mě!
Tak přijďte, těším se na Vás! Více info u mě na profilu :)

Janík

Ahoj, zvu tě na profil mojí bandy www.bandzone.cz/bonebroke, kde je pár songů k poslechu. Konečně tam přibyla i první ze série písniček taky českých. Když se budeme líbit, tak mooc oceníme, když si nás hodíš do tvých oblíbených kapel. Kdyby byl zájem, tak tady je facebook - www.facebook.com/bonebroke . Díky moc. Tomáš

Zobrazit všechny názory