King Size the Bad Boy - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

King Size the Bad Boy 27 let / Atlanta, GA

Playlist je prázdný :(

Fanoušek King Size the Bad Boy si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Beatmakeři a producenti - Buďme svině

Prodáváš beaty? Za kolik? za 200 korun? Směšná částka. Nebo je dáváš zadarmo? A proč?

Buďme svině, zaveďme západní ceny. Když se rozhlédneme po americkým trhu s beatama, předpokládám, že každej beatmaker co ví, že stojí za to, uroní slzu. V USA si každej za exclusive instro účtuje aspoň 150 USD. Ano, vím, že nejsme v americe, ale pořád je směšný brát si za instro 150 s prominutím posranejch korun, ono to instro má cenu větší, jen si vemte, kolik nad tím strávíte času, aby to bylo ono, ten čas by se měl do té ceny promítnout. Podle mě je to to stejný, jako byste tady prodávali originální Nikes za 2 kila. To je jasnej proděl. Ono naši MCs :D jsou svině, dáš jim beat a půl roku čekáš na výsledek a ono stejně nic, nebo to stojí za hovno. Ne ve všech případech samozřejmě. Tak já budu svině taky.

MC bude zohledňovat jeho špatnou finanční situaci nebo třeba na to, že on nebude platit za beat tisíc korun, když mu za rap taky nikdo neplatí. Berme beaty jako spotřební zboží. Platí Vám Nike za to, že nosíte jeho boty? Ne. Nikes sou jasně předražený, zvlášť tady u nás, a stejně je nosíme, i já je nosím. Prostě je tam fajka, sou pěkný, vydrží, atd... Taky se MC vymluví na to, že je tady spousta daleko lepších beatmakerů a producentů, kteří si za beat neúčtujou nic.

A O TOM TADY PÍŠU. Pokud všichni, nebo většina zavedeme vysoký ceny, MCs se budou muset přizpůsobit asi tak, jako řidiči dražšímu benzínu. Řidič se bez benzínu (či nafty nebo jiných pohonných hmot, berme to obecně) neobejde stejně tak, jako MC bez instra. Řidič si může koupit benzín zředěnej, tudíž levnější, ale zkurví mu to auto a navíc to hovno pojede. MC si může stáhnout beat zadarmo, ovšem to instro bude mít v tu chvíli další tucet podobnejch MCs a zachvíli tu uslyšíme jedno a to samý instro asi tak jako ten trapnej lovebeat co tu má polovina novejch kapel/MCs. Z toho plyne, že tak či tak si ty beaty začnou kupovat. Budou holt muset šetřit z kapesnýho. A pokud oznámí MC rodičům, že si koupil instro místo cigár, beatmaker oznámí rodičům, že prodal instro místo pytle trávy, rodiče na obou stranách budou spokojení. Pokud si od Vás MC koupí instro za 1500,- nemůže se stát, že na ten beat nic nenahraje.

Moje argumenty jsou založený na zkušenostech s americkýma rapperama, kteří jsou ochotní cucat producentovi palce na nohách, když bude moct dostat exkluzivní beat za sto dolarů.

Ano, jsou přehnaný. Neříkám, abychom prodávali beaty za 100 USD, ale chtěl bych, abychom je neprodávali za sto českejch. Co třeba takových 800-1800? To by se nám líbilo všem. (beatmakerům :D)

Ale pánové, přestaňme si sami chcát nahlavu, už to děsně smrdí. Nejde tu o ty prachy, ale o princip. Proč prodávat podcenou... Protože víc neplatí? Hloupost... Zamyslete se nad tím :) I když se to zdá přehnaný, já to vidím takhle. Však se vyjádřete jak to vidíte Vy.

 

Pokračujem...

Dostal jsem nápad...

1) Koukám, že souhlasíte, jsem rád a opravdu si toho vážím. Vaše připomínky jsou skvělé, všichni máte pravdu. :) No, chtěl bych Vás poprosit.. Pokud bychom toto chtěli zavést, prosím navrhněte tento článek dalším beatmakerům, kteří za to stojí. Kteří opravdu za něco stojí :) Podpořme se navzájem. Mě to za pokus stojí. Je to na úkor mých jiných aktivit, ale myslím, že pokud bychom se dokázali všichni domluvit, což by bylo těžké, ale možné, všichni bychom z toho vyšli dobře. Daleko líp, než jsme na tom teď.

2) Nevím jak by tohle mohlo fungovat... Stanovit jednotnou cenu za každej beat každého z Vás. Že bychom si všichni účtovali stejnou částku... Ale to je asi jako chtít od Mercedesu aby měl stejný ceny se Škodovkou... Vlastně si teď říkám, že je to kravina :D

3) Jak většina z Vás zmiňovala, když MC za beat zaplatí, má k tomu zcela jiný přístup než k beatu co mu beatmaker prostě dá...

