MetalGate - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 17 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283646597593113133150164175183188192195197 198 199 200 201 202 203 204 205207209212216221227235245257271286301315326335341346349351353 354 355 356

Jedenáctá várka kapel potvrzených pro MGCDF 2017!

Vážení přátelé, s novým týdnem tu máme opět další expanzi soupisky MGCDF 2017. Ne, ještě nekončíme, i když do finiše se už blížíme. Zůstáváme na domácí scéně a pohybovat se budeme zase pro změnu v méně ortodoxních vodách.

Nově se tedy těšte na:

ARCH OF HELL (cz)

Pokud máte povědomí o brněnské metalové scéně, jméno ARCH OF HELL vám jistě nebude neznámé. Tato banda vznikla v roce 2006 jakožto melodic black metalové těleso, avšak postupem času se propracovala někam na pomezí symfonického a melodického metalu, do kterého přidává death metalové vlivy. Kapelní diskografie obsahuje dva zářezy, a to debutové album „One Day“ z roku 2008 a druhou studiovku „Freakshow“ z roku 2016. Mezi kapelní aktivity taktéž patří pořádání populárního festivalu Waiting for the Winter na domácí brněnské půdě, který se loni dočkal i své jarní variace Waiting for the Summer. Na MGCDF už AoH byli, a to v roce 2011, takže je po šesti letech vítáme zpět. Buďte u toho!

Youtube Video VKqqIf2zBEYYoutube Video VKqqIf2zBEY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SECRET OF DARKNESS (cz)

Melodic blackened death metalová smečka vzniklá v roce 2005, kdy se dává dohromady jádro sestavy kapely. V únoru 2006 proběhl první koncert této formace, pouze instrumentální, jelikož se SoD nepodařilo sehnat vhodného zpěváka. Tento problém je vyřešen v listopadu 2006 a kapela tak může začít fungovat naplno. V roce 2008 vychází debutové EP „…and the Dark Begins“. O dva roky později se SoD stávají stájovou kapelou MetalGate Records, pod kterými vychází oba následující počiny, a to „(IN)HUMANITY“ v roce 2011 a „Neotericus Universum“ v roce 2014. V rámci svých koncertních aktivit SoD dvakrát předskakovali Rotting Christ na klubovém festivalu Hellenic Darkness, navštívili Norsko a Německo, vystoupili na Brutal Assaultu a již třikrát zahráli u nás na MGCDF. Fanoušci black-death metalu skandinávského střihu by rozhodně neměli chybět u jejich čtvrtého návratu na naše podium.

Youtube Video 6rtfkGj-1awYoutube Video 6rtfkGj-1aw

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOUL DECODER (cz)

U kapel působících ve vodách metalové avantgardy se stává, že jejich hudební styl nelze dost dobře definovat či klasifikovat. Takový je i případ pražského komanda SOUL DECODER, které vzniklo na přelomu 2012 a 2013. V únoru 2014 následoval první koncert v pražském klubu Cross, a na jaře následujícího roku vzniklo debutové EP „Turn Off The Sun“. Toto bylo jediným zářezem v kapelní diskografii až do loňského léta, kdy vznikl singl „Rotten Roses“, který představuje novou kapitolu v hudebním směřováním kapely, a to posun od melodického death metalu a metalcoru k techničtějšímu, atmosferičtějšímu, progresivnějšímu a extrémnějšímu výrazivu. Pokud tedy holdujete kapelám, které nehledí na žánrové konvence a jdou svojí vlastní cestou, neměli by vás SOUL DECODER na MGCDF minout!

Youtube Video XstlHLWwYlIYoutube Video XstlHLWwYlI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SELF-HATRED (cz)

Plzeňská formace, která vznikla v roce 2014 původně jako jednočlenný projekt, ale záhy se transformovala v plnohodnotnou kapelu navazující na ty nejlepší tradice české doom metalové scény. Aby taky ne, když v řadách SELF-HATRED působí veteráni z Et Moriemur, Dissolving of Prodigy, SSOGE, Llyr, či Quercus. Ona návaznost je ovšem pojata specifickým způsobem, který kombinuje funeral doom a depressive black metal, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na debutovém albu "Theia", které vyšlo loni v září a zaslouženě sklízí řadu pozitivních ohlasů. Přijďte se přesvědčit o tom, že český doom rozhodně ještě není odepsaný!

Youtube Video vF2pyhM9aFkYoutube Video vF2pyhM9aFk

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej Tortharry shop | Předprodej Buy Ticket (e-vstupenky)

Důlní kompozice vo.III - "V těžní kleci květ"

Vážení přátelé, když už jsme u alb, zabrousíme opět k dalšímu z chystaných titulů, a to k albu "Illud Tempus" industrial metalového důlního konsorcia War For War. Dnes zakončíme průzkum hudební stránky celé záležitosti, což znamená, že tu pro vás máme třetí ze slíbených ukázek, stejně jako minule ve formě živáku.

Jedná se o druhou skladbu na albu nazvanou "V těžní kleci květ". Přejeme příjemný poslech!

