post-hudba

electronica-pop / Praha

„Nový singl Příznaky na youtube“

Profilove foto

Player

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Přístavy 3 703 ×
  • Skořápky 1 926 ×
  • Jeřáby 1 448 ×
  • Dostihy 1 189 ×
  • Mosty 1 074 ×
  • Barikády 1 018 ×

Profilové menu

<span class="menu-icon menu-icon-dashboard">Úvod</span>

Novinky

Instantní moudro #11: Nová Paka je jako Chokebore, akorát míň dědků a víc skéra

P.S. (pre-scriptum): Od srpna, kdy jsem psal poslední blogísek z Hradišťa, uplynulo spoustu času, během nějž jsem ztratil svůj pověstný jemný cit pro detail u mobilních fotografií. Obrázky, které toto moudro doprovázejí, jsou tudíž hnusné. Ale vy to zvládnete.

Na úvod nové koncertní sezony jsme oprášili svoji náklonnost pro romantická česká maloměsta a přijali pozvání na koncert do Nový Paky. Okamžitě po příjezdu na tamní autobusák na nás dýchla specifická atmosféra ne nepodobná našemu loňskýmu výletu do Chotěboře - radioaktivní pustina, zima, mrtvolné ticho, blikající výlohy nonstopů a neustálý čekání, kdy zpoza nejbližšího baráku vyběhne domorodý medvěd. Ten autobusák mi připomněl heliport v Qaanaaqu, nejsevernější výspě Grónska, kde žije 200 Eskymáků a slunce tam svítí čtrnáct dní v roce. Kdyby tam nějakej místní Jerry neumýval svoji Karosu, vypadalo by to, že Nová Paka ukončila svoji činnost v roce 1984. Tohle je urbanistický ekvivalent středomongolské pouště. Je fajn čas od času vypadnout z Prahy a přesvědčit se, že existujou i místa nespadající pod plíživé impérium Spojeného království vietnamských večerek.

 

Tomův autobus přijížděl až za 20 minut, takže jsem se vydal trochu cournout po okolí a našel jakýsi sklad, kterej je ve skutečnosti obchod. Cedule říká, že je v něm umístěn plynný dusík. Ty vole, k čemu potřebujou lidi v Pace obchod s plynným dusíkem? To jim je jako venku málo zima?

Instinktivně jsem si utáhl šálu a vydal se zpátky na autobusák prozkoumat oficiální informační ceduli. Na posledním odstavci můžete vidět, že PR oddělení městského úřadu v Nové Pace zaměstnává nejkreativnější copywritery v okruhu 20 světelných let. Tu legendární kašnu jsme bohužel nenašli.

Co jsme ale našli, byla Lomnická ulice, na níž je podle strejdy Gůgla umístěn klub RC Marilyn. Cítíme občanskou povinnost oznámit všem přespolním, že to NENÍ PRAVDA. Buď je celá Paka jednou velkou Lomnickou ulicí, nebo si někdo udělal z lidí prdel. Když můžou oficiální mapy na vývěskách plést lidi a posílat je záměrně na druhý konec města, co přijde dál? Co se skrývá ve skladu s plynným dusíkem? Co je to "bláznivá voda z legendární kašny"? Jaká je šance, že v Nové Pace zítra přistanou mimozemšťani? Invaze vysloužilých pornohereček? Teroristi? Zatoulané psí spřežení? Kazachstánská fotbalová reprezentace? Putin?

 

Když půjdete lomnickou ulicí, uvidíte tohle.

Na správnou cestu nás musel navést až žoviální pan číšník v místní harendě, ale nakonec jsme do RC Marilyn dorazili živí a zdraví a seznali, že Nová Paka je ve skutečnosti bránou do Pekla. Hádejte, co je zobrazeno na níže přiložené fotografii?

a) gruzínský uhelný důl

b) rakouský pedofilní sklep

c) vstup do RC Marilyn

 

Pokud si nemůžete být jisti, jestli vás vevnitř uvítá promotér akce nebo Danteho ztracené legie zkázy, navozuje to trochu existenciální náladu. Klub samotnej je naštěstí naprosto super, vůbec to tam nevypadá jako v pek--

Huh.

Oproti Chotěboři tu byla jedna zásadní změna - místo totálně nachcaného domorodce v dresu Jardy Jágra nás uvítala kohorta tetovaných hardcore dětí, kteří evidentně přišli poházet mařenama na Gagarin. Tom vyjádřil obavu, že jejich reakce na náš melancholický set bude připomínat pohled na pejska, který spadnul do bazénu, neumí plavat a ve snaze dostat se zpět do bezpečí komicky plácá nožičkama a z tlamičky se mu přitom linou psí ekvivalenty camusovských myšlenek o epistemiologii sebevraždy (nebo tak něco).

To se naštěstí nepotvrdilo, koncert byl super a organizátoři se o nás starali přímo úžasně, jak je ostatně v menších městech dobrým zvykem. Akorát mi některý z místních sXe emo kidz lohnul moji letitou baličku na tabák, zatímco jsme s kamarádem nad vodkou řešili, jestli lze na Bráníka nahlížet jako na plnohodnotnou českou obdobu Pabst Blue Ribbon. (Lze. Redefinovali jsme hipsterství.)

Druhý den jsme se probudili na zemi v intimní blízkosti členů kapely Gagarin. A dětského hradu. Divím se, že tam nikdo nenablil.

 

Tom nicméně využíval pohostinnosti organizátorů s takovou vervou, že před spaním sežral celou tu dvacetidekovou kostku tofu naloženýho á la hermelín (tj. 200g tofu + chili papričky + zapíjet olejem). Druhý den v autobuse prděl. Vypadal zmateně a vyděšeně.

 

Byl to krásnej výlet a doufáme, že se někdy vrátíme na druhý kolo. Nová Paka je koneckonců jediný město, jehož obyvatelé si mohou dovolit vlastnit geneticky modifikované psovité šelmy z místního proslaveného "projektu Kerberos", který (podle našeho skromného odhadu) vede obávaný mafián a šílený vědec Dr. Turbozlo, majitel obchodu s plynným dusíkem.

----

chrt


Zobrazit všechny novinky »

Poslední názory

Tomas B.


Bez profilu

Dobra hudba. Fandim.

Zobrazit všechny názory »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »