ANTIGOD - O kapele | Bandzone.cz

ANTIGOD thrash-death / Havířov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Volunteer (album W.R.A.T.H. 2018)
  Nezařazeno
 • Chlorine Under Sky (album Wareligion 2015)
  Nezařazeno
 • Leadstorm (album Wareligion 2015)
  Nezařazeno
 • Crescent vs. Cross (album Wareligion 2015)
  Nezařazeno
 • The Crossroad (debut album "The Masquerade" 2013)
  Nezařazeno
 • Anti-Intro (split CD Antigod / HTM 2012)
  Nezařazeno
 • Lobotomy (split CD Antigod / HTM 2012)
  Nezařazeno
 • Fear Itself (split CD Antigod / HTM 2012)
  Nezařazeno
 • Labyrinth Of Lamentations (split CD Antigod / HTM 2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

ANTIGOD are:

KRČAK Bass | FERENC – Drums | YABBACK - Guitars | MARTIN - Vocal | PEDY – Guitars

Bio a historie

ANTI-BIO:

Myšlenky na kapelu ANTIGOD se zrodily v hlavách Hadgiho, Ference (oba DISFIGURED CORPSE) a Bzzuka (ex-HYPNOTIC SCENERY) již v roce 2010, kdy se společně sešli na prestižním festivalu BRUTAL ASSAULT. Toho roku ovšem zůstalo pouze u myšlenek. Bzzuk prozatím zůstává v Anglii a Hadgi s Ferencem jsou plně vytížení v DISFIGURED CORPSE. Následující rok se pánové znovu sejdou a opět je to na festivalu BA, kde znovu oživují myšlenky na společnou kapelu, ovšem tentokrát pouze u myšlenek nezůstalo. Bzzuk plánuje brzký návrat do Česka, DISFIGURED CORPSE ukončilo činnost, takže vzniku nové kapely už nebrání téměř nic. Také je rozhodnuto o názvu a směru nového tělesa. Poslední překážkou tak zůstáva pouze Bzzukova práce v zahraničí. Pár dní po festivalu BA se Bzzuk s Ferencem náhodou potkali s Pedym (EUTHANASIA, NAIVE ART), kterého společně přizvali do vznikající kapely. Tento krok se později ukázal jako zásadní, protože kapela mohla začít zkoušet a pracovat na prvních skladbách bez Bzzuka. První Pedyho nápady byly ostatním zaslány o několik dní později a v listopadu 2011 se začíná zkoušet.

Rok 2012 byl pro ANTIGOD velice plodný. Už v únoru je známo datum prvního koncertu plánovaného na květen, což znamená, že je třeba urychleně najít zpěváka a také kytaristu, který by zaskočil za Bzzuka. Ten se nestihne z Anglie do května vrátit.
Kytarový post byl vyřešen rychle, když se Pedymu nabídl jeho dlouholetý spoluhráč Yabback (EUTHANASIA, NAIVE ART). Naskakuje do rozjíždějící se mašiny v dubnu.
Situace s vokalistou už tak snadná nebyla. Osloveno bylo několik křiklounů, ovšem drtivá většina z nich díky vytížení ve vlastních kapelách nabídku odmítla. První pozitivní reakce přišla v březnu. Mladý zpěvák Sikes (ex-Necronom) navštěvuje zkušebnu a předvádí kapele svůj projev. Ovšem dříve, než se kapela stačí rozhodnout, dostává Sikes pracovní nabídku mimo region a tím pádem nemůže s kapelou pokračovat. Termín prvního koncertu se blížil a kapela zvažovala využití vlastních vokálů. Po první zpěvové zkoušce ovšem Pedy s Hadgim uznali, že jejich hlasy nezvládnou jednu skladbu, natož celý koncert. Mezi oslovenýma je i Shtepa (LUMBERJACK, ILL CROW), který si necháva nějaký čas na rozmyšlenou. Naštěstí v dubnu kapele přikývl a mohlo se začít připravovat na koncerty. 

První koncert se odehrává na 3. ročníku GRABOFESTu v Karviné. Kapela zvládla své premiérové vystoupení bez problémů a vzhledem k pozitivním ohlasům nejen na projev, ale i na samotnou hudbu, se těší na další akce. Další zásadní událostí pro tento rok se stává prestižní festival Metal Gate CZECH DEATH FEST. ANTIGOD zde vystupuje po boku světových i českých špiček (SUFFOCATION, DARK TRANQUILLITY, GODLESS TRUTH, TORTHARRY). Ovšem to zásadní na tomto festivalu nebylo samotné vystoupení, ale nabídka na vydání CD v magazínu PAŘÁT. Takové nabídky se neodmítají a tak je stanoveno datum nahrávání na konec června. Vzhledem k tomu, že času do odevzdání hotové nahrávky je mizerně málo, je rozhodnuto, že se místo plnohodnotného CD natočí EP, které je ve finále použito pro split CD. Pro tuto příležitost byli přizvání HAVE THE MUNCHES, kteří měli svůj materiál již připravený. Volba studia ŠOPA byla víceméně jednoznačná vzhledem k dřívějším zkušenostem Hadgiho a Ference s jejich poslední kapelou DISFIGURED CORPSE. Dle reakcí fanoušků a recenzí se ukázalo, že točit právě zde byl výborný tah. Natočeno bylo cca. 20 minut toho nejlepšího, co mohl zrovna ANTIGOD nabídnout.

Dále v tomto roce kapela stihne předskočit švédům DEMONICAL, pokřtít EP a odjet několik dalších koncertů nejen v domácím prostředí. Vrcholem sezóny je pak minitour po boku kapel TORTHARRY, DEATHSTAR a POPPY SEED GRINDER a poslední tečkou za povedeným rokem 2012 známý festival X-MASS.

Začátek roku 2013 je ve znamení příprav na natáčení plnohodnotného full CD. Kapela maká na 13 válech, které se rozhodla nahrát v polovině května v již otestovanem Lipovském studiu ŠOPA a za mixem samozřejmě nebude chybět „americký producent“ Staňa Valášek. Premiéra debutního  alba " The Masquerade" jenaplánována na 7.srpna 2013 a vyjde opět jako CD příloha v 53.čísle Pařát magazínu.
Z koncertních aktivit stojí za zmínku R.E.T Fest v Třinci, dále pak jednazastávka u sousedů na Slovensku a hlavně 4.ročník GRABOFESTu (který kapela spolupořádá), kde předskakuje spřáteleným HYPNOS a mladá polské thrashové naději RAGING DEATH. Tak se stalo přesně rok poté, co se ANTIGOD zformoval do své bezbožné podoby.