Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Taras Bullba punk-rock / Plzeň

„momentálně nekoncertujem : )“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

NOSTALGIE TOUR.

Upraveno:

Od nahrávání, které probíhalo v létě uběhla už strašná spousta času.. S Nostalgií jsme si užili svý dobrý zlý a jdeme dál. Rád bych tady připomněl koncerty, který se za tu dobu odehráli..

Původně sme dost nevěděli, jestli má cenu hrát - prakticky den po zveřejnění nový desky. Jelikož se jednalo o benefici na Food not bombs, zdálo se být po boku LE BAIN DE MAID a pražských TENGRI příhodno. Nicméně náš první koncert tohodle tour byl značně rozpačitý, ať už z jakejchkoli důvodů. I tak to stálo za to. Fotky někde najdete.  Esli ste z těch, který dají na možnost vyvarovat se chyb, dle příkladu jiného... lidi byli prostě víc natěšený, než to prostory plzeňskýho klubu Kapsa dovedly snést. Věc, která se jeví na první pohled jako strašně motivující, dovede mít z muzikantskýho pohledu i tu svou černou stránku. Ale po předlouhym zvučení, neustále přerušovanym valící se masou padající na stojany od mikrofónů, se to nějak rozjelo. Nějak.

To druhej koncík už byl o poznání lepší. Jeli sme PVA dodávkou, s čerstvě vyprodukovanym materiálem (Smety řezal, Smety lepil) na náš historicky první koncert do Brna a dokonce si zahráli po boku legendárních DIMENZIA X (teda, já je znal jenom z takový tý starý kompilace punk-rock made in slovakia, ále...). S výše uvedenými PVA jsme toho nahráli opravdu hodně. Třebas hned další štych, kde se k nám přidal i Vatího krátkodobej MOMENTÁLNÍ NÁPAD a Jam praskal ve švech. Na akci byl taky promítnutej náš první klip ke skladbě Utrpenec na útěchu.

Dál, jakoby z nebe, snesla se na Anděl pekelná čtverka WE WILL FLY z Německa. Ještě nás vybídla k společnej cestě dodávkou za dalším průzkumem Moravy. Výsledek byl takový, že jsme hráli v téměř prázdnym klubu za minirampou ve Valmezu a téměř plnym v Ostravě. Tuhle štaci nemnohým z nás zpříjemnila pikantně nová kapelní záliba, ano - je to chilli.. , mimo jiné i dost fajn lidi, co jsme tam poznali.

Pak byla Praha Cross spolu s TOXIC WASTE, kterym nechyběla společenská zdvořilost pro koštování místní frankovky za kilo z báru. Taky Lampa spolu s FANG ISLAND, NULama a NO SPILL BLOOD... kde jsme se zas předvedli v plnej parádě pro akci Místních borců.

Jelikož se nějakou dobu nic nedělo, tak sme si udělali akci jen tak pro sebe v kulturní kavárně Jabloni, což byl v podstatě takovej rodinnej mejdan.

PVAčka nás potom ještě pozvali na tři super akce... nejdřív to bylo v Mostě, následně super společnej vejlet na páteční koncert "NA KONCI SVĚTA", kde jsme táborníci hráli večer (nechtějte vědět, kde to bylo..) a druhej den pak pivní slavnosti v Nepomuku na náměstí.

BORSKÝ PANK byl DIY festival, spojený s aktivistickým promítáním FNB a účastí celkem 5 kapel. Uskutečnil se na Borskej přehradě a z volného vstupného se poplatily veškeré náklady. Mělo to jednu takovou ne zrovna šťastnou, ikdyž s odstupem v pohodě, dohru o kterej si přečtěte v Negativní prdeli...  Na doporučení Ládi Leváka pokračujeme v organizátorské praxi a vítáme makedonské NOVIOT POCHETOK v Lampě. Bylo to báječné. Taky jsme měli jet ještě s PVA do Horažďovic, jenže nebyli sme kompletní a tak za nás museli zaskočit SACCO s VANZETTIM.

