Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pětník folk-acoustic / Praha

„Makáme na nových písničkách, glory nám zní v uších“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Na sv. Řehoře (CD Pětník 2011) 298 ×
  • Černá kára (Live 2017) 266 ×
  • Přívěs (Live 2017) 244 ×
  • Božskej klid (Live 2017) 226 ×

Novinky

POSLEDNÍ POVÍDÁNÍ PŘEDVÁNOČNÍ

Upraveno:

V srdci památkové rezervace Staré Město Pražské, v Řetězové ulici č. 224/7 stojí třípatrový dům U TŘÍ DIVÝCH MUŽŮ, stavba zejména ve svých spodních partiích středověká. V jeho hlubokém sklepení se dnes nachází romantický kulturní prostor koncertní ART SPACE GALERY a v přízemí kavárna MONTMARTRE, oblíbená meziválečnou pražskou bohémou, která je v tomto příjemném prostoru výzdobou stále připomínána. Montmartre můžete navštívit před o po koncertě v suterénu domu, obsluha i ceny jsou zde velmi vlídné. 

V tomto domě, v jeho sklepních prostorách, v již zmiňované ART SPACE GALERY, proběhne 19. prosince od 19:30 poslední vystoupení PĚTNÍKU  v kalendářním roce 2017, PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT POTMĚ, do nějž nás jako hosty pozval významný český hudebník a autor písní, pan TOMÁŠ BERKA, po dlouhá desetiletí leader skupiny CORPUS DELICTI, jež byla jednou z královen české folkové scény na přelomu tisíciletí a která ve skromném, dvoučlenném obsazení koncertuje dodnes a je toho večera naší milou, vzácnou hostitelkou.

Jsme přesvědčeni o tom, že přijdete-li se tam s námi rozloučit s rokem našeho návratu po několikaleté koncertní odmlce, dáte nám zapravdu, že lepší místo ani společnost jsme pro tento koncert mít nemohli.

A budete-li od té lásky a přinesete krabičku zhmotnělé vůně vašeho skoro vánočního sporáku a dáte-li si skleničku dobrého vína či džus z nabídky občerstvení v galerii, bude vám s námi a nám s vámi ještě lépe a veseleji. Moc se na vás těšíme!


MALÁ ŘEČ MEZI DVĚMA KONCERTY

Upraveno:

Ten první byl 14. listopadu v pražském klubu Válec a musíme se přiznat, že se nám líbil. V klubu, tak trochu jakoby vystřiženém z foglarovek, se sešlo velmi milé publikum, které vytvořilo pohodovou, kamarádskou atmosféru do níž se nám skvěle zpívalo a našemu hostovi, kytaristovi MICHALU ŠNAJDROVI, hrálo. Michalovo vystoupení bylo strhujícím zážitkem jak pro diváky, tak pro nás, a nám se taky zpívání, navzdory delší pauze, zadařilo. Je z toho pár fotek a taky jedna písnička v mp4 videu sdílená na náš facebook a dovolí-li mobilové záznamy a studiová technika přibudou tam i videjka další… Takový tedy byl náš první klubový koncert v sezóně 2017 / 2018 a teď k věcem následujícím.

Moc se těšíme na 26. listopad, kdy si zahrajeme v poslední předadventní neděli jako hosté koncertu v evangelickém kostelíčku v Lysé nad Labem, kam nás pozvala tamní kapela LÁŽO PLÁŽO. Hraní v kostelích má vždycky svůj osobitý půvab a teď, v té už předvánoční náladě, to bude určitě přímo kouzelné… Vězte, naši věrní, že kostelík najdete v parkové zahradě na náměstí Bedřicha Hrozného č. 442 a že koncert začíná již v 19 hodin, což umožní pohodlný návrat domů i těm, kteří jsou fixovaní na vlaky tolik, jako náš kapelník. Moc se na vás těšíme! 


NOVÉ VÍNO SE DO STARÝCH MĚCHŮ NENALÉVÁ

Upraveno:

Vlastně jsme si to ani neuvědomili, ale PĚTNÍKU je letos osmnáct let. V r. 1999 ho založil a od té doby pro něj pár písní složil HONZA HUČÍN. Ale hlavně svoje i převzaté písně od samého začátku bravurně aranžuje! Celkem přes sedmdesát kousků toho je, budeme-li počítat jen ty, které se v repertoáru kapely udržely podstatnější čas. Náš guru to glosuje slovy: „Písničky se v historii kapely upravovaly všelijak. Na začátku stačila tužka, guma a notový papír, postupně se ale i múzy digitalizovaly a dnes sázíme party přímo do partitury. Ale aranžmá někdo vymyslet musí! A já doufám, že tohle odvětví bude ještě dlouho odolávat robotům...“ a vzápětí se zamýšlí nad dalším směřováním kapely: „Je za námi pěkný balík not, ale nové víno se do starých měchů nenalévá a nový rozjezd nelze stavět na starém repertoáru! Proto se pouštíme do práce na písních, které budou u nás novinkami. K osvědčenému Vřešťálovu Jmelí cvičíme dvě další nerez-neřežovské písně, svůj debut si u nás odbude Pavel Lohonka Žalman a krásné písničky Jarka Nohavici před našimi hlasy neochrání ani státní vyznamenání, které jejich autor nedávno přijal.“

Tolik k novinkám repertoáru, zbytek náčelník zatím tutlá. Přesto víme, že uklízí a oprašuje písně z archivů svých předchozích kapel a sami jsme moc zvědavi, co z toho vzejde. Zatím víme, že prvním obecně navštívitelným produktem našeho společného snažení v klubové sezóně 2017 / 2018 bude

koncert 14. listopadu ve vinohradském klubu VÁLEC,

ale neočekávejte, že tam bude hned všechno, o čem se tu píše! „Secvičit ty všechny jazzové akordy a drobné rytmické schválnosti na slabiky lámající jazyk dá trochu fušku. S novinkami budeme vyjíždět postupně, ale těšit se můžete už teď!“ k tomu poznamenává náš guru a jeho slovo mějte, prosím, stejně jako my, za svaté.

Svatosvatě vám můžeme slíbit, že v uvedeném večeru PĚTNÍK zazpívá nejoblíbenější kousky svého repertoáru a několik novinek z těch, které ohlašují předchozí řádky. A velkým svátkem i pro nás bude hostovačka fenomenálního kytaristy tommyemmanuelovského typu, pana MICHALA ŠNAJDRA z Mladé Boleslavi...

Koncert v klubu V
ÁLEC, ve dvoře za budovou Sokola Královské Vinohrady na okraji Riegrových sadů (Polská ul. č. 1a), začíná ve 20 hodin. Moc se na vás těšíme, tak ne že uvíznete někde v TUNELU JMÉNEM ČAS!

Youtube Video xOtWKVHGk9EYoutube Video xOtWKVHGk9E