Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Paralet rock / Louny

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Osoby a obsazení:

Tomáš Železný – zpěv

Antonin Hluštík – elektrická kytara

Petr Mašek – elektrická kytara, zpěv

Jakub Dolejš – basová kytara

Míra Blažek – bicí, zpěv

Dvě kytary, basa, buben, zpěv. Útočiště v Lounech, fanoušek Karel Rais, žánr je rock plus mínus, občasně si půjčujeme jiné muzikanty a muzikantky. Založili jsme o.s. Dobroděj. Hrajeme pro radost. Tonda rád k pivu Ivu, Jakub balkónové víno, Plech tetu, Plazík perucký majzlík a Mašek chrastění flašek. To jsou vyčerpávající informace o kapele.

Bio a historie

Já řku. V roce 1990 tři chasníci založili metalovou kapelu Exhumace. Červi, kříže, mrtvoly a satani. To je drželo zhruba do roku 1994. Byli to Kostřížek s Maškem a Plazíkem. Hrozně hrozili a drtili. Pak se přejmenovali na Friends a trochu ubrali. V roce 1996 se rozhodli pro jméno Paralet a to zatim drží.

Bylo to asi takhlenc (stručně):

Ve Friends přišel basista Pružina a na zpěv Petr Pilař. Ten asi dvakrát odešel a hrálo se i bez něj. Basu vystřídal Iggy a jeho pak Miklík. Někdy mezi tim přišel Vadaska, ten, co teď zpívá v Berušce a po něm už zůstal Plechovka dodnes. Basu převzal Dopita též dodnes, ještě se tam objevil na nějakou dobu zahraniční Eržik a po něm Tonda. Ten je zasejc do dnes. V době Iggyho a Miklíka mačkal ještě klávesy Šuk, ten se pak zaláskoval do Hermelíny a oba spolu vzali čápa do německa k Helmutovi. Po něm klávesoval Richard "penkové srdce" a ten skončil spolu s koncem roku 2012. Ještě jsem zapomněl na několik let s trumpetou, do níž foukal vzduch se slinama Pavel Brož z kapely Dechovka. Ten to pak vzdal se slovy, že s takovýma hovadama hrát nebude.