Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bengál folk-rock / Žďár nad Sázavou

„Nové CD "Exekučně zabaveno" !!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Modré nebe- Exekučně zabaveno (2014) 627 ×
  • Na Měsíc- Exekučně zabaveno (2014) 801 ×
  • A co Ty- Exekučně zabaveno (2014) 585 ×
  • Planeta snů (LIVE VosaFest 2014) 631 ×
  • Chvíle (DEMO 2014) 888 ×
  • Švýcarák- Spotřebujte do: (2013) 999 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Harmonika
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Saxofon

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

BENGÁL

Folk-rocková kapela ze Žďáru nad Sázavou.

Hrajeme písničky vlastní tvorby, vám všem pro radost a potěšení.

Jsme hlavně skvělá parta kamarádů, která svou muzikou ráda potěší jakékoliv publikum.

Bengál na Facebooku Bengál na Youtube Bengál - Google+ Bengál na Soundcloudu Bengál na KaraokeTexty

Bio a historie

Silvestr 2010 ... Založení kapely BENGÁL ... První dvě písničky.

Sešli jsme se s klukama u Alfonze doma. Marináda měl s sebou Djembe, Dan kytaru a byla nuda ...  Nápad založení kapely vyplynul na povrch nějak sám. V eufórii jsme hed poskládali naše dvě první písnčky: "Vepřo knedlo rock!" a "Bludy". Okolo půlnoci začaly vznikat velké plány ...

První vystoupení ... Aparatura.

Všichni jsme byli nadšeni a počáteční vrušení stále neodcházelo. My sypali písničky z rukávu jednu za druhou. Pravda nebyly to žádné hitovky: "Myšlenka", "Nevěra" atp. V tomto období vznikl i první větší song: "Jak Tě z hlavy dostat mám". Možná i díky ní jsme se dostali na naše první vystoupení. Bylo to v sále místní ZUŠ. Žádná velká sláva, ale začátky jsou začátky.

V tu dobu měl Dan pučenou elektrickou kytaru i s kombem od kamarádky a kytaru i zpěv jsme táhli přes malý mixáček do tohoto stroje. Nejvyšší čas s tím něco udělat.

Alfonzův sklep ... Hromada mědi.

Pak se na nás usmálo štěstí. U Alfonze ve sklepě jsme našli spoustu mědi a ta jsme si za její odvoz mohli koupit něco, co pro nás v tu dobu bylo absolutně nedostupně, krásnou 150W bednu Skytec. Taky jsme začali chodit do naší první garáže, kde probíhaly naše zkoušky. Čas běžel a Dan si pořídil novou kytaru i kombo.

Druhé vystoupení ... Klávesy.

Rok uběhl a my jsme si mohli opět zahrát v ZUŠ Františka Drdly. S novými songy jako: "Pýcha", "Poslední expres" nebo "Tunelový halušky" jsme sklidili o trochu větší potlesk. Hraní nás stále bavilo a proto jsme se rozhodli, že si natočíme vlastní CD. Kde jinde než v garáži ve velmi omezených podmínkách, v obrovské zimě zimních prázdnin. My se však těšili a neohroženě nahrávali dál. Nutno přiznat že po rozprodání všech deseti kusů jsme si uvědomili, že je to naprastá hrůza. CD jsme nechali u ledu a začali skládat nové, lepší písničky. Marináda si v tu dobu pořídil klávesy.

Prázdninová krize.

Prázdniny jsou vždy krizovým obdobím, ani u nás tomu nebylo jinak. Alfonz prostě neměl čas chodit na zkoušky, jenže jen on měl klíče od garáže a nás štvalo že nemůžem zkoušet. Přibrali jsme tedy do kapely Piepu, mladého zpěváka a kytaristu. Odzpívali jsme si dohromady dvě zkoušky. V půlce prázdnin se vše vrátilo do normálu, Piepa už s námi nehrál.

Ferda a bicí.

