Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zlá Krev punk-hardcore / Otrokovice

„Bubeník je na světě!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Sedmipalec konečně venku

Upraveno:

Je to už skoro rok a dva měsíce, co jsme odjížděli z Bzence s novou nahrávkou. Navzdory mírné únavě po večerním posezení ve sklípku, jsme měli fajn pocit. Pavel, který provozuje studio Shaark, odvedl dobrou práci a s výsledkem jsme byli spokojeni. Při zamlouvání studia jsme ještě netušili, co s nahrávkou budeme dělat, šlo nám jen o to, zachytit naši aktuální tvorbu. Vydání nové desky na vinylu bylo zcela mimo naše finanční možnosti. Pak se ale povedlo navázat na spolupráci s AFA, která se nám osvědčila ještě za časů Edelweiss Piraten a deska najednou přestala být nereálným snem. Tuto spolupráci samozřejmě považujeme za důležitou nejen proto, že by bez ní deska nevyšla, ale také kvůli stávající situaci. V době, kdy fanatici a fašizující populisté volající po krvi nevinných, sbírají politické body, je nutné, aby se lidé schopni kritického myšlení a soucitu spojili a nezůstali zticha. Dalším, kdo vydání desky podpořil je vydavatelství XbastaX.

Jak je naznačeno výše, mezi nahráním písní a jejich vydáním uběhlo dost času. Termín vydání se několikrát odkládal kvůli problému s tiskárnou atd. Asi to znají i ostatní kapely, které nepatří mezi milionářskou smetánku a dělají věci svépomocí ve volných chvílích. O to víc jsme se ale na desku těšili a o to víc jsme vděčni všem, kdo nám nezištně pomohli. Tento svépomocný způsob fungování je ostatně našim srdcím nejbližší, proto náš první sedmipalec nese jméno D.I.Y. neboli „udělej si sám“. Toto je pro nás podstata, na které stojí naše scéna. Obejdeme se bez autorských práv, kontraktů i reklamních kampaní korporací. Každý se může zapojit a rozhodně nám nemusíte platit, abyste si s námi mohli na koncertě zazpívat refrén (jak to nově vyžadují jisté "punkové hvězdy"). Ukázkou D.I.Y principu je i squat Klinika, takže je celkem symbolické, že bude vinyl poprvé k dispozici právě na sobotním koncertu na Klinice.

Když už jsme zmínili ty, kdo nám tak pomohli, tak musíme poděkovat hlavně Frankovi, za zpracování grafiky desky. Dále Pitovi a Párfovi za praktickou pomoc s vydáním. Velké „Danke“ musíme říct i naší německé kamarádce Vally, která nám zorganizoval 2 minitour po Německu. Právě štědrý cesťák z prvního turné nám dost pomohl se zaplacením nákladů na studio. Na sobotní oslavu vydání desky jsme tedy nemohli pozvat nikoho jiného, než drážďanskou kapelu Teppichbodendisco, která nás na cestách po Německu doprovázela. Kromě toho, že se jedná o fajn lidi nám také přirostl k srdci jejich chytlavý punk. Nenechte si je ujít a přijďte se na Kliniku podívat! Kromě toho zahraje také kapela Punto D'Onore, ve které působí další bývalý člen Edelweiss Piraten a fanoušci Pirátů a folkové hudby se mohou těšit ještě na jeden bonus.

K desce samotné dodáme, že obsahuje 4 písně. Tři zpívané písně si můžete poslechnout na našem bandzone profilu, čtvrtou skladbou je pro nás poněkud netypické pomalejší instrumentální intro. Desku si také můžete začít objednávat na našem mailu.

 


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »