Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Quercus rock-heavy / Dubany

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Quercus – rocková kapela Quercus z Moravy.

Veřejné vystupování jsme zahájili již v roce 1981 jako soubor vokálně instrumentální po úspěšně provedených přehrávkách.

I přes neustálé zákazy od komančů jsme se snad zapsali do paměti našich příznivců , i když vyjádření Okresního kulturního střediska znělo: kapela vyhraněným hudebním žánrem a nadměrnou hlučností fanatizovala své příznivce na veřejných produkcích natolik, že se akce s naší kapelou staly pořadatelsky neúměrně náročné a společensky nežádoucí.

I přes nesouhlas Okresního kulturního střediska v Prostějově jsme hráli songy, ve kterých se údajně vyskytovaly náznaky nihilistických životních postojů, obdivu k alkoholismu a absurdních výrazových prostředků.

Přistupovali jsme neseriózně k zákazu používání názvu ,,Quercus” vydaného Okresním národním výborem v Prostějově a nespolupracovali jsme s pořadateli při tvorbě plakátů.

Po dlouhém boji s totalitním režimem naše kapela padla na začátku prosince 1983, nová naděje svitla když naše kapela obsadila 2.místo v okresním kole Rockfestu 1987.

Koncem roku 1988 se kapela registrovala pod názvem Rotor, který zůstal až do 1990 kdy vzešla v platnost vyhláška č.139 která ruší povinnost souboru ,,lidových hudebníků” být zřizován. Kapela poté opět přijala název Quercus.

V současné době jsme kapelu dali zase do kupy. Hrajeme především na tanečních zábavách, ale i na soukromých akcích.

2.7.2010 kapela vystupuje v Bílovicích u Prostějova, kde slaví své 30-té výročí své existence.

Bio a historie

 

  • Petr Navrátil - zpěv
  • Jiří Dubanský - kytara
  • Stanislav Holinka - kytara
  • Jaroslav Rozsíval - baskytara
  • Roman Zahradníček ml. - bicí