Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mangabej rock-folk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Vyšla o nás hezká recenze v časopise Rock a Pop

Upraveno:

" Hned v několika vyhledávacích soutěžích uspěla pražská kapela říkající si podle jednoho druhu opice Mangabej. Díky poslednímu klání si nedávno zahrála na kolínském festivalu Natruc. Desku si vydala třetí, na ty předchozí umístila po pěti skladbách, na aktuální pak čtyři. Všechny písničky ozvláštňuje zvuk houslí Jiřího "Čmeláka" Šilhána, otevírá ji typický folkrock Nad útesem, v němž zpěvačce Lucii Minaříkové - Sojkové s vokálem vypomáhá kytarista Libor Pekárek. V Dopisní zpívají ještě s klávesistou Jiřím Kvíčalou všichni tři jen za  doprovodu houslí takřka a capella a to takové textové obraty jako Svlečená do půl věty, veršovaná myšlenka. Hned pod třemi texty je podepsaný Denny Newman, což je pseudonym mladého českého spisovatele Jaromíra Nováka, který se stal kapelní devízou. Jeho poetické texty perfektně doplňují muziku (nebo muzikanti zhudebňují básně?) a vychází z toho třeba píseň Kroky na chodbě, v níž slova Drolíme si my na já a ty podbarvují klávesy až hardrockově. V nejtvrdší skladbě alba, závěrečné Podnikový večírek zazní v úvodu kytara, místo očekávaného zvuku bicích se rozbije sklenička a celkově kapela zní jako Etc ... v nejlepší formě. O téhle chytré a nápadité opici ještě určitě uslyšíme. "


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Kajda_drums

Dneska jsem na vás náhodou narazila a už asi dvě hodiny vás poslouchám ;-) Hlavně Vrány a Jaro. Palec hore! Zdravim Honzika Brunu, až s vámi bude zase někdy hrát, nebo s ním budete mluvit. Uvidíme se u nás v Kolíně na Natrucu.

Rada Notování

Ahoj kapelo!
POZVÁNKA NA FINÁLE IX. ROČNÍKU NOTOVÁNÍ S VIDEOUKÁZKAMI VŠECH FINALISTŮ je zavěšena právě teď na úvodní straně profilu na Bandzone. Finále proběhne v MUSIC CITY CLUBU 7. června 2012 a my se těšíme na všechny, kteří na něj zavítají!
Rada Notování & všichni okolo www.notovani.cz

Zobrazit všechny názory »