Dál byla akce AMBIVALENT KONVERGENZ. Třídenní vejlet nach Deutsch und back s Pavlem z WE WILL FLY. Nürnberg, kde sme spolu s THEMPTINESS spali na parádní zkušebně a pak docela chlastali v klubu německou borovičku, nebo co to bylo - tenhle typ likéru je nám, jak dál příběh neprozrazuje, vřelým. Druhý den jsme jeli zahrát do bubenickýho muzea v Ludwigsburgu, kde to i přes slabší účast bylo parádní a následnej večírek se taky poved. Vejlet sme završili v Líních, kam nás to táhlo na ROZMETADLO FEST.

Taky sme nahráli song Líná, jako singl a už už to vypadalo, že se s touhle akcí kapitola uzavře, když tu se ozývá Vatí, že jestli bysme nechtěli zahrát v Izraeli. Vlastně se ozval už podruhý, nejdřív tam byli ňáký obštrukce.

 Nejlíp se člověk ubezpečí na koncertě - třeba na tom, kam nás do Pohody pozval Honza z Místních borců a kde jsme zahráli po boku skvělých 52 HERTZ a angličanů BAYONÉ.

 Nicméně napodruhý ten Izrael skutečně vyšel a jelikož cestopis a vlastně reportáž z akce jste už asi četli, tak jen ve zkratce. Hráli sme na celkově čtyřech místech v pořadí Haifa, Herzelyia, Tel aviv a Jeruzalém, prohlídli si památky a dokonce se i vykoupali v moři.

Následně Vatí přiletí a od tý doby hrajem stabilně ve čtyřech.

Plzeňskou premiérou je koncert v Jamu, kde bylo plno lidí, co vytvořili skvělou atmosféru, která se táhla i po celý zbytek tour. To třeba hned na dalším koncertě ve Vlachovo Březí, kam nás pozvali skvělí UCHÁZÍM. Dalším bodem byl benefit na HELPDRIVER v Lampě, kde jsme se seznámili se Zelí, která nám pak hodně pomáhala s dalším zbytkem turné. Že rock´n´roll nejni prdel, jsme se přesvědčili náhle, to když jsme díky nemoci museli zrušit půlroku dopředu domlouvané a z velké části vlastní iniciativy organizovanej vejlet s přáteli s WE WILL FLY. Měl to bejt koncert v Drážďánskym AZ CONNI, pak Berlín a Na půl cesty. No prostě tak tejden čistýho času života pro nic. Někdy bys to všechno proklel do horoucích kapek na čele v posteli. Náhrada přišla záhy. V Železné rudě je to vždycky super, a když nás tam pozve Želvín tak je to vo to víc boží. Vlastně sme tu poprvý taky zahráli pecku Rány lásky, která je cover od Social distortion. Koncert v I-Netu s písničkářem HARRY GUMPem byl energický a o co líp, hrálo se na zemi, takže byl kontakt s pařícím publikem bezprostřední. Pak byla jedna taková akce pod Lampou, která, ač hudebně nabušená samejma skvělejma kapelama (TENGRI, BTnJ), prostě dopadla na kámen úrazu, že nemáme vlastního zvukaře. Opravdu nevím, jestli to bylo tím, že jsme hráli poslední, ale to, co tamější zvukař předvedl se opravdu už nemůže opakovat. Humorná jistě bude historka o tvorbě plakátů, ale to kdyžtak osobně...  Následně pokračovala série koncertů bez společného jmenovatele různě po Ćechách, nejprve na pozvání Autonoé v budějovickém, bohužel již zaniknuvším, autonomním prostoru Kredance, taky skutečně báječnej večírek WAKE UP MOUNTAINS v Kašperskejch horách, kde nám byly odměnou jednak skvělý sety kapel BRIDGES LEFT BURNING a JUST FOR BEING,  především však naprosto bezkonkurenční zvuk. Jak to někdo dělá s láskou, je to prostě vo něčem úplně jinym - povídaly si veverky ve větvích.

