Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 10 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283646587288104119131140147152155158160 161 162 163

Zdržení "Visions" a druhý singl

Vážení přátelé, jak se říká, plány jsou jedna věc, realita věc druhá. Nové album "Visions" od Desire for Sorrow se nám bohužel zdrželo ve výrobě, nicméně dle čerstvých zpráv, které se k nám dostaly, bychom se ho v dohledné době už konečně měli dočkat.

Abychom vám to čekání zpříjemnili, dáme si další singl z "Visions", a to třetí skladbu na albu - "Take the World". Přejeme příjemný poslech!

Youtube Video OjJRoP3k-SgYoutube Video OjJRoP3k-Sg

Novinky na MetalGate e-shop - 25.5.2017

VENCA VOTRUBA A JEHO KAPELY – ČÁST PRVNÍ

Vážení a milí, dnešní e-shopové okénko zahájíme menší omluvou. Pokud pozorně čtete naše akviziční zpravodajství, pak vám jistě neunikl náš záměr představit v této várce týden dvě kapely Václava Votruby. Po zralé úvaze jsme nakonec dospěli k závěru, že se v zájmu udržení jednolitosti nicméně podíváme na zoubek pouze jedné z nich a příští várku vymezíme pro druhou. Následkem našeho rozhodnutí se však stalo, že tento týden jsme obohatili náš e-shop pouze o tři nové přírůstky a nikoli o standardní čtyři. A co víc, příště nás čeká ten samý scénář. Pevně věříme, že se s tímto smutným faktem nějak vypořádáte

Pojďme však zpět k tomu hlavnímu. Václav Votruba se na metalové scéně pohybuje už nějaký ten pátek, a to nejen jako hudebník, ale též jako publicista a spisovatel. Jistě jste o něm slyšeli v souvislosti s Knihou kovu, kterou napsal právě on. Mimo to rovněž působí v kapelách DARK ANGELS a AFTER RAIN. A tímto se nyní dostáváme k našemu tématu. Řeč dnes bude o první ze vzpomínaných formací, Dark Angels. Tuhle partu jsme u nás poprvé přivítali zhruba před měsícem se svou dosud poslední deskou „Embodiment Of Grief“. Jelikož však DARK ANGELS píšou svůj příběh již od roku 2004, je nasnadě podívat se na ně trochu podrobněji.

Takřka k úplným počátkům se dostaneme na debutové studiovce „Symphony Of Bridal Veil“ (2007). EP „Forever & Ever“ (2011) představuje trochu jinou tvář formace, a to zejména s ohledem na fakt, že kapela mezi oběma počiny prošla celkem výraznou personální obměnou, jež se mimo jiné dotkla i postu zpěvačky. Zcela zásadní pro další změnu vyznění je odchod někdejší vokalistky Evy Markvartové a její náhrada v podobě mužského hlasu – DARK ANGELS sáhli po Radku Popelovi (ostřílený to veterán z DIEVISION a MOTORBAND). S tímto chlapíkem za mikrofonem vydávají následující dvě desky, přičemž i dosud nevzpomínanou „Bittersweet Devotion“(2013) máme v naší nabídce.

Dodejme, že formace má za sebou celou řadu koncertních zkušenosti. Mezi největší sama kapela řadí předskakování slavným LEAVES’ EYES. Aktuální zajímavostí je pak příchod nového bubeníka Jana Kapáka, který sbíral zkušenosti ve slovutných MASTER’S HAMMER.

 

Tolik tedy aktuálně. Příště slibujeme pohled na druhou Vencovu kapelu, symphonic doom metalovou partu AFTER RAIN. Pokud se nemůžete dočkat, pak již nyní u nás najdete jejich zatím poslední album „Funeral Marches“. A příští týden k této povedené nahrávce přidáme tři další. Tak se nezapomeňte stavit. Začínáme jako vždy v úterý.

https://metalgate-eshop.cz/

Břitva 2016

Vážení přátelé, minulou sobotu se v Brně rozdaly Ceny Břitva za rok 2016. Tentokráte jsme měli řadu želízek v ohni a k naší velké radosti se podařilo obsadit hned několik předních příček!

Vezmeme-li to popořadě:

  1. Obhájili jsme druhé místo v kategorii Firma roku.

  2. Deska "Cygnus Oddyssey" od Demimonde získala třetí místo v kategorii Album roku a zároveň byla nominována na cenu Anděl v žánrové kategorii Hard n' Heavy.

  3. Kniha kovu od Václava Votruby se umístila v čele kategorie Kniha roku.

  4. Splitko Awrizis a Desire for Sorrow "Damnation & The Rotten Brood" obsadilo druhou příčku v kategorii Minialbum & Split & Singl roku.

  5. Jubilejní reedice kompletní diskografie Tortharry "25 let mezi nebem a peklem" se dostala na třetí místo v kategorii Neřadové album roku.

Kompletní výsledky Břitvy za rok 2016 najdete zde.

Velice děkujeme všem publicistům, kteří hlasovali ať již přímo pro nás, nebo pro naše tituly. Velice nás těší, že naše aktivity, ať již na poli vydavatelském, nebo pořadatelském, jsou na domácí scéně vnímány takto pozitivně.

Ještě větší dík si ale zaslouží i všichni naši fanoušci, jelikož právě jejich kontinuální podpora je tím, co umožňuje, aby se zmíněné aktivity mohly vůbec realizovat.

Příští rok oslaví MetalGate deset let na scéně a my doufáme, že budete u toho!

1 2 3 4 5 6810131722283646587288104119131140147152155158160 161 162 163