Mišák STRUMMER - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mišák STRUMMER Muž, 36 let / TRASH CITY ROCKER

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Mišák STRUMMER si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

24.5.2008 SQUAT MILADA

Měl sem možnost jet s klukama z kapely CirguZ na koncert do dnes asi jediného pořádně fugujícího squatu v ČR s názvem Milada. Měl sem rozporuplnou náladu, na jednu strano se mi sem chtělo. Chtěl jsem poznat toto prostředí a lidi kteří zde žijí, ale na druhou stranu jsem věděl, že tam bude hrát komunistická kapela Peter Nať. S touto kapelou jsem vedl internetový rozhovor a nakonec sem byl jedním z lidí kteří tuto kapelu vyškrtli ze seznamu kapel na Dirty Fest. Říkal sem si, že hrozí jistý konflikt mezi mnou a touto skupinou. Ale nakonec jsem se rozhodl, že na Miladu pojedu a nebudu nic hrotit a ani se s nimi nebudu bavit a budu je prostě ignorovat.

Po příjezdu na squat jsme to šli očíhnout. Z mého pohledu by to mohlo být nádherné místo. Jediné co mi vadilo byl nepořádek. Ale nebylo to nijak hrozné. Stačilo by málo a toto místo by bylo skutečná chlouba. Ale možná jsme přijeli ve špatný den a jindy je to tam uklizené. Já taky nemam doma vždy nejlepší pořádek…

U vchodu nás hned uvítal slovenský Joe Strummer. Se slovy „ahoj slovane napísa“ a začal nám podávat svojí domácí pálenku. Musím uznat že tento člověk je velice charismatická osobnost. Je to prostě sympaťák! Zbytek lidí byl otrávený z toho že se zatím nedá koupit pivo. A jelikož jsme vejpitci od Hanze tak nás to taky mrzelo. A tak jsme se vydali na benzínku pro lahváče. Ovšem já jsme člověk všímavý a tak jsem si všimnul stánku s pivem nedaleko Milady a tak jsme si zde zakoupili pivo do petek a šťastní jsme vyrazili zpět.

Času byl dost a tak jsem se věnoval focení kapely a okolí squatu. Našli jsme zajímavá zákoutí a pár věcí nas docela pobavilo. Například jeden starej roztrhanej křivák napasovanej do ještě starších bicích.

Pak přišli kluci z kapely Brain Drain a kecali jsme o věcech které se událi minulí víkend na Mělníku. Za chvilku přišel Matyáš, který celý koncert pořádal, že už začíná hrát první kapela a ať padáme dovnitř.

Kapela byla klasická začínající punková kapela… ¨

Ale velké pozitivum bylo že už byl zprovozněn bar s pivem. Tak jsme si koupili pivo a šli ven zase kecat.

Najednou jsem uviděl jak si Joe Strummer nese kytaru. A Štelca mi řekl že hraje s Peterem Naťem. Ale jeho hlavní kapelou jsou Anonym Kids. Tak si říkám J.S. je sympaťák tak se pudu mrknout na ty „komanče“ a třeba to budou docela fajn lidi ve kterých sem se mílil. Kapela začala hrát a J.S. jel jako J.S. prostě paráda na něj koukat. Zbytek kapely byl takovej nemastnej neslanej. Nikde žádný srpy a kladiva, nikde nápis CCCP, nikde R.A.F. Prostě žádná propaganda. Jen bubeník měl tričko s nápisem „ Zabil sem Miladu H.“. sice sem nepochopil proč to měl na sobě ale nic jsem nechtěl hrotit. Jinak kapela hrála nic moc a textům nebylo vůbec rozumět. Tak že sem se žádný komunistický propagandy nedočkal. Kapela splynula s prostředím a nikoho nijak politicky nešokovala.

Po P.N. nastoupila kapela, která ohlásila že to je jejich poslední koncert. Hráli docela v pohodě ale měli blbě nazvučenej zpěv, který je uplně potopil.

Pak vlítli na věc CirguZáci a jelikož měsíc nezkoušeli tak zahráli asi jenom 10 věcí. Nevim proč ale nedokázali zaujmout publikum ale hlavní hvězdě večera, která šla po ních se to též moc nepodařilo. Anonym Kids s frotmenem J.S. hráli dobře. Lidi byli nějaký divný a tak stěží zatleskali. J.S. převáděl šou a nakonec spadl z podia a zničil si něco na kytaře tak že nemohl dále hrát. Tak že alespoň zpíval. Po té co dohráli písničku s názvem „Zlaté časi?“, kde se zpívá „komunismus, komunismus červená armáda“. Vylezl na podium nějakej blázen a začal vyprávět jak jeho máma prostitutka trpěla a za vlády srpu a kladiva. Jakmile dohovořil tak jeden z kapely Peter Nať začal řvát že je komunista celý rudý. Nikdo na to nereagoval…

A.K. hráli super.

Pak Brain Drain šou. Kteří málem zníčili kytary, bicí i celý sál. Chvílemi bylo na podiu hodně lidí z publika. Byla super šou kterou kořenil jeden šílený blázen který pařil bez kalhot a místním dámám předvedl jaký má dělo…    

Pak jsme to zabalili a ještě jsme kecali a blbli u auta. Pípa plivnul na Jirku z Brain Drain a ten mu to vrátil tim, že mu chrstnul celý pivo do ksichtu přes otevřený vokýnko u auta. Byla to prdel! A cestou domu většina usnula v autě a když jsem doma lezl do postele tak jsem si řikal že sem udělal dobře že sem jel. Byl to fajn večer při kterym jsem nafotil mnoho hezkejch fotek a prožil kupu srandy.

 

AUTOR ČLÁNKU http://bandzone.cz/fan/fritoll

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory