Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Michal Penk pop-rock / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Svoboda 512 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Michal Penk (* 19. dubna 1968) je český zpěvák, skladatel a hudebník.

 

Michal Penk byl v dětství úspěšný klavírista. V nejvýznamnějších soutěžích získával skvělá umístění. Jeden z nejkvalitnejších československých hudebníku.

V roku 1984 začal hrát v skupině Julie 2300. V roce 1985 hledali zpěváka do skupiny Lucie a tip na Michala Penka dal tehdejší manažér Michal Kaizr. V listopadu 1985 Penka do kapely přijali. Během Lucie hrál i v kapele Bossanova.V průběhu léta 1986 zpěvák Michal Penk kapelu Lucie opustil, protože ho zlákal Ladislav Štaidl do Orchestru Ladislava Štaidla. Později z něj stal idol dívek v někdejším Československu.

 

Spolupracoval s producentským duem ORM (Petr Dvořák a Pavel Růžička), se kterými na sebe výrazně upozornil koncem 80. let ploužáky jako Odpusťte nám nebo Stín. Současně vystupoval v duetech s Ivetou Bartošovou. Složil pro ni hudbu k písním Útoč svou láskouZávod s mládímTichá píseň. Nazpíval titulní píseň k TV seriálu Chlapci a chlapi Má daleká (seriál o vojácích hrali tam např.: Eva Vejmělková, Martin Zounar, Sabina Laurinová a jiní) . V roce 1989 mu vyšlo jeho první album Michal Penk. Po Sametové revoluci založil kapelu Sing Sing, která hrála hardrock. Vydali čtyři alba. V hudební tvorbě produkoval alba zpěvačce Tereze Pergnerové.

Počátkem 90. let se znovu vrátil na výsluní s písní O bláznech. Je to jeho největší a nejúspěšnější hit. K písničce O bláznech natočil i videoklip, který mu režíroval Sagvan Tofi. V roce 1993 pro film Kanárská spojka složil scénickou hudbu a nazpíval skladby. V tomhle filmu vystupoval i jako herec, hrál tu sám sebe. K filmu vydal album Naopak s podtitulem Kanárská spojka. Do roku 1994 se mu dařilo, ale pak přišel strmý pád. V letech 1996 - 2001 byl drogově závislým. Později se z něj stal věřící, ale po čase se stal opět drogově závislým. Poté se vzpamatoval a začal se v letech 2002 a 2004 opět připomínat. Podle svých slov je už teď čistý, ale jeho hudební plány mu prozatím nevycházejí. Hrál v českém muzikálu Michala Davida na motívy románu Alexandra Dumase - Tři mušketýři postavu Aramisa.

V 80. letech spolupracoval s Ivetou Bartošovou, se kterou spolu žili ve společné domácnosti. Potom Michal Penk seznámil Ivetu Bartošovou s Ladislavem Štaidlem. Zpěvačka Michala kvůli Štaidlovi opustila.

Roku 1991 se mu s jeho tehdejší přítelkyní narodil syn Christopher. Ti nyní společně žijí v Anglii.

 


Fanoušci: 13

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
4 644
Poslechnuto skladeb
512
Profil registrován
4.3.2011