Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 9 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283646587287102116127136142147150152154 155 156 157

Desire for Sorrow chystají nové album!

...ZACHYCENA PŘÍCHOZÍ RELACE

...DEŠIFROVACÍ PROTOKOL 785/R AKTIVOVÁN

...DEKÓDOVÁNÍ OBSAHU ZAHÁJENO:

Vážení přátelé, doposud jsme vám představili dva tituly, které letos vyjdou u MetalGate Records, nicméně tím výčet edičního plánu našeho vydavatelství rozhodně nekončíTakže přidáváme další kousek!

Tím je nové album českobudějovické melodic black metalové smečky Desire for Sorrow, které ponese název "Visions" a těšit se na něj můžete začátkem května 2017.

Smlouva na nové album je podepsána a tentokráte jsme přitom zavítali do času budoucího, protože právě tam nás "Visions" zavede.

Více zatím prozrazovat nebudeme, ale nebojte, zavčas se vše dozvíte v rámci našeho zpravodajství k této desce, které tímto startuje. Celou galerii z podpisu smlouvy najdete zde.

Tak zůstaňte na příjmu!

...RELACE UKONČENA

Jedenáctá várka kapel potvrzených pro MGCDF 2017!

Vážení přátelé, s novým týdnem tu máme opět další expanzi soupisky MGCDF 2017. Ne, ještě nekončíme, i když do finiše se už blížíme. Zůstáváme na domácí scéně a pohybovat se budeme zase pro změnu v méně ortodoxních vodách.

Nově se tedy těšte na:

ARCH OF HELL (cz)

Pokud máte povědomí o brněnské metalové scéně, jméno ARCH OF HELL vám jistě nebude neznámé. Tato banda vznikla v roce 2006 jakožto melodic black metalové těleso, avšak postupem času se propracovala někam na pomezí symfonického a melodického metalu, do kterého přidává death metalové vlivy. Kapelní diskografie obsahuje dva zářezy, a to debutové album „One Day“ z roku 2008 a druhou studiovku „Freakshow“ z roku 2016. Mezi kapelní aktivity taktéž patří pořádání populárního festivalu Waiting for the Winter na domácí brněnské půdě, který se loni dočkal i své jarní variace Waiting for the Summer. Na MGCDF už AoH byli, a to v roce 2011, takže je po šesti letech vítáme zpět. Buďte u toho!

Youtube Video VKqqIf2zBEYYoutube Video VKqqIf2zBEY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SECRET OF DARKNESS (cz)

Melodic blackened death metalová smečka vzniklá v roce 2005, kdy se dává dohromady jádro sestavy kapely. V únoru 2006 proběhl první koncert této formace, pouze instrumentální, jelikož se SoD nepodařilo sehnat vhodného zpěváka. Tento problém je vyřešen v listopadu 2006 a kapela tak může začít fungovat naplno. V roce 2008 vychází debutové EP „…and the Dark Begins“. O dva roky později se SoD stávají stájovou kapelou MetalGate Records, pod kterými vychází oba následující počiny, a to „(IN)HUMANITY“ v roce 2011 a „Neotericus Universum“ v roce 2014. V rámci svých koncertních aktivit SoD dvakrát předskakovali Rotting Christ na klubovém festivalu Hellenic Darkness, navštívili Norsko a Německo, vystoupili na Brutal Assaultu a již třikrát zahráli u nás na MGCDF. Fanoušci black-death metalu skandinávského střihu by rozhodně neměli chybět u jejich čtvrtého návratu na naše podium.

Youtube Video 6rtfkGj-1awYoutube Video 6rtfkGj-1aw

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOUL DECODER (cz)

U kapel působících ve vodách metalové avantgardy se stává, že jejich hudební styl nelze dost dobře definovat či klasifikovat. Takový je i případ pražského komanda SOUL DECODER, které vzniklo na přelomu 2012 a 2013. V únoru 2014 následoval první koncert v pražském klubu Cross, a na jaře následujícího roku vzniklo debutové EP „Turn Off The Sun“. Toto bylo jediným zářezem v kapelní diskografii až do loňského léta, kdy vznikl singl „Rotten Roses“, který představuje novou kapitolu v hudebním směřováním kapely, a to posun od melodického death metalu a metalcoru k techničtějšímu, atmosferičtějšímu, progresivnějšímu a extrémnějšímu výrazivu. Pokud tedy holdujete kapelám, které nehledí na žánrové konvence a jdou svojí vlastní cestou, neměli by vás SOUL DECODER na MGCDF minout!

Youtube Video XstlHLWwYlIYoutube Video XstlHLWwYlI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SELF-HATRED (cz)

Plzeňská formace, která vznikla v roce 2014 původně jako jednočlenný projekt, ale záhy se transformovala v plnohodnotnou kapelu navazující na ty nejlepší tradice české doom metalové scény. Aby taky ne, když v řadách SELF-HATRED působí veteráni z Et Moriemur, Dissolving of Prodigy, SSOGE, Llyr, či Quercus. Ona návaznost je ovšem pojata specifickým způsobem, který kombinuje funeral doom a depressive black metal, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na debutovém albu "Theia", které vyšlo loni v září a zaslouženě sklízí řadu pozitivních ohlasů. Přijďte se přesvědčit o tom, že český doom rozhodně ještě není odepsaný!

Youtube Video vF2pyhM9aFkYoutube Video vF2pyhM9aFk

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej Buy Ticket (e-vstupenky)

Důlní kompozice vo.III - "V těžní kleci květ"

Vážení přátelé, když už jsme u alb, zabrousíme opět k dalšímu z chystaných titulů, a to k albu "Illud Tempus" industrial metalového důlního konsorcia War For War. Dnes zakončíme průzkum hudební stránky celé záležitosti, což znamená, že tu pro vás máme třetí ze slíbených ukázek, stejně jako minule ve formě živáku.

Jedná se o druhou skladbu na albu nazvanou "V těžní kleci květ". Přejeme příjemný poslech!

Youtube Video Zp1FUzYnfXcYoutube Video Zp1FUzYnfXc

Vychází 10.4.2017 u MetalGate Records. Předobjednávejte na MetalGate e-shop!

1 2 3 4 5 6810131722283646587287102116127136142147150152154 155 156 157