Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Syrový tóny alternative-folk / Praha

„Garden café Taussig / 25.5. / 19:01“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Syrový info + malý rozhovor

Upraveno:

1) Máme novou Kachno GALERII, vyvedenou v responzivním designu, což znamená, že si teď můžete prohlížet fotografie svých oblíbených hudebníků i v mobilním telefonu a tabletu (klidně najednou), což je určitě přesně to, co vám dodnes chybělo. Hmmm!

2) V průběhu jara a léta proběhne natáčení nového klipu k písničce Básník. Když už se ptáte, tak ano, opět v režii neúnavného Vratislava Nohy.

3) Jestli všechna ozubená kolečka zapadnou kam mají, nepřehodí se přehazovačka a nerozvine se vinutí, dočkáte se letos prvního "domácího-studiovýho" syrovýho CéDéčka... ale pšššt, je to děsnej tajem!

---

Ve středu 19.4. jsme zahráli jako hosté na 36. Kabaretu Původního Bureše. Bylo to FBP!
V programu akce byl malý rozhovor:

Křeslo pro hosta

Do křesla pro hosta usedl kytarista, textař a zpěvák kapely Syrový tóny Ondřej Klestil.

Jak se ti sedí?
FBP. To je moje oblíbená zkratka, kterou často používám, ale je dost nepraktická, protože pak musím vysvětlovat co vlastně znamená a to se pak ze zkratky stane prodlužka.

Jak jste se dali dohromady v této sestavě a co tomu předcházelo?
Začínali jsme před mnoha a mnoha lety s akordeonistou (tehdy kytaristou) Michalem jako duo (myslím, že to bylo dost strašidelný) a pak přicházeli a odcházeli další hudebníci, jak už to tak v kapelách chodí, až se to před nějakými pěti lety ustálilo v sestavě akustická kytara + zpěv, akordeon/el. kytara, basa a bubny. Poutavěji to snad ani popsat nelze.

Hrajete vlastní písně i zhudebněnou poesii. Který z těch básníků je ti nejbližší?
Určitě F. Villon, jeho básně (v překladu Otokara Fischera) znám už skoro zpaměti, což není ani tak tím, že bych měl dobrou paměť, ale prostě proto, že jsem je četl už mnohokrát... a možná že i vícekrát. Zhudebnil jsem např. Baladu na jazyky klevetníků, kterou ale momentálně nehrajeme. Dobrej nápad zase začít.

Máte někdo zahradu? A zeď proti zlodějům?
Nemám, jen o tom zpívám.

Co bys řekl ke svému projektu Turdus Merula?
FBP. Mrkněte na stránky www.turdusmerula.cz, třeba se tam dočtete, co ta zkratka znamená... a když už tam budete, nezapomeňte si stáhnout CD Zobí kosání.

Barvíte o Velikonocích vejce?
Určitě ne, ale jistej si tím nejsem.

Tvůj vztah k syrovosti?
Dal bych si tataráček.

Pocházíš z rodiny, kde se nějakým formám umělecké tvorby věnují snad úplně všichni…
Maminka je textilní výtvarnice a hudebnice. Tatínek je také hudebník a dělá koláže. Přes čtyřicet let spolu hrají vlastní písničky. Alespoň jednou v roce uděláme společný koncert. Sestra Bára má talent na všelicos. Maluje, hraje na flétnu a na piano a skvělou fotku udělá i se starým mobilem, který snad ani nemá foťák. Hrála několik let v kapele na flétnu, umí udělat skvělý druhý hlas... několik melodií jsem pak přepsal pro akordeon. S takovou partičkou se jeden nenudí.

Daniela používá vpravdě netradiční bicí soupravu. Jak to vzniklo?
Moje a Michalova představa byla, že by nám stačil jenom velký buben, třeba floor tom, na který by se hrálo tympánovejma paličkama a kolem by byly další perkuse na dotváření zvuku. Daniela si k tomu přidala virbl a hajku, což se ukázalo jako skvělý nápad. A takhle my si tady hrajeme.

Obligátní otázka: Co čteš, poslucháš, na co se díváš?
Nemám vyhraněný styl, takže jsem schopný zkonzumovat téměř cokoli a to nepotřebné prostě zahodím. Když mě budete tajně sledovat, zjistíte, že za sebou nechávám haldy "odpadků".
 
Nedávno jsem napsal básničku do soutěže #čtuprotože, kterou jsem ale nakonec neodeslal.

#čtuprotože mohu být tulák po hvězdách
S rošťákem Villonem baladu rázně pěji
Čtu protože mohu být detektiv i vrah
A s Pratchettem se nahlas v metru směji
Nečíst? To je jako být pod drnem
Čtu, tedy jsem!

Jakou otázku bys chtěl dostat?
Máš nějaká přání? O čem uvažuješ do budoucnosti?

Máš nějaká přání? O čem uvažuješ do budoucnosti?
Byl bych moc rád, kdyby se letos podařilo dodělat syrový CéDéčko, materiálu máme habaděj. Takže nestát, nekoukat, dělat!


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Lucie


Bez profilu

Slyšela jsem nové nahrávky. A je to jasný - zrajete! Jako víno.. Moc povedené!

Lucie

zizkovanda

Ahoj kapelo, vcera jsem vas slysela v Rybe na ruby poprve nazivo a je to teda skvela hudba! Urcite vyrazim na nejaky dalsi koncert :-). At vam to hraje takhle pekne dal a uzivejte cas predvanocni! Vase nova fanynka zizkovanda :-)

Zobrazit všechny názory »