Youtube Video Zp1FUzYnfXcYoutube Video Zp1FUzYnfXc

Vychází 10.4.2017 u MetalGate Records. Předobjednávejte na MetalGate e-shop!

Sedmá kapitola příběhu MANTY

Upraveno:

Vážení přátelé, pokud vám už chybělo pokračování našeho lovecraftovského mystéria, vztahujícího se k chystané nové desce "MANTA" post-rockového projektu Postcards from Arkham, máme pro vás dobré zprávy. Další díl je tady!

Minule jsme navštívili ikonický Dunwich; dnes vám přinášíme další článek z pera Rogera J. Greevese o tom, co se dělo dále.

Jako obvykle tu máme jak originál z roku 1923:

Tak přepis pro snazší četbu. Přejeme podivné počtení a pokračování příště!

Na pokraji průlomu?

Indicie nalezené v Dunwichi

Vážení čtenáři, během své novinářské kariéry v Akrham Advertiser jsem přinášel zprávy z různých událostí. Některé byly fádní, některé stály za zmínku, některé byly dokonce i nebezpečné, ale žádná z nich se nemůže rovnat tomuto pátrání po Mantě Primordialis a jejích následovnících. Nikdy bych netušil, že se z dopisu od profesora Downbarrowa vyklube pátrání, které mě zavede na podivná místa a do ještě podivnějších událostí. S největší pravděpodobností zacházím až příliš daleko. Pronásleduji síly, které nechápu, ani nedokážu ovládat. A přesto, touha přijít tomu všemu na kloub, mě neustále nutí pokračovat.

A tak jsem se ocitl v Dunwichi, před starým srubem na úpatí Sentinell Hill, hodlajíc vstoupit dovnitř, ale ustrnuvší na místě, sledujíc pravděpodobně jakousi vizi toho, co se zde odehrálo.

Před očima mi vyvstal vnitřek srubu, zahalený závojem stínu a jakoby proměnlivý…jeho jednotlivé části vyvstávaly do popředí, jen aby záhy zmizely zpět do nezřetelnosti. Mezi nimi se obdobně objevovaly a zase mizely siluety postav. Některé z nich hráli na různé hudební nástroje…jiné stáli bez hnutí jakoby ponořené do jakéhosi hlubokého meditativního rozjímání.

Pak tady byly zvuky…kytary a smyčce…hrající proti sobě, ale zároveň v souladu…symetrická kakofonie gradující k mysl drtícímu crescendu. Mohl bych ale přísahat, že jsem slyšel ještě něco…pod tím vším. Neurčitý šepot…opakující se…připomínalo mi to nějaký rituální chorál. A ještě hlouběji…byla to snad flétna?

Stejně rychle jako se tato vize objevila, tak zmizela. Místo ní jsem měl před očima opět onen starý srub a svoji ruku na klice. Ačkoliv jsem byl otřesen z toho, co mě postihlo, rozhodl jsem se i tak vstoupit. Jak jsem poněkud očekával, uvnitř nikdo nebyl a ani to nevypadalo, že by zde někdo nedávno přebýval. Tu a tam se válel tlející nábytek, pokrytý silnou vrstvou prachu a pavučin.

Začal jsem interiér prohledávat, ale zpočátku nemohl najít nic, co by mé pátrání posunulo dále. Ale pak jsem v jedné malé a téměř zcela rozpadlé skříňce v zadní místnosti nalezl starou knihu. Jeden pohled na přebal stačil, abych věděl, že jsem takzvaně narazil na zlato.

Azathoth In Musica – stejně se jmenoval dokument, který se ke mně bůhvíjak dostal v Innsmouthu, a který mě vlastně přivedl na toto místo. Vypadá to, že to, co jsem považoval pouze za pamflet, byl ve skutečnosti pouze fragment mnohem rozsáhlejšího díla, které jsem nyní držel v ruce. Bylo nutné ji pořádně prostudovat. Dokončil jsem tedy svůj průzkum, vrátil se do vesnice a odjel z Dunwiche.

Nečekané pozvání

Po návratu do Arkhamu jsem několik dní strávil studováním mého nálezu. Povětšinou se kniha zabírala věcmi, kterým jsem pramálo rozuměl. Psalo se v ní, že vše, co vnímáme, „úhelný prostor“, jak to nazýval autor textu, je pouze slupkou, za kterou leží další prostory „modality a projevů existence“. Některé z nich jsou pro nás srozumitelné, jiné nikoliv. Dále se zde psalo, že ještě za těmito leží samotná podstata bytí – „Abstraktní Stroj: nelokalizovatelný, nedimensionální chaos, chaotická síla, spletitý svazek odchylných linií, pro který měl šílený Arab jméno AZATHOTH, Pán Všeho; osídlený nekonečnými částečkami nehmatatelné hmoty, jejíž každé konkrétní nakupení je multiplicitou, stáváním se, segmentem, vibrací. A Abstraktní Stroj je průsečíkem jich všech.“

