Thom Herian aka Drama Jacqua - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Thom Herian aka Drama Jacqua experimental-electronica / Praha

„HUMAN DRUM MACHINE“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • HEADROCKA 137 ×
  • CONVINCE_U 53 ×
  • KIKOMAN 51 ×
  • PRESSURE 30 ×
  • FMH 37 ×
  • I_LOVE_YOU 30 ×
  • DIGI-HI 18 ×
  • SATISFY 35 ×

Novinky

THOM HERIAN aka DRAMA JACQUA

Upraveno:

Thom Herian (1980), známý především pod uměleckým jménem Drama Jacqua, není nezkušeným hudebníkem. Narodil se v Teplicích, kde vystudoval konzervatoř obor bicí nástroje, a po absolutoriu se přestěhoval do Prahy, kde žije a komponuje dodnes. Zde se mu díky jeho hudebnímu talentu podařilo zanedlouho proniknout do tajů české hudební scény. V současné době působí jako bubeník různých hudebních projektů, například S.O.I.L., Segundo, Sato-San To (s legendárním jazzovým kontrabasistou Jaromírem Honzákem), Feng Jung Song & Trio PUO, Montage (s Klárou Vytiskovou) , Why Not Patterns, Al-Yaman, a zejména legendární N.O.H.A.(Noise of human art).


Už přes deset let se zajímá o práci se zvukem, konkrétně hudební kompozice na poli elektronické hudby. Činností elektronického experimentátora se zabývá od konce devadesátých let.

Jeho touha po neustálém vytváření nových a zajímavých experimentů ho žene do spolupráce s mnoha dalšími umělci – v projektu Sato-San To spojil své nápady s Oskarem Törökem (tp) a Jaromírem Honzákem (b), Jardou"Játra"Kovaříkem, nebo Vojtěchem Procházkou, živě vystupuje v rámci live d’n’b setu s DJ Stanzim a Babe LN, Yukimura, P.no. Autorsky přispívá do projektu N.O.H.A.(Ants).

Sólový projekt bubeníka Thoma Heriana aka Drama Jacqua je postaven na struktuře junglu, zrychleného a mnohovrstevného  breakbeatu, freetekna a drum’n’bassu, do kterého nejrůzněji sampluje nosné motivy. Specializací v jeho hře na bicí jsou groovy lámaných beatů ostřejšího tempa. Nechává se inspirovat charakteristickými melodickými útržky nejen z populární hudby ale i z filmových soundtracků, nebo vychází z vlastní tvorby, ve které se zrcadlí prvky world music v podobě etnických nástrojů či stupnic.

V současné době Thom intenzivně spolupracuje s mladičkou nadějnou autorkou a zpěvačkou Annou Vaverkovou alias ANAWA, a dále pak s česko-italským dj P.NO, se kterým utváří producenské duo  P.NO&DRAMA. Toto duo pak častokrát na dnb akcích mistrně doplňuje afro-američan žijící v Düsseldorfu MC CHEVY (N.O.H.A.)


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Iris__


Bez profilu

Hééééééj, tak to bylo nejvíc včera ve Znojmě !! .... myslela jsem, že to bude stát za prd, ale byla jsem fakt hodně příjemně překvapená .... doufám, že bude repete :-) .... s Koťou jste byli jak sehranej tým :-)

Zobrazit všechny názory »