Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Gradace revival / Mělník, Roudnice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Mackie Messer 292 ×
  • The Best 167 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vítejte na profilu kapely Gradace u Mělníka a okolí. Hrajeme plesy, zábavy, svatby hlavně v okolí Mělníka, ale nebráníme se výletům i do jiných krajů, okresů, měst a obcí. Náš repertoár obsahuje věci orchestrální i zpívané, od dechovek ke Kabátům, kompletní seznam skladeb je zde: http://kapelagradace.cz/reperto%E1r.htm.

Současné složení kapely:

Současná kapela hraje v tomto složení: Milan Tomeček (stále ještě kapelník) - saxofon, klarinet, zpěv; Boris Kovářík - klávesy; Standa Hajšl - baskytara; Michal Jelínek- kytara, zpěv; Kuba Šimral - bicí, zpěv; Monika Kafková - zpěv a Květa Tomečková - zpěv.

O technické zázemí při akcích pečuje Míra Kriml (pokud nemá čas - zaskočí na pomoc Jirka Kmeť). Světelný park s pečlivostí obhospodařuje David Mödritzer.

 

Bio a historie

Kapela vznikla v r. 1994, první zkoušky se odehrávaly v estrádním sále železniční stanice Kralupy n.Vlt. Dobré vztahy s organizací, která stála u zrodu kapely se projevují dodnes, kdy po více než 10 letech stále hrajeme na železničářském plese v Kralupech (i když sezóna 2008 bude zřejmě výjimkou, která potvrzuje pravidlo).

Tehdejší obsazení kapely:Gábina Jiráčková - zpěv; Ferda Oppl - baskytara, zpěv; Pepa Novotný - kytara, zpěv; Richard Lhotský - klávesy; Bohouš Podrabský - pozoun, baskřídlovka, zpěv Milan Tomeček - saxofon, klávesy. Za techniky figurovali Jarda Duda - světla a Mirek Kriml - zvuk. V tomto složení odehrála kapela několik podařených akcí, ale jak už to bývá - kapela se po dvou letech rozpadla.

Novodobá historie kapely se začíná psát na na podzim roku 1996. Znovuobnovení kapely měl na svědomí Milan Tomeček - v současné době stále ještě kapelník, který je tímto jediným žijícím článkem mezi původní a současnou kapelou.

Zkoušky probíhaly na sále restaurace Srdičko v Libiši (tenkrát ještě součást Neratovic - nyní samostatná obec) v tomto osazenstvu: Milan Tomeček - safoxon, klarinet, zpěv, později i doprovodné perkuse; Pavel Pilař - trubka, zpěv, konferování; Radek Navrátil - bicí nástroje, Pavel Kučera - baskytara, Jarda Terynek - kytara a zpěv, Boris Kovářík - klávesy a Martina Leidlová - zpěv.

Období to bylo veselé (všichni jsme byli o deset let mladší), ale změnám se nevyhnulo. Z obnovené sestavy jsou v současné kapele pouze tři členové: Milan Tomeček , Pavel Pilař a Boris Kovářík.

Z bývalých členů jmenujme například Lenku Nejedlou - zpěv, Jirku Hampejse - bicí nebo Libora Antoše - bicí, Luďka Macha - pro jistotu - bicí a Pepu Vaniše - saxofon. Všem uvedeným i neuvedeným chceme touto cestou poděkovat.

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
6 788
Poslechnuto skladeb
459
Profil registrován
27.5.2008