Jak text knihy dále vysvětloval, „Abstraktní Stroj zná pouze pohyb a potencialitu. Je v nekončící fluktuaci a tím pohání své částečky v utváření náhodných korelací, ze kterých pak mohou vzniknout jádra individuace, čímž překročí sebe sama a vyzáří dimensionální prostor horizontálních vrstev, vertikálních průřezů, nepsaných běžných linií a celkové zemské niterné síly.“

Nejsem z toho o nic moudřejší než pravděpodobně vy, drazí čtenáři. V každém případě kniha dále naznačovala, že na světě existují místa, kde je ona slupka natolik tenká, že z nich lze přejít do oněch jiných prostor existence. Pak jsou zde další místa, která jsou natolik na prahu, že je zde možné „rozpoznat vibrace Abstraktního Stroje, slyšet Azathothovu kosmickou píseň, jíž je Velká Manta symbolem a průvodcem“, a uvedením se s těmito v soulad je možno zahlédnout Abstraktní Stroj jako takový. Je snad toto cílem snažení Orfického sdružení?

Nicméně, než jsem se nad tímto mohl zamýšlet dále, našel jsem v poště velmi překvapující dopis:

„Pane Greevesi, od nešťastného skonu profesora Downbarrowa následujete v našich stopách, stávaje se tu a tam svědkem fragmentů naše Velkého Úsilí, které jsme přišli do Nového světa vykonat. Ačkoliv není nezbytně nutno působit v utajení, je to nicméně rozumné, aby se předešlo zbytečným tragédiím, dokud Věčný monument nebude možno vyjevit otevřeně.

Jak jste mohl uhádnout, profesor Downbarrow nám byl známý od chvíle, co nás před několika lety vyhledal v Čechách. Byl spřízněnou duší, kterou fascinovala naše práce, nicméně později se rozhodl, z důvodů nám neznámých, proniknout za závoj vlastními silami, ačkoliv nebyl připraven na to, co tam může spatřit. Byl to pošetilý čin, který ho stál život, načež jsme se snažili zmírnit Vaše vystavení se stejnému osudu, jak to jen bylo možné.

Avšak Vy tvrdošíjně vytrváváte a nyní se Vám dokonce dostal do rukou jeden z přeživších výtisků Azathoth In Musica, který Vám může otevřít cestu do pro Vás neprobádané země. Vybídli bychom Vás, abyste se odvrátil od tohoto počínání, ale jsme toho názoru, že stejně nepřestanete. Vaše zatvrzelost je obdivuhodná, nicméně zároveň nás dostává do nechtěné pozice.

Aby tedy naše práce mohla v klidu pokračovat a aby vaše zvědavost byla bezpečně ukojena, je naším východiskem pozvat vás do Kingsportu, abyste se spolu s námi stal svědkem důležité fáze tvorby Věčného monumentu. Považujte to za možnost exkluzivní reportáže.

Vyhledejte nás za týden na prahu. S úctou, Orfické shromáždění Manty Primordialis.“

Stopa záhady vede do Kingsportu

Vskutku pozoruhodné. Nikdy bych neřekl, že me OSMP takto kontaktuje. Je to snad nějaký pokus, jak zhatit mé pátrání, anebo jsem opravdu ve větším nebezpečí, než si uvědomuji?

Samozřejmě mám jisté pochyby, zda-li se vypravit, ale na druhou stranu to může být unikátní příležitost. Pokud pojedu, musím podniknout opatření. Naštěstí mám zhruba týden na přípravu.

Dále musím zjistit, kde v Kingsportu se s nimi mám setkat. V dopise stojí „na prahu“, což ukazuje na to, že jedno z oněch míst, kde je možno překročit hranice úhelného prostoru, je právě tam. Ale kde přesně?

Kingsport je starý přístav, který na rozdíl od Innsmouthu nebo Dunwiche nemám nikterak zvláštní reputaci. Mám ale své podivnosti. Tou první je poněkud výstřední postava, které místní říkají „děsivý stařec“. Tou druhou je malý domek, který stojí na vrcholu gigantického útesu, jenž se zvedá z moře severně od města, kousek od ústí Miskatonicu. Nikdo neví, jak se k němu dostat, ale říká se, že je obývaný. Nazývají ho „podivný vysoký dům v mlze“.

Nejsem si jistý zda-li první z podivností má nějakou souvislost s Mantou Primordialis, nicméně jsem optimistický ohledné té druhé. Dům v místech, kde by žádný neměl stát, zní jakožto to pravé místo pro práh. Ostatně, brzy se o tom přesvědčím sám. Pokud se mi tam podaří dostat…RJG

 

Přehled ostatních kapitol:

I - Černý den na Miskatonické univerzitě | II - Podivná seance na arkhamských hradbách | III - Záhada se prohlubuje | IV - Innsmouth | V - Z Innsmouthu do Dunwiche | VI - Dunwich

1 2 3 4 5 6810131722283646597593113133150164175183188192195197 198 199 200 201 202 203 204 205207209212216221227235245257271286301315326335341346349351353 354 355 356