Eliash - Úvod | Bandzone.cz

Eliash pop-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Hledáme
  Singl hledáme
 • Doletíš
  Ex - Last Station
 • Mimo kontrolu
  Ex - Last Station
 • Hvězdy
  Ex - Last Station
 • Sleduju tě
  Ex - Last Station
 • Vnímej
  Ex - Last Station

Kontakty

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Novinky

Eliash vydává svůj první animovaný singl Hledáme

(Upraveno: )

Praha, 15.2.2018

David Eliash, s kterým se rozhodla ukončit spolupráci předchozí kapela, se rozhodl vzít osud do svých rukou a zhudebnil zatím první ze svých nápadů, který měl připravené "v šuplíku", píseň Hledáme. Píseň je navíc doplněna animovaným klipem s příběhem dvou zdánlivě neslučitelných zvířat..psa a kočky.

Singl Hledáme pojednává o složitých vztazích a hledání cest k sobě. Hledání kompromisů a nevzdávání se hned při prvních krizích.

" V dnešní době, kdy se rozbité věci neopravují a raději kupují nové, není jednoduché vybudovat lehce vztah. Chtěl jsem lidi motivovat aby to tak rychle nevzdávali s druhým," říká David.

Hudbu i text si složil Eliash již  před rokem, ale doladit všechny maličkosti trvalo přes půl roku. Na písni s ním spolupracovali Honza Rákosník jako kytarista, Markéta Čihařová jako saxofonistka a Honza Říha pro náběr zvuků a následný master. "Jsem rád, že kolem sebe mám přátelé, kteří mi pomohli s tím dotáhnout tu píseň k dokonalosti. Nejsem skvělý kytarista, na saxofon neumím a už vůbec ne zmástrovat píseň, takže díky MArkétě a Honzům má píseň tu atmosféru jakou má," doplňuje David.

Píseň samotná trvala vyladit půl roku a na videoklipu se dělalo celkem 3 měsíce. V písni můžete slyšet v refrénu druhé hlasy, které jsou ve falzetu, ve kterém David ještě nezpíval. "Ve studiu jsme si říkali, že by to chtělo i nějaké jiné hlasy, než jen ty basové. Po ruce nebyla žádná zpěvačka, tak jsem zkusil poprvé využít falzet a nezněl vůbec špatně, takže je tam," dodává s úsměvem David.

Zajímavostí je, že saxofonistka Markéta je z Amsterdamu, kam se přestěhovala za přítelem, a tak bylo složité vymyslet termín nahrávání. Nakonec se to vymyslelo tak, že při návštěvě rodičů o Vánocích se Markéta na část dne uvolnila, půjčila si od kamaráda saxofon a přijela svou hudební linku k Davidovi nahrát. Ten to následně poslal do studia na smíchání.  

Videoklip Hledáme najdete na Youtube kanálu zde: https://www.youtube.com/watch?v=qtLfWXbFDlA

Zobrazit všechny novinky

Nově přidané fotky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory