MetalGate

7 let / Praha

Profilové foto

Player

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Profilové menu

<span class="menu-icon menu-icon-dashboard">Úvod</span>

Blog

MetalGate Records uvádí: Ascendancy - The Amazing Ascendancy versus Count Illuminatus

METALGATE RECODS UVÁDÍ: ASCENDANCY – THE AMAZING ASCENDANCY VERSUS COUNT ILLUMINATUS

Máte rádi superhrdiny? Zajímají vás ďábelské plány superpadouchů všeho druhu na ovládnutí světa? Baví vás epické bitvy mezi dobrem a zlem, v nichž se rozhoduje o osudu lidstva? Pokud ano, tak tu máme něco právě pro vás! Tři roky od vydání debutové desky přichází vsetínská progressive power metalová kapela ASCENDANCY s novým koncepčním albem jako vystřiženým ze světa marvelovských komiksů. Zatímco na „Out of Knowhere“ jsme se vypravili do hlubin vesmíru, na novince budeme stát nohama pěkně na zemi a rovnou v epicentru konfliktu mezi Hrabětem Illuminatem, kterého lidstvo zdeptalo natolik, že se rozhodl stvořit si svoji vlastní utopickou civilizaci a tu současnou pro jistotu vyhladit, a skupinou hrdinů The Amazing Ascendancy, jejichž cílem je naopak plán Hraběte překazit. Na ploše 13 pecek se tak rozehrává epický příběh, ve kterém kromě bitvy jako takové dojde i na zamyšlení, co může člověk dovést k tomu, že se z něj stane záporák typu právě Hraběte Illuminata. Draky a jednorožce tu sice nenajdete, ale i tak je hudba ASCENDANCY věrna svému power metalovému směřování, obohaceného o progresivní prvky, což znamená, že nechybí kytarové vyhrávky, orchestrální pasáže, řádná nálož melodických linek a křišťálově čistý vokál.

Album vzniklo ve vsetínském MetalGate studiu pod producentským dohledem Libora Kukuly, který je zároveň kytaristou a zakladatelem ASCENDANCY. O vizuální stránku desky se pak postaral uznávaný výtvarník Martin Mišík, který celou věc pojal ve stylu klasických sci-fi filmů hollywoodské provenience 50. a 60. let, což znamená neotřelou pestrobarevnou retro kresbu. S novým albem došlo i ke kompletaci sestavy ASCENDANCY, kdy se ke stávajícím členům Liborovi Kukulovi (kytara), Ivanu Jakubovi (zpěv) a Honzovi Pavlůskovi (klávesy) přidal baskytarista Radek Kročil, působící v kapele Irokez a dříve též v Abstract Essence a Zdeněk Čepička, bubeník kapel Forgotten Silence a Ador Dorath, a k nové pódiové stylizaci v duchu koho jiného než samotných superhrdinů The Amazing Ascendancy, čímž je tedy kapela připravena dobývat klubová a festivalová pódia.

Druhé studiové album progressive power metalových válečníků ASCENDANCY jménem „The Amazing Ascendancy versus Count Illuminatus“ vychází pod MetalGate Records ve formátu digipack. Desku si můžete zakoupit jako fyzické CD na MetalGate e-shop a ve vybraných obchodech, jejichž seznam najdete na našem webu, nebo digitálně na portálu Metal Online.

www.ascendancy.cz

www.metalgate.cz

Zobrazit všechny články »

Poslední názory

Sacrastic

Rádi bychom Vás pozvali na koncert kapel SACRASTIC,V.A.R.,SOURCE OF SADNESS a
RAIN SHADOW,který se konná v sobotu 12.4.2014 v restauraci Na kocandě v Zámostí(Krnsko) u Mladé Boleslavi.Zde kapely SACRASTIC a RAIN SHADOW pokřtí svá CD.


Kapela SACRASTIC vydala k dvacetidvouletému výročí CD s názvem MCMXCII-MMXIV.Na tomto CD najdete výběr 22 skladeb.Pokud budete mít o CD zájem,stačí si o něj napsat na sacrastic@seznam.cz.Cena CD je pouhých 50,- Kč + poštovné,nebo ho můžete zakoupit na některém z našich koncertů.

Zobrazit všechny názory

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie