Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 10 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Novinky na MetalGate e-shop - 12.6.2017

TĚŽKÉ VÁHY V NAŠEM E-SHOPU – PRODUKT MĚSÍCE – MG CDF 2017

Vážení přátelé, máme tu opět nemálo témat, o nichž je třeba v souvislosti s naším e-shopem poreferovat. Telegraficky o nich vypovídá již nadpis této zprávy. Podrobněji se na ně podíváme níže a jak zjistíte, jednotlivé body jsou mezi sebou provázané víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Předně k našim nově přidaným titulům, pro něž jsme tentokrát (ne náhodou) zvolili přirovnání z boxerského prostředí. Jako první tu máme rakouskou formaci DORNENREICH. Kapela, která vychází z avant-garde black metalových kořenů, poprvé významně zabodovala svým třetím albem „Her von welken Nächten“. S příštími počiny se skupina vydává prozkoumat i další hudební pole – odborný tisk si mimo black metalového základu všímá vlivů gothic rocku, dark popu, industrialu či neofolku. Barevnost kapely pak potvrzuje i čistě akustická deska „In Luft geritzt“. Studiovou práci doplňuje četné koncertování, přičemž některá vystoupení jsou rovněž pojatá čistě akusticky. A i když by se o DORNENREICH dalo ještě dlouze vykládat, musíme se nyní zaměřit na to, co je z našeho hlediska podstatné. Na předposlední počin „Flammentriebe“. Ten vychází v roce 2011 a charakterizuje jej vášnivá a rozmanitá povaha, pramenící z jedinečné kombinace hlasů, houslí, kytar a bicích. Intenzivní, mystické a nadčasové. Takové je „Flammentriebe“; intenzivní, mystičtí a nadčasoví, takoví jsou DORNENREICH.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S francouzskými ALCEST se rovněž pohybujeme v rafinovaných hudebních sférách. I ALCEST vzešli z black metalového prostředí, a i toto duo se neustále vyvíjí a vstřebává nové vlivy a inspirace, čímž rozkvetlo do dnešní spíše post-metalové podoby. Aktuální klenot „Kodama“ (2016), který je nově v naší nabídce, představuje určitý návrat k epickému stylu prvních desek. Neustálá snaha o hledání svěžích myšlenek je však zachována i zde. Na pozadí příběhu o princezně Mononoke se tak prolínají poetické i temnější elementy a „Kodama“ tak vyznívá více organicky a předvádí impulzy z širokého spektra vlivů.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další eso přichází v podobě domácího kultu MASTER´S HAMMER. Věříme, že uskupení kolem Františka Štorma není potřeba detailně představovat, neboť věhlas této formace přesahuje hranice prostoru i času. A nejnovější počin „Formulæ“ nám dává zapravdu. „Jednoduchá zaklínadla k vyvolávání duchů; sprosté popěvky pro každodenní upotřebení.“ Tak se o desce, která zvítězila v anketě Břitva v kategorii „Album roku“, vyjadřuje sama kapela. Jak se budou ony popěvky prozpěvovat právě vám?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konečně se dostáváme ke zbrusu nové desce death metalové legendy z Moravy, kapele HYPNOS. „The Whitecrow“ je dlouho očekávaným novým studiovým dílem Brunovy party a slova chvály se na album snáší jak od recenzentů, tak hudebníků zvučných jmen. Plejáda hostů v čele s Paulem Speckmannem (MASTER), Christopherem (KRABATHOR) nebo Martinem Missym (PROTECTOR) přikládá další death metalové palivo pod kotel. Poselství desky je poté ryze pozitivní – nabádá nás k vlastnímu názoru, k vlastnímu hodnocení každého aspektu života. Právě tak, jak hlavní protagonista tohoto příběhu – Whitecrow – skoncoval s podřizováním se většinovým názorům, právě tak to může udělat každý z nás.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuální počin HYPNOS se pro nás stává vhodným oslím můstkem k dalším tématům našeho zpravodajství. Zaprvé jej totiž pasujeme na červnový produkt měsíce a za druhé se díky němu dostáváme do druhého kola představování interpretů vystupujících na devátém ročníku MetalGate Czech Death Festu, které zároveň nabízíme v našem e-shopu. Pokud se tedy chcete dobře připravit ještě před začátkem naší veselice, můžete si u nás krom HYPNOS a již dříve avizovaných NAHUM, GRUNT, AHUMADO GRANUJO, INGROWING, BETWEEN THE PLANETS, DEMIMONDE, DISFIGURED CORPSE a GORGONEA PRIMA pořídit též:

ARCH OF HELL – od této brněnské melodic death metalové party, v jejíž řadách hledejte i dvě půvabné slečny, nabízíme aktuální album „Freakshow“

AWRIZIS – split album s DESIRE FOR SORROW je letní lahůdka, jak se patří

KING KEPORKAK – těžkotonážní stoner metal na desce „Detachment“

POPPY SEED GRINDER – domácí úderka, od níž máme k dispozici komplet studiovou diskografii

 

SECRET OF DARKNESS – naše stájová melodic blackened death metalová parta má v našem e-shopu kromě „Neotericus Universum“ i pár posledních kousků raritky „...And The Dark Begins“

 

SELF-HATRED – a jejich úspěšná doomová prvotina „Theia“

STÍNY PLAMENŮ – kapela, po které se u nás vždy jen zapráší; k dostání u nás pátá studiovka „Mrtvá komora“

THE CORONA LANTERN – doom sludge v čele s Dahlien (též KEEP ON ROTTING a DILIGENCE)

a samozřejmě spousta materiálu od TORTHARRY, přičemž za zmínku stojí zejména jejich mamutí kompilace „25 let mezi nebem a peklem“

Tak tedy, trochu jsme se tento týden rozepsali, co říkáte? Tento týden nás nicméně čeká pauza, neboť celá naše „Metalgejtí“ parta vyráží kam jinam než na naši / vaši metalovou akci. Nebude tak čas na nic jiného než se starat o její hladký průběh. S další e-shopovou nadílkou se proto přihlásíme až po MetalGate Czech Death Festu. Věříme, že zábavu si najdete a v úterý 20. června se nezapomenete vrátit a omrknout, co nového tu pro vás zase bude. Tak se mějte a pokud možno nashle příští čtvrtek na Broďáku!

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Sofistica

Ahoj, heavy metalový projekt z Turnova tě zve na svůj profil :) K poslechu a ke stažení zdarma demo "Bájná země". Určitě si poslechni, zkritizuj, pochval, nebo se staň při nejlepšííím naším fanouškem :) Předem mnohokrát díky ;)

Zobrazit všechny názory