Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 10 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283646587389105120133143150155158161163 164 165 166

Novinky na MetalGate e-shop - 18.7.2017

Upraveno:

PRÁZDNINOVÝ VÝPRODEJ A PRODUKT MĚSÍCE

Ačkoli si v našem e-shopu dáváme během léta tak trochu pauzu, úplné ticho po pěšině u nás rozhodně není. Mimo různých zákulisních aktivit, které začneme odhalovat s příchodem podzimu, jsme se rozhodli přispět k vaší pohodové prázdninové atmosféře rozšířením naši výprodejové nabídky.

Nyní u nás tedy najdete celkem 31 titulů za osvěžujících 50 kaček za kus (a v ojedinělých případech ještě míň!). Nově přidaných 18 kousků pak pokrývá široké žánrové rozpětí od power metalu až po ambient black metal. Oč konkrétně se jedná napoví tento seznam:

   

 

   

 

     

  

    

  

  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aby toho však nebylo málo, neopomněli jsme zvolit produkt měsíce července. Tím se stává skutečně raritní záležitost, dost možná jedna z posledních svého druhu veřejně k dispozici. Řeč je o poslední desce dnes již neaktivní gothic metalové formace Demencia Mortalis. Její počin „The End Is Nigh“ z roku 2014 byl tehdejší kritikou chválen zejména pro vyváženou kombinaci různých žánrů a přesvědčivý pěvecký výkon. Desku, kterou jsme našli při razii v našem archivu, tedy nyní pasujeme do role alba měsíce a apelujeme na potenciální příznivce kapely – nečekejte dlouho, protože na skladě se nachází poslední kousek. Kdo tedy chce zavzpomínat na desetiletou kariéru této středočeské gothic metalové party, neměl by příliš váhat.

A když už v tom budete, vezměte útokem i náš letní výprodej!

http://metalgate-eshop.cz/

Její kosmické písně

Vážení přátelé, ačkoliv se může zdát, že momentálně u nás panuje takzvaně okurková sezóna, není tomu tak. Jak jistě sami dobře víte, letošní léto patří Prastaré Mantě, Její kosmické písni a Orfickému shromáždění, tedy třetí studiové desce "MANTA" domácího post-rockového projektu Postcards from Arkham!

Přípravy alba jdou do finiše, díky čemuž tu pro vás máme sampler, na kterém si můžete poslechnout ukázky z každé skladby na desce:

Youtube Video fwigJnbrSwkYoutube Video fwigJnbrSwk

Zároveň je tedy jasný i tracklist alba, který se sestává z následujících devíti kosmických kompozic:

The Kvlt Ov Dream / Owls Not What They Seem / Thoughts Like Silver Bullets / Symmetric Kakophony / Leviathan / Dunwich Shaman / Wanderlvst / Vally Ov The Past Lives / Her Cosmic Song

Přejeme příjemný poslech! Vychází v srpnu 2017

MetalGate e-shop předobjednávka | Tisková zpráva

Novinky na MetalGate e-shop - 3.7.2017

Upraveno:

SLOVAK METAL ARMY V NAŠEM E-SHOPU

Vážení přátelé, minule jsme avizovali vichr ze Slovenska, který míří na náš e-shop. Netrvalo dlouho a je to tu. Čtvero nových titulů pochází ze stáje slovenského vydavatele Slovak Metal Army. Pojďme se tedy podívat na zoubek této různorodé metalové nadílce, z níž si vyberou jak fanoušci melodických, tak extrémních metalových odnoží.

Fandíte-li melodickému power metalu s doteky progressive metalu, pak se určitě poohlédněte po Endless Main. Jedna z nejvýraznějších slovenských kapel daného žánru vydala před měsícem své druhé album nazvané prozaicky „II“. Kapela na něm dává velký prostor pro klávesové party, které se snoubí s tradičním melodic metalovým podkladem. Spolu s neotřelým vokálním projevem se jedná o dílo, které doporučíme všem fanouškům ASCENDANCY a jim podobným.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dále zde máme funeral doom metal v podání skupiny Samsara. Název kapely odkazuje k věčnému koloběhu zrození a umírání, což skvěle sedí k žánru, jemuž se SAMSARA věnuje. Formace přečkala personální krizi z roku 2015 a nyní má šanci ukázat svou sílu mimo jiné i díky zcela aktuální prvotině nazvané „When The Soul Leaves The Body“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Death metaloví BRUTE jsou z naší aktuální čtveřice služebně nejstarší – parta vznikla již v roce 1998. Na svém kontě mají zároveň nejvíc studiových zářezů, přičemž aktuální „Henchmen“ je již jejich třetí dlouhohrající deskou. Nechme v tomto případě stranou dlouhé řeči; pro přímočarou drtící death metalovou partu, která se vidí v ikonách jako SUFFOCATION, DYING FETUS, NILE nebo MORBID ANGEL se nějaký zbytečný slovní balast nehodí. Dejme raději prostor hodnocení fanouška z Facebooku, jenž se o kapele vyjádřil: „Brutálni ste boli a brutálni aj naďalej ste čo dokazuje skvelý nový album Henchmen“ Inu, zbytek už posuďte sami.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naproti tomu Eschaton jsou v této společnosti nejmladším jménem. Založení kapely se datuje do roku 2014. To však neznamená, že by se jednalo o nějaké zelenáče. Zakladatelem skupiny je Tomáš Maga, který sbíral zkušenosti v DEMENTOR. Pánové se našli v kombinaci atmosférického black a death metalu. Deska „Ultimum Exitium“ pojednává o smrti, konci života, smrtelnosti, bibli, náboženství, duši a očistci. Využívá řecké a latinské pojmy i symboliku z mytologických příběhů. Drtivá většina textů je ve slovenštině. Album se nahrávalo v GM studiu u Martina Roženka (ADOR DORATH) a je k dispozici v celé své kráse jak na Bandzone tak na Youtube.

Tímto tedy uzavíráme další půl rok v našem e-shopu. Během prázdnin se odmlčíme, abychom mohli doladit některé z dlouho chystaných novinek a úprav, které budeme od září spouštět. V mezičase pro vás rovněž budeme shánět další materiál a tu a tam se možná přihlásíme s menší rekapitulací toho, co je v našem katalogu zajímavého. Tak se během prázdnin opatrujte a od září to rozjedeme ve velkém.

https://metalgate-eshop.cz/

1 2 3 4 5 6810131722283646587389105120133143150155158161163 164 165 166