Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Harmasan punk-rock'n'roll / Vodochody

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

5.5. Na Slamníku - 20 let HARMASANU!

Touto dobou si připomínáme 20 let od chvíle, kdy neúspěšná skupina Karisa fariskif po svém tichém rozpadu zreinkarnovala a pod názvem Harmasan začala psát svou pohnutou historii.
Sestava se zredukovala na kvartet Kocán, Noha, Klonfar, Čihák a pokusy o coververze byly nahrazeny absolutním důrazem na vlastní tvorbu.
Impulsem pro znovuzrození kapely byl školní majáles, kde jsme vedením školy dostali prostor pro pořádání aktivit všeho druhu. Repertoár vlastních písní se rozrostl na šest, což nebylo mnoho, ale lehkost, s jakou jsme začali tvořit nové písně dávala naději, že u šesti dlouho nezůstane. Špatná zkušenost z minula navíc velela, že program má být krátký a úderný.
Po špatné zkušenosti s ozvučením se také ot...evřel prostor pro Kocána, který všema deseti sepsal všech šest textů na papír, který byl následně namnožen a poslán do publika. Jelikož se v našich textech sem tam objevil výraz neslučitelný s chováním právě maturujícího studenta, musel Kocán texty řádně zcenzurtovat. Některé jeho cenzorské zásahy byly tak zdařilé, že málem vytlačily původní sprostonárodní verze textů. Např. "zvednu svojí zadek" nebo "orič voni ty svině".
O úspěších se nedá psát příliš poutavě, proto jen uveďme, že první vystoupení proběhlo 1. května roku 1996 v aule pražského gymnázia Jana Keplera, a jelikož bylo shledáno jako úspěšné, došlo k jeho opakování 29. 6. téhož roku na témže místě. O této repríze se též nic poutavého nedá napsat, takže netřeba napovídat, že od této chvíle se již 20 let zejména po Praze, Sedlčansku a Turnovsku sem tam ozvou naše tóny připomínající motor s vynechávajícím válcem, lokomotivu s obutým kolem, muže na záchytce, ženu na ultrazvuku nebo přežvýkavce ve šroubárně. Za svou kariéru jsme prodali asi 300 nosičů a jeden člověk nám sdělil, že jsme bezesporu nejlepší punková kapela v Praze jejím širším okolí.
Zanechme ovšem chlubení a řekněme si, co nás nyní bude čekat:
- volná zábava
- oslava Koubových 400. narozenin (20 na druhou Harmasanu!)
- Harmasan, jak ho mnozí neznáte - tedy v původní sestavě; účast přislíbil Čihák i Klonfar
- Harmasan, jak ho mnozí neznáte - tedy dnes aktuální sestava Kocán, Noha, Kalivoda, Kalivoda, Galata.
Skutečné pořadí bodů programu nemusí odpovídat zde psanému, budou se pravděpodobně překrývat nebo spolu nemilosrdně soupeřit, neboť společnost je rozdělená a kontroverzi je možné nalézt už dokonce i například v tvrzení, že půllitr má dno. Jistě se najdou i tací, kteří zpochybní našich 20 let.
Vstupné, jak jsme si již zvykli, bude dobrovolné a skončí v nočníku.

Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

LUBOS CHVM


Bez profilu

ahojte....na www.chvm.sk najdete skladbu HARMASAN

Zobrazit všechny názory »