Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pětník folk-acoustic / Praha

„Makáme na nových písničkách, glory nám zní v uších“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Na sv. Řehoře (CD Pětník 2011) 429 ×
  • Černá kára (Live 2017) 380 ×
  • Přívěs (Live 2017) 355 ×
  • Božskej klid (Live 2017) 331 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Beatbox

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Informace hlavně pro pořadatele

Technické požadavky: 4 zpěvové mikrofony, dle situace 2 až 4 monitory. Při koncertech pokojového typu nebo v kaplích či v kostelících Pětník rád vystoupí i bez mikrofonů.

Bio a historie

PĚTNÍK je ácapelová skupina založená v roce 1999, interpretující vlastní i převzaté písně různých hudebních žánrů ve vlastních originálních hlasových aranžích.

Současní členové:
Honza Hučín
– bas, zakladatel a vedoucí skupiny od r. 1999
Jana Perníková – soprán, ve skupině od r. 2008
Standa Kneifl – tenor, ve skupině od r. 2011
Alena Čápová – alt, ve skupině od r. 2014

Dámy se velmi často vedle krasozpěvu věnují zachování rodu a jiným radovánkám. Pánové, od přirozenosti hraví a nestálí, jsou mnohdy odstrkáváni od zpěvu svými občanskými profesemi. Zásluhou těchto faktorů prošlo skupinou ještě čtrnáct dalších pěvkyň a pěvců, s „životností“ 1 měsíc až 13 let. A uvedené faktory přinesly i pauzu v činnosti skupiny po r. 2013, resp. 2014. Rok 2017 je pro Pětník rokem návratu, který začal slibně účastí ve finále Houpacího koně na festivalu Okolo Třeboně…

Největší úspěchy: 

PŘÍZEŇ PUBLIKA, Krtek ze Zahrady 2001, album „V botách snů“ (Good Day Records 2004), Interpretační porta 2010 z Řevnic, Divácká porta 2010 z Ústí nad Labem, album „Pětník 2011“ (Speed of Sound 2011)