Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 10 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283646597491109126140151159165169172174176 177 178 179

Přebal a ukázka z "Knihy kovu II"

Vážení přátelé, náš ediční pro letošek jde do finále, jelikož po dvou nedávno vydaných titulech zbývá ke zdárnému splnění už jen jeden, a to druhý díl sondy do dějin české metalové scény, tedy "Kniha kovu II". Tato se na vás chystá už příští měsíc, takže opět pokročíme v našem zpravodajství stran této záležitosti, abyste byli takzvaně v obraze.

V dnešním díle se na pokračování "Knihy kovu" podíváme hned ze dvou stran.

Zaprvé, tímto bychom vám rádi představili její přebal, který, stejně jako ten minulý, vytvořil Tomáš F. Hanzl, kterého pod přezdívkou "Chymus" jistě znáte jako frontmana kapely Antigod a dříve Isacaarum. Kromě titulky se Tomáš opět postaral i o sazbu a celkovou grafickou úpravu díla.

Zadruhé, si řekneme něco blíže k samotnému obsahu. "Kniha kovu II" bude mít celkem 220 stran, rozdělených do dvou částí, z nichž ta první, na stránách 8 až 109, představí český doom metal, zatímco ta druhá, na stranách 112 až 219, se věnuje domácí grindcoru. Jako tomu bylo v prvním díle, v každé části najdete vždy historii daného subžánru na domácí scéně, přehled kapel a významných osobností, a časový přehled relevantních událostí. Jako formát byl opět zvolen paperback.

Nicméně, abychom nezůstali jen u suchého přehledu kde co najdete, můžete si níže přečíst i krátké ukázky z obou částí

Nejprve úryvek z jedenácté kapitoly české doom metalové historie:

A jak na vůbec první doomové koncerty reagovali posluchači v 90. letech? „V první řadě jsme si všimli, že přestali na koncertech tančit, hrozit a jenom čuměli s kelímkem piva v ruce. Dokonce se nám zdálo, že začali i poslouchat,“ usmívá se Miroslav Holub z R.E.T. „Z dob, kdy jsme hráli klasický heavy metal, mi připadalo, že fanoušci se přišli pobavit a zapařit, no a kapela, co hrála, byla pro ně až na druhém místě. Hlavní bylo se pořádně ožrat. Proč ne? I já, když jsem nehrál, tak jsem si šel užívat a chlastat. Ale když jsme začali hrát doom metal, tak bylo vidět, že lidi si to přišli užívat a poslouchat kapelu. Stávalo se docela pravidelně, hlavně v naších začátcích, kdy jsme často otevírali festivaly jako první, že po odehrání našeho setu, během něhož nás fanoušci hojně podpořili, měly kapely, co hrály po nás, před pódiem prázdno, protože doomaři se šli ožrat, aby po zbytek festivalu zvládli poslouchat komerční bandy, které u nás v Česku vystupovaly jako hvězdy.“

„Na první regulérní koncert (ale v pořadí třetí) v lednu 1995 přišla strašně zvláštní skvadra lidí. Půlka lidí měla dle triček Ministry úplně jiné očekávání,“ vzpomíná J. J. Šimon z Agnus Dei. „Měli jsme hroznou trému. Vybalili jsme symfonický doom metal. Lidi s tím asi neměli takový problém, jaký jsme čekali. Ale nám se to nepovedlo. Byli jsme tak zklamaní, že jsme hned za dva měsíce udělali další koncert s indie kapelou Orange – vůbec nevím proč. Uspořádali jsme ho v Divadle Dialog, sídlilo tehdy v suterénním divadélku plzeňské Besedy. Ladili jsme u divadelních zrcadel, mělo to zvláštní atmosféru. A hned za tím bylo Divadlo Pod Lampou a tam už přišlo hrozně lidí. Bylo jasné, že malé kluby jsou tabu a našlo si to své lidi.“

A následně úryvek z osmé kapitoly výpravy do historie českého grindu:

První setkání s novodobými Isacaarum si dodnes pamatuje Káňa z Twisted Truth: „Když jsme s nimi kdysi dávno hráli v Praze na Fekal party a Chymus vylezl na scénu s cedníčky na bulvách, ve svěrací kazajce a uplivl si krev v psychotické křeči, jen jsem strnul. Bez dechu jsem vysledoval celý set s otevřenou hubou. Když pár měsíců poté Čurby vydal Curbed, vrněl jsem blahem. To CD mi dalo vše, co jsem si tehdy přál. Od té doby jsem ho slyšel snad dvěstěkrát a znal ho nazpaměť.“

Curbed byla pro kapelu úžasná doba, což Chymus potvrzuje: „Osobně jsem měl tenkrát za sebou pouze dvě či tři návštěvy studia a člověk se učil. Vlakin, Bambus, Monthy a já… V této sestavě to byla šílená jízda. A díky tomu i pak mnoholetá spolupráce s Čurbyho Obscene Productions. Já osobně jsem tu nahrávku ocenil až po letech. Nebyl jsem si totiž jistý, zda to vůbec tak mělo být. Ale relativní úspěch alba mne donutil změnit názor. Přece jen v té době Curbed bylo trochu ve stínu předcházejícího Die Verwandlung, které bylo pro mne čistě blackmetalové. Lidé byli zvědaví, co to vlastně přinese. A to jsem byl i já. Definitivní sílu významu té nahrávky jsem pochopil až po sedmnácti letech, kdy Curbed vyšlo na vinylu pod hlavičkou Lecter Music Agency.“

Enjoy a více zase příště!

Vychází 1.12.2017 u MetalGate Records!

Novinky na MetalGate e-shop - 21.11.2017

Upraveno:

CDČKA, ELPÍČKO A NĚCO NEOBVYKLÉHO V METALGATE E-SHOP

Vážení přátelé, vítejte u aktuálního e-shopového zpravodajství. V něm si dnes mimo obvyklé artikly představíme položku, která se v našem sortimentu ještě nikdy předtím neobjevila. Tímto unikátním kouskem je – nášivka!

Je to až s podivem, že jsme se k tomuto oblíbenému módnímu doplňku mnohých metlošů nedostali dřív, nicméně konečně se tak stalo (a to díky kapele MALLEPHYR) a v brzké době se pokusíme zásobit vás nášivkami dalších skupin, s nimiž spolupracujeme.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nyní se ale pojďme podívat zase o kousek dál. Začít musíme samozřejmě takzvaně doma, tedy ve stáji MetalGate Records, a to připomenutím, že minulý týden u nás vyšla reedice alba „One Day“ brněnské symphonic metalové hydry Arch Of Hell. Pokud vás toto jejich debutové album minule v roce svého vzniku, máte nyní šanci si ho užít s novým zvukem, novou grafikou a novou bonusovou skladbou!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dále se ještě vrátíme k Mallephyr. Ti nám totiž kromě nášivek propůjčili i svůj plnohodnotný debut „Assailing The Holy“ z roku 2016. A vzhledem k tomu, že je tato smečka mnohými považována za jednu z nejslibnějších mladých black/death metalových kapel na domácí scéně, neměl by vám tento jejich zatím jediný počin uniknout!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Minulý týden se náš katalog rozšířil i o jeden zahraniční přírůstek. Polská kapela Frontier of Existence je svým způsobem dozvukem Manta Over Poland Tour, které absolvovali POSTCARDS FROM ARKHAM koncem října. Právě na poslední zastávce tohoto tour – v Bílsko-Bělé – se „upekla“ spolupráce s touto melodic death metalovou formací, díky čemuž se nyní můžete seznámit s jejich prvotinou „Chronicles Of Grief – I“. Sedm skladeb pojednává o emocích a vnitřních útrapách, které doprovází lidský život.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závěrem se dostáváme k domácí doom metalové ikoně R.E.T Reaction Extasy Trance. Tato parta je všem milovníkům žánru dobře známá, neboť se na scéně pohybuje již od roku 1989. My si dnes představíme pouze počin „New Feelings“ z toku 2007. Jednalo se o první album v historii kapely, kde zcela absentoval mužský zpěv. Tento kousek nyní nabízíme v krásném vinylovém provedení za velmi příznivou cenu. Fanoušci, neotálejte!

