Pavel - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pavel Muž / Brno, Chrudov, Nova

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Pavel si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Korektní produkce? Multižánrovost? Nedostatek zeleniny?

Posledních pár měsíců na svojí adresu slýchám nějak moc výčitek na můj hudební vkus. Je to celá škála připomínek, od emobravíčkáře přes rádoby deathblack tvrdýho metloše až po natvrdlý porézní hlen. Většinou nad tím mávnu rukou a zamumlám cosi o prdeli, ale nudná všední noc je ta pravá chvíle na hluboké zamyšlení a objasnění tohoto bezpochyby velice závažného problému, hehe. Nehodlám tu obhajovat určitou skupinu lidí, kteří mají absurdní název pro svůj styl oblékání a hudební vkus. Chci jen objasnit svůj postoj k hudbě.

Často v televizi, časopisech, na internetu a v jiných médiích zabývajícími se hudbou slyším frázi korektní produkce. Co to sakra je? Co si pod tím názvem mám představit za hudbu? Pominu-li samotnou bagiditu této slovní fráze, domnívám se, že korektní znamená něco jako správný či slušný. Naposledy jsem to četl v nějakém článku, kde jistý interpret hovořil o jiném hudebním seskupení. Nevím jestli pro něj korektní produkce znamenala hudbu, která nikoho neuráží a je společensky přijatelná, nebo hudbu, která prostě lahodí jehu ušním lalůčkům. Pravděpodobně chtěl ale říct že je to sračka. To mě přivedlo k myšlence: podle čeho by se měla hudba posuzovat? Podle čeho ji posuzuji já?

Dospěl jsem k jednoduchému závěru. Hudba je především zábava. Veškerá muzika kterou poslouchám mě z nějakého důvodu baví a je jedno, jestli mě baví, protože si u ní odpočinu nebo naopak protože si u ní vybiju agresi, nebo protože se u ní zasměju či pobrečím. Důležité je, že se k ní stále vracím z jakéhokoli důvodu, protože mě prostě baví. To je důvod proč poslouchám věci, které ostatním připadají jako totální sračky, jako nekorektní produkce. Takže FUCK OFF korektní produkce a jakékoliv hudební meze! Nejsem emobravíčkář, ani rádoby deathblack brutalmetal, ani natvrdlý porézní hlen, nenechám se nikam zaškatulkovat. Budu poslouchat ten nejsladší pop i nejtvrdší hardcore, undergroundovej punk i komerční hip hop, nejexperimentárnější alternativu i nejběžnější rock´n´roll kdykoliv se mi zachce, když mě to bude bavit. A zeleniny mám taky dostatek.

Jestli mi chce někdo i přesto něco vyčítat, tak mi nepište. A ani nevolejte. A když mě potkáte na ulici, tak se na mě radši ani nedívejte. A ať vás ani nenapadne za mnou chodit!

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Animé

Ahoj!

Coby našeho fanouška bychom tě rádi upozornili na akci, kterou jsme rozpoutali. Máme venku EPčko. Když budeš mít chvíli, koukni na náš profil.

Díky a měj se!

Animé

Zobrazit všechny názory