Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pětník folk-acoustic / Praha

„Makáme na nových písničkách, glory nám zní v uších“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Na sv. Řehoře (CD Pětník 2011) 432 ×
  • Černá kára (Live 2017) 383 ×
  • Přívěs (Live 2017) 358 ×
  • Božskej klid (Live 2017) 333 ×

Novinky

TADY JE NĚCO DIVNÝHO, VŠIMLI JSTE SI?

Upraveno:

Ano, správně! Novým profilovým obrázkem je graficky zdokonalené logo kapely. A jeho součástí je podivná internetová adresa www.petnik.cz! Jak to přijde, když máme profil na Bandzonu?

Jak to přijde, na to přijdete tak, že si na tu adresu myšnete. Uděláte-li to, otevře se vám rozcestník, z něhož se můžete dostat zpátky sem, ale taky na staré stránky, které jsou naší kronikou od založení kapely v r. 1999 a zdrojem spousty zajímavých informací. 

Autorem nového grafického zpracování loga i nápadu s rozcestníkem je šikovnej kluk STANDA KNEIFL, náš tenorista, kterému za tyto změny k lepšímu děkujeme!


POSLEDNÍ PĚTNÍKOVÉ POVÍDÁNÍ ROKU 2017

Upraveno:

Dovolte, abychom úvodem poděkovali všem svým přátelům, příznivcům a spolupracovníkům a rodinám za to, že náš letošní návrat na scénu, od účasti ve finále Houpacího koně 1. července v Třeboni až po poslední letošní vystoupení 20. prosince v galerii Art Space na Starém Městě Pražském, můžeme považovat za úspěšný. I kdybychom nezpívali o106, ale o1006, bez vás by se to nepodařilo.

O tom, že jsme nezpívali pouze o106, ale asi o něco víc, svědčí následující v
ýňatek ze zprávy na hudebním serveru FOLKtime:

Pětník zněl skvěle – velmi jistě, s výbornými sólovými hlasy, kterým dominovala Jana Perníková. A aranže Honzy Hučína jsou bezvadné – takže se na ty novinky těšme.“

Ta slova napsal respektovaný hudební publicista Tomáš Hrubý v rozsáhlém textu pojednávajícím mj. i o našem koncertu 14. listopadu v pražském Válci a udělal nám tím velikou radost. Že sklidíme tak pěknou pochvalu hned za startovní čarou našeho comebacku jsme vskutku nečekali a velice za ni děkujeme! A vám, kteří tyto řádky čtete, přejeme aby se vaše konání v roce 2018 setkávalo se stejně příznivou odezvou jako naše snažení v závěru roku 2017.


KRÁSNÉ VÁNOCE A DO NOVOVÉHO ROKU 2018
ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A MOŘE LÁSKY A RADOSTI ZE ŽIVOTA
VÁM PŘEJE

VOKÁLNÍ ACAPELOVÁ SKUPINA PĚTNÍK


POSLEDNÍ POVÍDÁNÍ PŘEDVÁNOČNÍ

Upraveno:

V srdci památkové rezervace Staré Město Pražské, v Řetězové ulici č. 224/7 stojí třípatrový dům U TŘÍ DIVÝCH MUŽŮ, stavba zejména ve svých spodních partiích středověká. V jeho hlubokém sklepení se dnes nachází romantický kulturní prostor koncertní ART SPACE GALERY a v přízemí kavárna MONTMARTRE, oblíbená meziválečnou pražskou bohémou, která je v tomto příjemném prostoru výzdobou stále připomínána. Montmartre můžete navštívit před o po koncertě v suterénu domu, obsluha i ceny jsou zde velmi vlídné. 

V tomto domě, v jeho sklepních prostorách, v již zmiňované ART SPACE GALERY, proběhne 19. prosince od 19:30 poslední vystoupení PĚTNÍKU  v kalendářním roce 2017, PŘEDVÁNOČNÍ KONCERT POTMĚ, do nějž nás jako hosty pozval významný český hudebník a autor písní, pan TOMÁŠ BERKA, po dlouhá desetiletí leader skupiny CORPUS DELICTI, jež byla jednou z královen české folkové scény na přelomu tisíciletí a která ve skromném, dvoučlenném obsazení koncertuje dodnes a je toho večera naší milou, vzácnou hostitelkou.

Jsme přesvědčeni o tom, že přijdete-li se tam s námi rozloučit s rokem našeho návratu po několikaleté koncertní odmlce, dáte nám zapravdu, že lepší místo ani společnost jsme pro tento koncert mít nemohli.

A budete-li od té lásky a přinesete krabičku zhmotnělé vůně vašeho skoro vánočního sporáku a dáte-li si skleničku dobrého vína či džus z nabídky občerstvení v galerii, bude vám s námi a nám s vámi ještě lépe a veseleji. Moc se na vás těšíme!