Tímto se dostáváme k závěru této inspekce nových akvizic, ovšem s kapelou R.E.T. se neloučíme na dlouho. Celý tento týden budeme totiž věnovat jen a pouze jim. Již od zítřka se tedy začne objevovat další materiál od této třinecké party. Tak se těšte!

https://metalgate-eshop.cz/

MetalGate Records uvádí: Arch Of Hell - One Day

Vážení přátelé, a zvláště fanoušci brněnské symphonic metalové hydry Arch Of Hell, chtěli jste to, tak tady máte. Dnes oficiálně vychází reedice debutové alba "One Day" ve formátu digipak s novým zvukem, novou vizualizací a novou bonusovou skladbou! Objednávejte nyní na MetalGate e-shop!

Zároveň také nezapomeňte na křest této re-edice, který proběhne již tuto sobotu, 18.11., na tradičním Waiting for the Winter vol.10. No a pokud se po tomto datu chystáte na některou ze zbývajících zastávek Winter Is Coming Tour, tak i tam bude "One Day" k dostání

Youtube Video p4nbH-0vyXYYoutube Video p4nbH-0vyXY

Na téma jednoho dne a událostí v něm lze narazit ledaskde, ať už v populární kultuře, kde vzpomeňme třeba na americký seriál „24“ z roku 2001, nebo i v té klasické, kde kupříkladu James Joyce zarámoval do plochy jednoho dne svůj román Odysseus, a dokonce i v seriózním akademickém prostředí, kde nad tímto motivem rozmýšlel například francouzský filozof Maurice Blanchot ve své eseji La Folie du jour (Šílenství dne). Je zkrátka něco fascinujícího na tomto časovém údobí, které se v širším kontextu jeví poněkud nepodstatné (nebo zcela pokud byste to brali optikou geologického času), ale zároveň se v něm toho může tolik odehrát. K této tradici se v roce 2009 připojila i brněnská symphonic metalová hydra ARCH OF HELL, která tomuto tématu věnovala svůj debut nazvaný příznačně „One Day“, a ačkoliv od jeho vydání uplynulo již osm let, stal se tento titul natolik žádaným, že nyní vychází u MetalGate Records jeho reedice v nové zvukové a grafické úpravě, a navíc obsahující unikátní bonusovou skladbu, kterou na prvním vydání nenajdete.

„One Day“ je tedy koncepčním počinem, jelikož každá z jeho skladeb zpracovává konkrétní událost, moment, ale i emoci onoho dne. Třeba hned třetí skladba „Black Night“ nás zavede do takzvané „hodiny vlka“, kdy na člověka místo spánku padne celá tíha světa. V „One Moment“ pak můžeme najít ozvěnu Fichteho konceptu „Streben“, neboli každodenního usilování o jakýsi vytýčený cíl nebo ideál, který ani nemusí být dosažitelný. Dojde tu však i na čistě osobní emoční rovinu, například ve skladbách „Only For One Day“ nebo „Romance Of Afterlife“, jelikož ony události, momenty a emoce se netýkají onoho dne obecně, ale mají konkrétní lidský rozměr hlavního protagonisty celé desky. Jinými slovy, „One Day“ nepředkládá prostě jeden den, ale něčí jeden den. Kdo ten někdo je ale není důležité. Klidně to můžete být právě vy.

Druhá iterace „One Day“ vznikala během letošního jara v brněnském studiu Neuro Impulse Sound, které se postaralo jednak o nový mix a mastering, tak i o nahrání již zmíněné bonusové skladby, která je unikátní hned ze dvou důvodů. Zaprvé se jedná o vůbec první čistě akustickou kompozici v historii ARCH OF HELL, a zadruhé je svým způsobem synopsí celé desky, jelikož shrnuje její nejsilnější momenty. Novou grafickou úpravu si pak vzal na starosti bývalý člen ARCH OF HELL Marek Dvořák, který sice akcentoval původní vizualizaci alba, ale převedl ji do nového gardu.

Youtube Video 4SKvdT1NFpEYoutube Video 4SKvdT1NFpE

Tisková zpráva | MetalGate e-shop

1 2 3 4 5 6810131722283646597491109126140151159165169172174176 177 178 179