Tož dál, už je zase léto a my hrajem v Pohodě s legendární MALOMOCNOSTÍ PRÁZDNOTY a HONORACÍ, která nás následně taky pozve na benefit pro kavárnu Na půl cesty do Prahy.

Jedna z posledních etap turné k naší šestý desce je v souladu s vydáním debutovýho alba našich přátel SIN TAX z Izraele. Tak proč společně něco nepodniknout.?  Promo se rozjelo na plný obrátky, Zelí se do toho pořádně opřela, takže byly články jak v tištěnejch periodikách, tak na webech. K samotnýmu koncertování. Nejprve to byl výjezd do německýho Rottenburgu, kde to bylo opravdu skvělý. Výborně zorganizovaný, dík patří Harrymu, který na akci nejenže vystoupil, dokonce jí celou pořádal (byla dvoudenní) a ještě nás u toho stihl ubytovat u nich doma. Tenhle koncert hodně zalepil následnej provar (co se týče účasti) v plzeňském Andělu. Ukazujeme klukům krásy tuzemského venkova a cesta může pokračovat. Nejprve se jede do Kladna, kde to s účastí nebylo slavný, pak do Prahy, kde to bylo o něco málo lepší (a to i přestože jsme to tam odsrali a museli krátit set). Nejlepší to bylo jednoznačně v Českých Budějovicích. Ve Velbloudu bylo plno, takhle to máme rádi. Ikdyž na HARRYHO GUMPa, kterej se tady koncertně připojil a vejlet s náma dojel, tam ještě moc lidí nebylo. Po šílenej kalbě se v různých až všelijakých stavech probouzíme v backstagi a jedeme na poslední zastávku do brněnského Vegalité, kde odehrajeme poslední koncert společného tour.

Po dlouhých dvou letech strávených výrobou Adrik posílá balík a naše deska  NOSTALGIE konečně vychází na vinylu v 21 ks!!   Má 14ti stránkovej booklet a jen bych dodal, že rozhovor s člověkem, který nám dělal lathe-cut vinyl, najdete rovněž ve zmíněném plátku NEGATIVNÍ PRDEL, který si můžete stáhnout na odkaze (https://uloz.to/!aPk8femvo/neg-prdel-v2-pdf     (..heslo je fafofif pozn. autora).

V Domažlicích nás mají rádi, a proto nelze než neodmítnout pozvání Leváka s jeho tehdy těhotnou ženou Líbou na koncert do Moskyta s TERRAFRAID a EDGARVILLE.

Úplně posledním koncertem celý tour měl být Božkov, kde jsme skutečně zahráli a někteří málem i zůstali. Jenže nám to nedalo. Zveřejnili jsme druhý klip "JEDEN ČLOVĚK" a jeli zahrát do Rock Café na další sérii benefitů pro handicapovaného Martina, kde probíhal mimojiné i křest benefiční kompilace NOW OR NEVER, na které máme taky jeden song.

Ještě pak probíhali nějaký náznaky (klip k "NEVĚŘÍM), že bychom se někde objevili. Konkrétně v Horažďovicích jsme se dokonce objevili a zahráli v minirampě místního skateparku po boku skvělých kapel průřezovej set na akci v LANDART NA ŘECE.

Závěrem bych rád dodal, že si nesmírně vážíme podpory vás všech, kteří chodíte na naše koncerty a nasloucháme..

..


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Fads27

HmmmGrrrVrrrr... zdá se mi zdá, že se mi to vůbec nezdá, že se cítím být malinko znevýhodněna a taky VIM, že se mi to fakt nezdá :D a protože " ve čtyrech to neumíme" už jsme slyšeli a jelikož víme že jste nejlepčí, vůbec vám to nežerem... to, že JAKÝ SME už neni tak úplně pravda, že taký as už ani nebudem (?) a přesto díky za všechnu tu dechberoucí příchuť pomeranče.i neříkej, že tu svojí (kvůli který!) jednoduše neuslyšim. ненужные вопросы. Umělče..

Zobrazit všechny názory »