Vše šlo jako po drátkách a my jsme nabrali nového člena, Ferdu, který si právě pořídil bicí, to se však nezamlouvalo Marinádovi a tak nás opustil. To nám nebráilo jet dál. Všichni jsme byli nadšeni a hráli jsme také o poznání líp. Náš nový repertoár byl opět o laťku výš. Na konci letních prázdnin 2012 jsme se rozhodli udělat si vlastní vystoupení. Garáž Fest 2012. Lidí přišlo asi 20 a vydělali jsme si asi tři stovky, ale byl to koncert. Měli jsme vlastní stlouklé pódium, altánek, stánek s Kofolou. Nakonec jsme slavnostně otevřeli Belgické ovocné pivo a bylo fajn.

Nová garáž ... Krize #2 ... Odchod Ferdy ... Návrat Marinády ... Basa.

V zimě 2012, jsme prostě už nechtěli být ve staré garáži, která byla daleko a tak jsme se rozhodli pořídit si vlastní, na půl ještě s kapelou REVOCK. Háli jsme podle nás obstojně, ale s Ferdou začaly být problémy. Dost jsme se pohádali a s Ferdou se rozloučili. Byli jsme tedy bez bicích. Navrátil se však Marináda s klávesami a začali jsme opět hrát v původní formaci. Do krve se nám vrátilo nadšení a navíc se k nám přidal i Tomatou na basu, a tak jsme mohli začít hrát jako nikdy předtím.

Nová deska ... Frčíme dál.

Pilný trénink a spousty dní příjemně strávených v Garáži nám určitě prospělo. Dopilovali jsme naši tvorbu a s požehnáním kapely Black Dolphins, kteří nám propůjčili své úžasné studio, jsme se pustili do nahrávání. Netrvalo dlouho a nová deska byla na světě. "Spotřebujte do:" mělo úspěch a frčelo se dál.

Dany & Kormy

Parné léto nám otevřelo dveře do světa nových příležitostí a naše skromné kvarteto se nyní rozrostlo do rozměrů kolosálního sextetu se vším všudy. Bylo spoustu práce s doděláváním nových partů do našich písniček a tak jsme v Garáži strávili spousty bezva chvil. 

Vánoční koncerty 2013

Neúnavně jsme trénovali dál a dál, abychom se připravili na Vánoce. Všechno naše snažení jsme posunuli o tři laťky výš a výsledkem byly dva úžasné a nezapomenutelbé koncerty ke konci roku. Naše písničky zazněly v Městském divadle, kde sklidily obrovský potlesk, ale o den později také v Brně na Moravském náměstí, kde nás podpořilo spoustu Brňáků :D ... 

Marťa & Terča

Inu, jaro uteklo jako voda, za stáleho a usilovného tréninku, pochopitelně. Nicméně členů Bengálu není nikdy dost a protože nám štěstí přálo, přidaly se k nám na přelomu jara s létem doprovodné zpěvačky Marťa a Terča. Vše šlapalo jak hodinky a my se pustili do příprav na naše letní koncertní období.

Léto 2014

Koncertujeme jako o život. Naše uskupení nemohlo chybět na Vysočina festu, Vosa festu, Memoriálu J.M. ani na soutěži Skutečná Liga v Praze. Bengál kam se podíváš. Na sklonku léta se zavíráme do zkušebny a připravujeme se na nahrávání naší v pořadí již třetí desky. ... No není to paráda? :D

Nový bubeník - Zbyňďa

V průběhu babího léta nás opustil Dany, náš dosavadní bubeník - vydal se hledat svoje místo do jiných hudebních žánrů. Jeho místo však velice brzy zaplnil Zbyňďa, který do směsi vydávající při hoření oslnivé barevné světlo skvěle zapadl. Stále nahráváme desku a pilujeme co nám síly stačí a přicházející zima dovolí. :D

"Exekučně zabaveno" letí do světa

Dlouhé měcíce dřiny a odříkání, ale hlavně zábavy a bezva zážitků nechaly na povrch konečně vystoupat desku příhodně pojmenovanou "Exekučně zabaveno". S úsměvy na tvářích pozorujeme, jak se objevuje na Spotify či I-Tunes, ale hlavně jsme rádi, že jsme vám opět dali něco, o čem jsme přesvědčení, že si vždy rádi poslechnete ... :D