Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hugo a já Lo-Fi-acoustic / Roztoky

„Nové CD - Knoflík!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Osočení

Text písničky Osočení jsem začal psát někdy před dvěmi lety. Tehdy jsem si přečetl stejnojmenou knihu nakladatelství 68 Publishers a několik měsíců jsem nedokázal myslet na nic jiného. Knížka je sborníkem skutečných příběhů lidí uvedených v tzv. Cibulkových seznamech spolupracovníků StB. Můj text je jakýmsi průnikem několika z těch osudů. Hug.

Osočení

(„Ne v pohoršení, v důvěře a v lásce ať pokračuje cesta, moje i všech.“ – Sylva Daníčková)

Poprvé jí viděl oknem z kasína / a i když nevěřil že se to může stát / najednou věděl že tady všechno začíná / a venku zuřil rok třiapadesát // Kráčela krupobitím sprosťáren / všechny ty výstřely těžce mimo cíl / a jak byl oslněný tím obrazem / zavolal na ní ze všech sil: // Když je noc dlouhá a studená jak válka / a všude kolem jsou jen rudý prapory / už ani nevím jestli existuje láska / ale jsem rád / opravu rád / že existuješ ty // Poprvé se dotkli za šest měsíců / co je půl roku oproti věčnosti? / Byli jen dva a byli proti tisícům / kolektivně šťastných bytostí // Takže je čekal jen vysídlený vesmír / vylámaný okna a pobořený zdi / řekla mu: I tady můžeme být šťastní / dokonce i tady můžeme mít sny // Když je noc dlouhá a studená jak válka / a všude kolem jsou jen rudý prapory / už ani nevím jestli existuje láska / ale jsem ráda / opravu ráda / že existuješ ty // Tohleto není další příběh obyčejných lidí / na pozadí velkých a neopakovatelných dějin / ne ne ne je to vždycky stejný / vždycky tak stejný / ale v tomhle příběhu je to přesně naopak / tehdy ty dějiny byly obyčejný // Nemůžeš dvakrát přejít stejnou řeku / je ovšem snadný utopit se v ní / o první dítě přišla při výslechu / druhý se dožilo jen osmnácti dní // A jak čas běžel tak zůstávali sami / až v roce Charty ses jim narodila ty / přestárlý otec a matka s šedinami / a jejich šeptající rty: // Když je noc dlouhá a studená jak válka / a všude kolem jsou jen rudý prapory / už ani nevíme jestli existuje láska / ale jsme rádi / opravu rádi / že existuješ ty // Oba je stokrát vyhodili z práce / a pro pár koncertů jim zapálili dům / na vratech nápisy že zrádci plodí zrádce / snad jako oslava revolučních dnů // A tvoje oči všechno dobře vidí / když slova rodičů zůstala ti vším: / Slabý je ten kdo věčně nenávidí / silný je ten kdo odpouští // Když je noc dlouhá a studená jak válka / a všude kolem jsou jen rudý prapory / už ani nevím jestli existuje láska / ale jsem ráda / opravu ráda / že existujete vy // Tohleto není další příběh obyčejných lidí / na pozadí velkých a neopakovatelných dějin / ne ne ne je to vždycky stejný / bože tak stejný / ale v tomhle příběhu je to přesně naopak / tehdy ty dějiny byly obyčejný // Pokaždé když se nová doba tvoří / a starým křivdám jdeme ve stopách / musíš mi věřit že tahle bolest shoří / dříve než skončí listopad // Bylo dost přátel kteří uvěřili / tomuhle seznamu estébáckých lží / a jejich jménům na straně dvacet čtyři / silný je ten kdo odpouští // A potom umřeli / v horoucím a přesvědčivém stisku / a to je pravda / celá pravda / konec svazku // Když je noc dlouhá a ty jsi nezavřela vrátka / a všude kolem jsou jen různý seznamy / proč se mě ptáš jestli existuje láska / když důkazem toho je / že existuješ ty / ty / ty / a ty….

  


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

tla

Osočení je hodně silný text, jsem rád, že jsem ho objevil. Bude nahrávka?

Zobrazit všechny názory »