Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Čajfolk F-M folk-world music / Frýdek-Místek

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

ČLÁNEK z FolkTIMU

PO SEDMNÁCTÉ ;)

16. 10. zas nastal čas pro již pravidelný pořad Čajfolk. Název mu dalo místo konání – Dobrá čajovna ve Frýdku – Místku. Avšak ten s číslem 17 doznal změny, poprvé ho přivítala frýdecká nekuřácká hospůdka U ARNOŠTA. Premiéra v nových prostorech nemohla dopadnout lépe. Místní i lehce přespolní dokázali, že folk zde stále žije. Hudební hospůdka se do posledního místa zaplnila už před stanoveným časem 20:00.


Lubomír „Vlna“ Vaňka, který svým slovem už pět let provází hudební večery, pozval na pódium jako první pořadatelskou kapelu I.C.Q. z Ostravy. Vlnovo nachlazení donutilo lehce upravit repertoár a zazněly hlavně písně rychlejšího tempa. Název večera ČAJFOLK PATŘÍ KRTKŮM předurčoval hosty.
Po krátké ladící pauze se představilo letošní krtčí duo Sova a Slamák. Nebudem se opakovat, zahráli stejně skvěle jako před dvěma týdny a samozřejmě stihli publikum pobavit i krátkými humornými básničkami Milana Sovy. Erazima Hauera aktuálně uvedli jakožto chilskou hymnu.
Další pauzička umožnila objednat si něco k pití i jídlu, jinak měla číšnice notný problém se obsazenými lavicemi probojovat. Vlna zdůraznil, že název akce nezakazuje objednat si pivo a navíc čajových hrníčků se nedostává.
Arnošt opravdu praskal ve švech a kopřivnická kapela Hluční sousedé, další z letošních objevů Zahrady, se mohla těšit na skvělou atmosféru. Hlas francouzské zpěvačky Céline Bossu pohladil na duši. Zazněly texty ve francouzštině, polštině, španělštině i dalších jazycích. Po více než hodinovém koncertě nechtěli kapelu posluchači pustit z pódia, vyžadovali další a další přídavky. Ale tím večer nekončil! Akce se účastnilo pár dalších muzikantů, kteří drželi kytarový „sejšn“ až do ranních hodin.

Pokud vás předchozí řádky naladily, přijměte pozvání na další, v pořadí již 18. a navíc VÁNOČNÍ ČAJFOLK, který proběhne 11. 12. 2010 od 20:00 s kapelami Acoustic Irish a Bujabéza. To vše opět v hudební nekuřácké hospůdce U ARNOŠTA. Jste všichni vítáni.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Sekvoj

Ahoj!
Kapela SEKVOJ, třicet let mladá - stále zelená, vás zve k poslechu live nahrávek z března 2011, které právě přibyly do jejího playlistu na Bandzone.

Peggy

Skvělá akce v režii Vlny a spol., výborný program, fajné nekuřácké prostředí v malé hospůdce u Arnošta ve Frýdku a spousta dobré muziky, kapel, fajn lidí, no prostě neváhejte a vyzkoušejte tenhle folkový čaj (pro alkoholiky - k dostání bývá na místě i pivo ;-)

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 14

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
2 834
Poslechnuto skladeb
207
Profil registrován
8.11.2010