Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bez Šance punk-rock / Police nad Metují

„"To je boj" - EP 2017 ! :)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Významy songů - EP 2017

Upraveno:

Ulice

            Nejdrsnější a nejsyrovější píseň vznikala v období „uchvácení“ českého národa tzv. migrační krizí, ostře naráží a kritizuje smýšlení lidí, kteří místo jakéhokoliv nadhledu a selského rozumu, velmi rychle přijali za své slova populistů, extrémně pravicových politických hnutí či některých xenofobně orientovaných muzikantů. Taktéž naráží i na vrcholné politické špičky našeho národa, které místo řešení tohoto problému, neváhali a využili jej k vlastním zájmům a zametením některých svých kauz pod koberec.

Já vím

            Druhá skladba, vznikla na popud našeho polického spoluobčana, zarytého komunistu a odpůrce veškerých, a to nejen punkových či rockových akcí na Policku. Krom posílání anonymních zpráv (o údajném výtržnictví a distribuci drog) na radnici. Zvládl nahlásit náš festival Bez Šance Fest za překročení hlukových limitů o týden dřív než proběhl. Takže tak, díky za to že seš, kvůli tobě napíšem ještě minimálně dvě alba kreténe.

Ovce

            Jediná věc na EP, která nemá čistě Jamesův text, vznikla na motivy básničky, kterou napsal náš bývalý zpěvák a host EP Mára Máslo, významově je poměrně blízká se songem Ulice, avšak jeho pohled na věc je daleko přímočařejší a realističtější. Ve slokách, které jsou už převážně Jamesova práce se pak odráží pohledy zpět k dobám komunismu a 90.let, které bývají v poslední době velmi opětovány, různými sociálními či věkovými skupinami lidí.

Kámoši

            Závěrečný song je jediný, který se nedotýká nějakých hlubokých politických či sociálních témat, je spíše oslavou všech přátel, kamarádů a známých, kteří to za ty roky pořád s náma táhnou. Je možné ho také vnímat jako studnici vzpomínek na různé zážitky, co se nám v partičce stali. Kinder punx vod Police, stále na tahu!  


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »