laví - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

laví Žena, 32 let / plzeň/čes bu

Playlist je prázdný :(

Fanoušek laví si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Blog

čtěte kanta.. píče


Je-li mi v určité situaci zatěžko říci pravdu, stačí se otázat: Mohu chtít, aby všichni lidé učinili svým principem lhaní?

Mravní svědomí nás nutí jednat v protivě k našemu osobnímu prospěchu, pohodlí, zisku a týrá nás výčitkami, když jednáme proti němu. Bylo by zajisté pohodlnější nepodat vody žíznícímu nebo, pokud  máme majetek, hlasovat proti sociálním reformám. Přesto však člověk, i ten nejšpatnější, ví velmi dobře, jak má nebo alespoň měl by jednat. Takto jsme účastni dvojího světa: svým tělesným organismem jsme součástí světa jevů, ale svou duší jsme součástí světa o sobě; hlas, který se v nás  ozývá a který nám stručně říká, tohle udělej a tohle nedělej, nepochází z rozumu, není výsledkem  myšlení, nýbrž zaznívá z oblastí našemu myšlení nedostupných a člověk je potud dobrý, pokud ho dovede poslouchat.
Jeho formuli lze vyjádřit velmi jasně: Jednej vždy a za všech okolností tak, jako by se maxima tvého jednání měla na základě tvé vůle stát obecným přírodním zákonem.

.............seš zasranej idealista laví, takhle to nefunguje...

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Mart.ina

jéé, děkuju, tak to jsem ráda. Nicméně, teď studuju na jihu, tak se snad uvidíme 21.11. ve Slavii ;-)

Zobrazit všechny názory