Mike Sewer Rat - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mike Sewer Rat Muž, 42 let / Horšovský Týn

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Mike Sewer Rat si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Stránka věnovaná kapele Zetmyzáře....

Kapela se rozpadla před 3mi lety, nebudu zde uvádět proč.(názory jednotlivých členů na toto téma se liší)

!!SHÁNÍM JAKÝKOLI MATERIÁL Z VYSTOUPENÍ TÉTO KAPELY AŤ UŽ AUDIO,VIDEO  ČI FOTKY,  POKUD NĚKDO Z VÁS NĚCO POŘÍDIL A NEBO NĚKOHO TAKOVÉHO ZNÁ, PROSÍM, KONTAKTUJTE MĚ!!

A zde je pár článků, co o nás napsali různí hudební kritici a žurnalisti:

článek z 20.9.2005 ze servru xkultura.cz na budoucí  koncert Zezmyzáře+spřízněných kapel konající se 23.9.2005.

Již ve čtvrtek 22.září se uskuteční v Divadle Pod Lampou koncert nejoriginálnější skupiny, která se objevila na posledním ročníku MÚZY, skupina svůj styl označuje za 'emo-experimental-avantgarde music'. Projekt který původně vznikl v experimentální dílně Michala Nováka a využíval v původním stádiu pouze zefektovaných a čistých zvuků nejrůznějších kovových předmětů. Původně hrála Zetmyzáře ve třech ( Michal Novák, David Žáček,ex HATESICK a Skalp) pouze hlukové stěny tvořené na tyto nástroje, ale po nějaké době a míchanicích v sestavě se k ní připojilo křídlo spojené ze tří hudebníků pocházejících z před několika lety rozpadlé skupiny ´Q´,které vlastně v Zetmyzáři volně navazuje na starší odkazy. Toto křídlo tvoří Ivan Straka - zpěv (též TAMAK KURAI TIME), Jaromír Jíra - baskytara(též NKT) a Luděk Kazda - bicí nástroje (Tamak Kurai,NKT).

Jako ctěný host vystoupí kapela PROFESOR IKEBARA (Horšovský Týn). V jejich hudbě je ke slyšení široká škála vlivů. Náladou je to hudba příjemná a energická. Skladby hrají téměř výhradně instrumentální, zpěv je využíván pouze sporadicky. Ikebara hrají v sestavě baskytara, bicí, kytara a příčná flétna..

Dalším hostem večera bude support Zetmyzáře. Bezejmenný projekt, který staví svou hudbu na improvizaci. Dva hudebníci, jejichž veškerá hudba je dílem okamžiku ´tady a teď´ a lze se jen nechat překvapit, jaké nástroje budou využity tentokrát.

článek ze servru metalopolis.net. na tu samou akci, po jejím průběhu:

ZETMYZÁŘE, ZETMYINTRO, PROFESOR IKEBARA - Plzeň, Divadlo pod Lampou -23.září 2005

PROFESOR IKEBARAPřímý střet třech různých proudů hudebních alternativ otřásl ve čtvrtek plzeňským Divadlem pod Lampou. První se nám představilo kvarteto PROFESOR IKEBARA z Horšovského Týna a šlo o velmi příjemný počátek celé akce. Klasické obsazení - bicí, basa, kytara, obohaceno o příčnou flétnu vykouzlilo žánrově košatou zvukomalebnou kulisu, skládající se téměř výhradně z instrumentálních skladeb. Na pódiu zaujala hlavně rachitická postavička mladičkého baskytaristy oděného do pruhovaných trenek, který předvedl heroický instrumentální výkon doprovázený sympatickými pohybovými kreacemi. Za ním nezaostal ani zbytek tělesa a hrnul do přítomných zajímavou fúzi rockových experimentů a náladových zvukových ploch - vše zabalené do úhledného, silně progresivního kabátce. Pokud by se skupina nebála lehce zabřednout třeba i do tvrdších momentů a trochu přiostřit kytaru, bylo by to mým uším ještě milejší, nicméně i tak jsem ten večer došel přesvědčení, že zde nedávno recenzovaným slovenským PERSONA GRATA roste na západu Čech konkurence.