A tak je to se vším... Když dostanete od báby k Vánocům tenisky, budete z nich sice mít radost, ale budete se k nim chovat úplně jinak, než když si na ty tenisky vyděláte/zaplatíte je ze svýho. Moje zkušenost

4) Většina z nás jsou studenti. Tím pádem máme co dělat se školou. A spooousty dalších problémů... No a do toho všeho děláme tohle, což je... Zkusím to trošku naivně. ...což je vlastně umění. Já do toho dávám všechno. Přijdu ze školy a první co udělám tak zapnu FL a kdykoliv mám čas se tomu věnovat tak prostě dělám. Dokonce si občas vstanu o dvě-tři hodiny dřív a dělám beat (ale to už je trochu ujetý). No a pak se objeví nějakej mamrd, co dělá super peckovní hustokrutěpřísnej mixtape a potřebuje na něho instro. No a samozřejmě zadarmo.. Naslibuje hory doly jaká to bude pecka... Tejden na vás tlačí abyste mu ten beat už konečně poslali.. pošleš, čekáš.. a ono nic... buď je to totální shit, nebo ani ten shit to neni a beat zustal někde v koši.

Neříkám.. jsou i případy, kdy se z toho vyklube povedená věc.. Ale víckrát jsem zažil tu horší variantu, než tu lepsí.

A z toho všeho plyne, účtujme si za to ten drahej čas, ty nápady a co nad tím strávíme. To je všechno... Dle mých zkušeností, člověk co nechce platit nemá k rapu žádnej vztah.

Narážím pořád na jednu věc, nenechme si srát na hlavu.

Sdílím to s Vámi, protože sám ani v menší skupině to nezvládnu, kdybych si to takhle udělal jen já, půjdou za Váma...

Chvíli potrvá, než si to zdejší emsýs uvědomí... Ale my jsme ta silnější stránka, bez nás to nejde. Proto tu je ta možnost diktovat si pravidla. Ne jako soudruzi před náma, pokud možno lidsky :D :). Ale znovu, jak již řekl Scorpion: "Beatmakeři jsou ti hlavní, co dělají song songem. Rap je jen omáčka okolo" Dovolil jsem si to trochu pozměnit aby to líp zapadalo do kontextu :))

Dávat instra za darmo je jako chodit do práce zadarmo, protože šéf shání materiál na mixtape (:D blbost, nic jinýho než mixtape mě v tuhle ranní hodinu nenapadá, ale víme jak se to myslí :)))

5) Znova >> Byl bych rád, kdybyste mi pomohli a odkazovali tenhle ... ehm ... článek :D i ostatním dobrým beatmakerům.

Pořád opakuju to samý. Vím o tom :D Chci to jen zdůraznit a vrýt to pod kůži.

 

_______________________________________________________________________________________

MC dělá mixtape a musí si zaplatit studio... No a chce po nás beaty... Ále, nechce platit :) kvuli studiu.

Je pravda, že kdyby si zaplatil studio a beat za těch dejme tomu 1000, korun na každej track, tak se z toho posere. A to já chci. Aby se z toho posral. Protože kdejakej kokot tady vydává mixtejpy, který většinou stojej za hovno možná ani to ne... A teď ty tam uslyšíš svuj beat, mc ještě zdůrazní od koho má beat tím, že řekne produkce "king size" no a řekne to tak jak se to píše, jak to leží a běží... Já málem spadnu pod stůl.. no nicméně track běží dál, a je to taková ostuda, že bych se za ty slova a ten rap styděl i v první třídě..

Bylo by 100% lepší, kdyby si koupil 1 beat, napsal 1 slušnej text, zajel 1 slušnej track, fakt pořádně. Udělal by si mnohem lepší jméno, než když vydá nějakej už na pohled smrdící mixtape.

(Nechce se mi teď psát... :D)

Kalich se ptá - Jak to ale udělat? Kdo by mezi ně patřil?

Jak se dát dohromady? No to taky nevim...

A kdo by mezi ně/nás patřil.. No BMs, co uměj, co se uměj chovat atd.. Prostě všichni dobří kluci, nebo co nejvíc. Nevim

 

May-B: "Trochu mě nasralo tvrzení, že instro je víc než ten rap. Podle mě píčovina největší, protože instro, at je jak chce dobrý,bez dobrýho rapu je na nic a samozřejmě naopak.z mýho pohledu je to 50:50. Hotovej hit je souhra vynikájícího instra a vynikajícího rapu."

Máš pravdu. Ale tady na BZ většina mcs dobrej rap nedělá. Jo, je tu dost dobrejch mcs, tady Maybe me zi ně podle mě určitě platří. Převažujou ale ti horší. O tom to je.

Díky za všechny připomínky :) znovu prosím, pomozte mi a pošlete to dáál :) 

Díky za podporu,

King Size

God Bless You!

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory