Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

His Master's Voice Band jazz-world music / Tábor

„Nové CD INSIGHT je na světě - ochutnávky v playlistu“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • I Got Rhythm 222 ×
  • Detour Ahead 157 ×
  • If You're Gonna Play In Texas 121 ×
  • In My Life 99 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Beatbox
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Beatbox
Nástrojové obsazení: Zpěv, Beatbox

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

His Master's Voice Band – táborský vokální soubor založený v roce 2006. Svůj repertoár skládá zejména z vokálních úprav jazzových, rockových a populárních písní, jemně okořeněných drobnými skladbami renesančními, spirituály a písněmi cizích národů. 

Mimo vlastních pěveckých vystoupení soubor koncertuje s jinými hudebními tělesy, např. Tábor Superstar Band (2007 – fragmenty rockové opery Jesus Christ Superstar) či Tarapaca Jazz (2008, 2009 – společné vánoční vystoupení). Spolupracuje také při natáčení filmové hudby a sám vlastními vedlejšími projekty (Klezmer kapela, Collegium Taizé) přispívá ke kulturním programům táborských sdružení. 

Členové souboru, hudebníci mnoha různých občanských povolání, mají za sebou vesměs pěvecké zkušenosti z jiných táborských i mimotáborských sborových těles (Domino, Chrámový sbor, Pěvecký sbor Gymnázia Pierra de Coubertina, Artn, BohemiaChor, Pražští Pěvci).
 
Line-up:
H#is Master's Voice Band:
Klára Jakšičová - soprán, zmocněnkyně pro styk s fanoušky
Lenka Čechtická - alt, senior time manager, šéfka komise pro jaterní klid a zakládající členka a předsedkyně odboru personálních záloh
Anna "Alpa" Nimrichtrová  - alt, komisařka pro čas konce zkoušek, zmocněnkyně pro styk s členy souboru
Eva "Krize" Křížová - alt, příležitostně i tenor :-), managerka a booking agent velmi výkonná členka komise pro teambuilding a jaterní tréning místopředsedkyně odboru personálních záloh
Michal "Houdík" Houda - tenor, doktor, hustej dramaturg, oficiální arytmik souboru, velmi výkonný člen komise pro  teambuilding a jaterní tréning
Pepa Čechtický - baryton, hustej a uměleckej řiditel, velmi výkonný šéf komise pro teambuilding a jaterní tréning
Kuba Smrčka - bas, doktor, ministr předkoncertní paniky, referent odpočinku mezi pokusy o intoxikaci organismu látkou C2H5OH, velmi výkonný člen komise pro teambuilding a jaterní tréning 
Honza Čechtický - beatbox, manažér, referent pozdních příchodů (když už přijde), velmi výkonný člen komise pro  teambuilding a jaterní tréning 
Podpůrný tým:
David Juráň - mistr zvuku a ministr motodopravy
Petr "Buklák" Kukla - choreograf a vrchní uvaděčka
 

Bio a historie

2012

Očekávaná, poměrně dlouhotrvající deska s názvem Insight byla vydána v červnu a pokřtěna v táborském Divadle Oskara Nedbala za spoluúčasti špičkových táborských muzikantů Denisy Gyürkeové a Štěpána Tůmy. Repertoár desky jste měli možnost si poslechnout na našich koncertech a dalších vystoupeních.

2011

Po prvních zimě-jarních koncertech v Počepicích, Českých Budějovicích a Táboře odjíždí do zahraničí na služební pobyt Jana Haraštová. Na její místo (původně dočasně) nastupuje táborská gymnazistkaKlára Jakšičová; poprvé se představuje na květnovém promenádním koncertě. Celosvětová finanční krize se projevuje i na výrazně menším počtu koncertních pozvánek než v minulých letech; přesto soubor absolvuje zhruba desítku kratších i delších vystoupení. Na Táborská setkání si po dvou letech opět zveme pražský dívčí kvartet G*apeels. Na začátku léta začínáme natáčet novou, plnoformátovou desku; její vydání je plánováno na přelom roku. Rok 2011 završíme večer před Štědrým dnem již vánočním koncertem v Music Clubu Orion v Táboře.

2010

V polovině roku po koncertech v Praze a v Táboře se s HMVB loučí zakládající sopranistka Han(ič)ka Szolgayová. Na Táborských setkáních v září září znovu Voxtet, chystá se podzimní koncert v Divadle Oskara Nedbala v Táboře a také vánoční vystoupení v MC Orion, rovněž v Táboře.

2009

Úspěšným květnovým koncertem v německé Kostnici a sérií vystoupení na Táborsku (ale také v Praze) vstoupil His Master's Voice Band do své druhé regulérní sezóny. Za sebou má Táborská setkání s G*apeels, sérii podzimních a vánočních vystoupení s Tarapacou a zejména křest svého prvního cédéčka na listopadovém koncertu s Voxtetem v Táboře.

2008

Soubor konečně pilně piluje nový, zejména jazzový a poprockový repertoár. K výrazným změnám dochází v ženských hlasech: v sopránu na čas vystupuje Vlaďka Tomanová a po ní Jana Haraštová, vedle se prohodily Alpa s Hankou. Soubor již pravidelně vystupuje na táborských festivalech (Kotnov, Léto nad Jordánem, Táborská setkání) a při dalších drobnějších příležitostech. Sezónu završuje úspěšným vánočním koncertem v Divadle Oskara Nedbala společně s táborskou kapelou Tarapaca Jazz.

2007

Novým impulsem pro činnost souboru je spolupráce a koncertování s Tábor Superstar Bandem, interpretujícím průřez stěžejními skladbami rockové opery Jesus Christ Superstar. Vlastnímu vystupování se soubor věnuje stále málo, vrcholem je dvojkoncert v rámci zářijových Táborských setkání. Po Táborských setkáních soubor opouštějí sopranistky Petra Janovská a Hanka Doudová. Hledání nové zpěvačky netrvá dlouho, do souboru téměř záhy přichází Anna Nimrichtrová (Alpa), která poprvé vystupuje na vánočních koncertech v Táboře a v okolních obcích.

2006

Místem zrodu vokálního souboru His Master's Voice Band je táborská restaurace U Švejka, kde bývalí i současní členové pěveckého sboru Domino pořádají již nějaký ten pátek pravidelné nedělní tiskové konference. Tam v únoru 2006 přichází nabídka na vystoupení pěveckého sboru v rámci doprovodného programu třetího ročníku charitativního koncertu Velikonoce s Jesusem, který v Táboře pořádá sdružení Fest 2004. Po krátké debatě přítomných (Kuba Smrčka, Michal Houda, Pepa Čechtický, Lenka Heřmánková a Honza Čechtický) bylo rozhodnuto, že nabídka bude přijata formou založení souboru speciálně pro tuto příležitost. Chybějící ženské hlasy doplnily záhy Petra Janovská, Hanka Doudová a Hanka Szolgayová a basovou sekci Jordán. 

Nově vzniklý soubor si dal pracovní název d-mini a krátký čas do koncertu věnuje nácviku známých skladeb z repertoáru táborského Domina. Po skončení koncertu a kladných ohlasů z řad publika se soubor rozhoduje pokračovat v činnosti i nadále s vlastním repertoárem. Ukazuje se však, že zvolený model zkoušek a příležitostných vystoupení nevede k rozvoji souboru ani uspokojení jeho členů, soubor až na několik drobných výjimek prakticky nevystupuje. V souboru nepokračuje kvůli pracovnímu vytížení ani Jordán.