ZETMYINTROPo monolitickém intru se na pódiu zhmotnily dvě bytosti. Jedna oděná v bílém, druhá v černém, silně vzbuzující dojem vysokých učenců dálněvýchodních filosofií. Zajímavou zkušeností, která jistě potěšila veškeré osazenstvo Divadla pod Lampou, byl fakt, že po čas jejich produkce byl bar uzavřen rozlévání alkoholických nápojů. Hudební produkce tohoto bizarního dua, pokud jsem to celé dobře pochopil, byla improvizací v duchu world music a hudebního minimalismu. Prvními nástroji, jež ze z pódia rozléhaly, byly obrovské mísy, budící dojem, že je někdo právě vykopal na starověkém archeologickém nalezišti, které jeden z hudebníků oťukával paličkami. V arzenálu nástrojů nechybělo ani didžeridoo, různé zvonečky a cinkátka. Osobně se mi hodně líbila část, kdy oba protagonisté třeli velké zvonce dřívkem a vyluzovali tak zvláštní hluboké hučení. Zajímavým momentem byl i pokus hrát smyčcem na baskytaru a mnoho dalšího. Podobná hudba by se ale mnohem lépe vyjímala někde v čajovně, či jiném příbuzném relaxačním zařízení. Možná by se slušelo ještě doplnit, že celý projekt se jmenoval ZETMYINTRO.

ZETMYZÁŘEHudební produkce poměrně plynule přešla na poslední hrající toho večera schizoidně - paranoidní industriální masáž smyslů, jež mě zaujala na letošním festivalu X-core. ZETMYZÁŘE. Projekt zachovávající si silně undergroundový punc složený částečně ze členů dalšího originálního souboru TAMAK KURAI TIME, hrající hudbu balancující mezi elektronickou taneční scénou a world music a těžkozařaditelné atmosfericko-progresivní alternativy NKT. Pětilístek ZETMYZÁŘE, produkující hlukové stěny ve složení bicí, baskytara, dva noisy-industriální hráči na těžko specifikovatelné předměty v drtivé většině z oblasti kovovýroby a kazatel Ivan Straka u mikrofonů. Performeři byli dle dobrého zvyku oděni do naprosto bláznivých kostýmů, baskytaru obsluhoval pastor s koženými kalhotami a slunečními brýlemi s očerněným obličejem, bicí temný jogín, kterého jsme měli možnost vidět i v jejich předchůdcích ten večer, a jako vždy nejbizarnějším oděvem zabodoval obsluhovatel mikrofonů, kterého nebudu dále komentovat – posuďte jeho kostým z fotografií. Set ZETMYZÁŘE ZETMYZÁŘEnepostrádal naléhavost, teatrální gesta, hlukovou improvizaci a další neodmyslitelné atributy tohoto osobitého tělesa. Základem bylo tradiční složení rytmiky a oba hlukotvůrci, kteří vybudovali silnou kulisu pro šílené řádění zpěváka? Ne, zpěváka ne, spíše by se dalo říci - obsluhy mikrofonů.

I přes to, že šlo o koncert v pracovním týdnu, se v klubu sešlo relativně dost lidí, kteří vytvořili důstojnou atmosféru pro netradiční trojblok vystupujících. Nejpříjemnějším zážitkem toho večera pro mne i přes originální pojetí posledního vystupujícího, zůstává mladičké kvarteto PROFESOR IKEBARA, které pokud si udrží své dosavadní kvality, je pro mne velkým příslibem do budoucna.

 zpráva ze serveru Metalopolis.net- vystoupení na X-CORE OUTDOOR festu - Plzeň-Božkov, Pod Kopcem - 23. července 2005 :

Uvnitř se již schylovalo k nejkontroverznějšímu vystoupení večera, které obstaral noisy-industrial-theatre zvaný ZETMYZÁŘE. Stůl připravený k produkci připomínal okleštěnou nástrojovku hlukotvůrců NAPALMED, však naději, že nepůjde jen o nekompromisní zvukové stěny mi dávala sestava bicích a baskytara. Vystoupení začalo velmi záhy. Oba dva mužíci obstarávající stůl s noise-industriální technikou si nasadili pitoreskní masky handmade výroby. Jakmile se set odpálil, přivlála na pódium bizarní postava a ujala se dvou mikrofonů. Popsat ji bude těžké. Černá koruna, kožená ručně sešívaná kravata plandající až u kolenou, modré sako a tesilky, místo prstů cáry černé kůže. Ve tváři výraz blázna, kazatele, imperátora i léčitele lidských duší. ZETMYZÁŘE roztočili nevídaný kolotoč, jenž paralyzoval většinu lidí v doslechu, a sklidili za svůj divadelní experiment balancující na hranici totálního šílenství zasloužený úspěch.


Zetmyzáře X-CORE fest- I-one                         Zetmyzáře- X-CORE fest-Dejf

(pro úplnost uvádím, že Ivanovo výstroj nebyla z kůže, ale z duše od traktoru :-) /pozn. may-k/

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zlá Krev

Ahoj,
zveme tě k poslechu 6 nových songů... začátkem příštího roku pak očekávej naše debutové album, které bude navíc obsahovat ještě další 2 vály a intra...
No a aby toho nebylo málo, bude se jednat o split LP s kapelou Rozpor:-)
měj se a ať se daří!

Zobrazit všechny názory