Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Yantar folk-rock / Břeclav

„Patnáct let kapely!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • YANTAR_Ptáci_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 472 ×
 • YANTAR_Karbaník_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 350 ×
 • YANTAR_Cikánské_housle_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 310 ×
 • YANTAR_Prásk_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 283 ×
 • YANTAR_Už_vím_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 245 ×
 • YANTAR_Čas_ukázka (2014)- Moje noci (2014) 237 ×
 • Není co začít (2008)- Co se stalo?! (2008) 924 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Altán (2008)- Co se stalo?! (2008) 798 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Co se stalo?! (2008)- Co se stalo?! (2008) 673 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Neodjížděj (2008)- Co se stalo?! (2008) 611 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Hostina (2008)- Co se stalo?! (2008) 491 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

Vyšla recence CD Moje noci!

Na hudebním serveru FOLKTIME vyšla nedávno recenze našeho zatím posledního alba. Autorem je hudební kritik a redaktor Country rádia Miloš Keller. Její přepis vám přinášíme níže:

Yantar natočil desku Moje noci a přináší na ní sebevědomý folkrock, s plným a barevným zvukem a texty přesahujícími běžný rámec žánru. Hned úvodní Ptáci ve vás evokují kanadské rockové kapely osmdesátých let v tom nejlepším slova smyslu. Také je tato pecka zcela správně na začátku desky, otevírá ji a vzbuzuje chuť na další písničky. Hned vzápětí se jízda trochu zklidňuje, aranže se podřídí textu a připadáte si i při poslechu jako Karbaník, o němž píseň je. Třetí Cikánské housle se snaží navodit atmosféru cikánské romantiky, ale současně nevybočit ze soundu kapely – a výsledek je spíše taková nesmělá syntéza popu a folklóru. Ve stejném duchu se nese i Poklad – spíše oddechovka pro posluchače, aby si o to více vychutnal titulní Moje noci. A opět se dostavuje reminiscence, tentokrát na artrockové kapely sedmdesátých let. Příjemné. Zpěvačka podává jeden ze svých vrcholných výkonů. Následující Uvařit jed příjemně kontrastuje odlehčenou atmosférou. A přichází další kontrast – tentokrát zcela nekompromisní rockový nářez Prásk s katastrofickým textem. Ve skladbě Už vím se kapela vrací k popovému zvuku. Delirium opět vyvolává reminiscence – tentokrát na tancovačkové rockové kapely současnosti, což je druhý slabší bod desky po Cikánských houslích. Závěrečné tři skladby - Malá ranní, Co se vleče a Čas - jsou už spíše na celkové dokreslení či potvrzení možností kapely. Malá ranní trošku vybízí hledat v předchozích skladbách inspiraci, Co se vleče překvapí spíše textem. Závěrečný pomalý Čas pak atmosféru celé desky pěkně podtrhne a uloží. Ano, k desce se budete rádi vracet. Jako já.!


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Lucka


Bez profilu

Pěkné písničky, fajn muzika! :-)

Dalibor Sokol

Čau kolegové.Dovolujeme si Vás tímto pozvat na koncert naší kapely DAWN IN PARADISE a našeho hosta kytarového virtuoza PETRA HENYCHA ( Střihavka,Kolář,Kreyson,Precedens aj.) s jeho kapelou G-BOD.
Uskuteční se v sobotu 4.ÚNORA 2012 v Břeclavském u PARK CLUBU.
Naše debutové album si můžeš poslechnout na našem profilu,videoklip shlédnout tamtéž a bude-li se ti naše hudba líbit rádi Vás uvidíme na koncertě.

Yantar

Ahoj kapelo, rádi bychom, ale ve stejnou dobu hrajeme na naší akci k 10 letům kapely, takže zcela jistě nedorazíme. Ať se vám daří!

Zobrazit všechny názory »