Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Epitaf rock-metal / Nový Bydžov

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Členové:

Tomáš „Hansen“ Treichel – kytara, sbor

Radek "Sid" Hladík – basa, sbor

Radek Drobný – zpěv

Pavla Novotná – klávesy

Monika „Monďa“ Andělová – bicí

......................

Stálý host: orientální tanec - Martina "Šeherezáda" Hanyšová

Bio a historie

Historie kapely Epitaf sahá do roku 1999. Na přelomu léta a podzimu se formuje první sestava – Jan Dlouhý (kytara), Pavel „Čmelák“ Bělík (basa), Tom „Hansen“ Treichel (kytara), Jakub Futera (zpěv) a Radim Zvoníček (bicí). Vznikají první skladby a v květnu 2000 demo s pracovním názvem „Královna snů“, na němž se podílí Hanka Bílková (zpěv), která zůstává v souboru do září 2000. V roce 2001 natáčí kapela první CD „Bludička“ - děje se tak v dubnu a květnu ve studiu Benas. Po natočení desky od skupiny odchází Jakub Futera (zpěv) a od června 2001 na jeho post nastupuje Radek Říha, který zůstává necelý rok. V listopadu roku 2001 vzniká deska s názvem „NEW“, kde jsou převážně písně z dema „Královna snů“. V červnu 2002 dochází opět ke změně zpěváka, kdy Radka Říhu střídá Radek Řezníček. V této sestavě se připravují nové písně, které se v červenci 2003 objevují na třetí desce s názvem „Horoskop“. V tomto roce se začínají hrát skladby Epitafu i na rádiích a bodují i v místních hitparádách. Nový vítr do plachet přináší „Wáclaf“ Tláskal, střídající zakládajícího člena Radka Zvoníčka (bicí). Koncem roku se v kapele poprvé objevují klávesové nástroje. Klávesista Luboš Groh však dlouho nevydrží a na jaře 2004 přichází místo něho Martin Drobný. Sestava se tedy obměňuje a stabilizuje. V roce 2005 je hotový materiál na další desku, a tak na přelomu jara a léta vzniká čtvrté CD „Piraňa“, podle ohlasů zatím nejúspěšnější album.

O dva roky později vzniká další velmi úspěšná deska s názvem „Noc duchů“. Na konci roku 2007 odchází zakládají člen a kytarista Jan Dlouhý a kapela další dva roky vystupuje v pětičlenném složení. Na jaře 2009 odchází další dva členové, Václav Tláskal(bicí) a Radek Řezníček(zpěv). Na to v létě téhož roku vzniká nová sestava, kde nejprve zpívá Ondřej Sehnal, kterého nakonec vystřídá Radek Drobný a za bicí usedá Lukáš Vagenknecht. V roce 2010 nastupuje Pavla Novotná(flétny, klávesy) a kapela je opět šestičlenná.V sestavě Tomáš „Hansen“ Treichel(kytara), Pavel „Čmelák“ Bělík(basa), Martin Drobný(kytara, klávesy), Radek Drobný(zpěv), Lukáš Vagenknecht(bicí) vzniká začátkem roku 2010 singl SP 2010, který předchází desce „Psycho“ vydané v únoru 2011. Ani tato sestava dlouho nevydrží a od července 2011 je Epitaf ve složení: Tomáš „Hansen“ Treichel(kytara), Martin Drobný(kytara), Radek Drobný(zpěv), Pavla Novotná(flétny, klávesy), Zdeněk „Henk“ Hloucal(basa), Monika „Monďa“ Andělová(bicí).  

V květnu 2012 dochází k drobné personální obměně. Henkova vytíženost vlastním hudebním projektem se ukázala pro EPITAF jako neakceptovatelná, tedy se po dohodě basy chopil čerstvý maturant Radek "Sid" Hladík. Stal se tak benjamínkem kapely a skvělou posilou!!

V průběhu let 2013 a 14 kapela sbírá v nové sestavě zkušenosti, objíždí kluby i zajímavé festivaly, vzhledem k časové vytíženosti však se nedeří sladot časové plány tak, aby se odehrálo více než 20-25 akcí ročně. osobitý styl autorské muziky Toma Treichela se ale posluchačům líbí a sestava funguje. V průběhu roku 2014 si dává ze zdravotních důvodů pauzu tanečnice martina, která se ale ke kapele na konci roku vrací v plné síle, eláni a s nějakými nápady na rozšíření své produkce s kapelou, což je kvitováno nejen uvnitř souboru;) veškeré dění o kapele v internetovém světě se přesouvá na stále oblíbenější sociální síť Facebook a nebo na hudební server bandZone CZ. Vlastní webovky už kapela nerozvíjí.
Samý konec roku přinesl nečekanou ránu do řad kapely - odchází kytarista Martin Drobný - rozhodl se věnovat své profesi a jiným hudebním aktivitám. kapela po krátké a intenzivní poradě se shodla na tom, že post druhého kytaristy v blízké budoucnosti nahrazovat nebide a že kapela bude fungovat dál jako pětice muzikantů s jednou kytarou. Více prostoru v aranžích pak dostávají pavliny klávesy, které slušně sekundují tomově kytaře. Poslední koncert roku 2014 pak byl zároveň premiérou, kde se hrálo v tomto konceptu... a dle ohlasů i úspěšně;)